Cities Skylines - Polskie forum gry

Pełna wersja: Optymalizacja forum?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy tylko ja zauważyłem czy ostatnio forum mi się tnie?
Użytkowników na dzień dzisiejszy jest ponad 280-u, co mnie trochę nie pokoi ponieważ jest to jednak jeszcze mała liczba. A co się będzie działo przykładowo przy 500 lub nawet 1000 użytkownikach?!

Postanowiłem zrobić sobie prywatne śledztwo.
Nasze forum wczytuje się z prędkością średnio około 12s przy 91 żądaniach oraz 1,2MB rozmiaru strony. Trochę dużo.
Przykładowo popularne polskie forum android przy identycznym rozmiarze strony jakim jest 1,2MB oraz przy AŻ 253-ch żądaniach wczytuje się w niecałe 6 sekund. Czyli o połowę szybciej, przy jednoczesnym większym nakładem obrazków na stronie (jak np. każdy telefon na forum posiada swój własny baner).

Tutaj link speed testu forum (klik)

oraz dla porównania (klik)

Z tego co widzę po raporcie najgorzej jest zoptymalizowany kod CSS oraz JavaScript. Najwięcej strona/forum traci na prędkości także poprzez obrazki (aż 36.48% całej strony).

Mam nadzieję, że administracja zadba o nas i zrobi coś z optymalizacją. Dla pewności nawet wyczyściłem całą przeglądarkę w celu sprawdzenia czy to aby nie problem z moją przeglądarką. Czekam na opinie innych czy tylko u mnie tak się dzieje czy u was także ?
Dzięki za uwagę i śledztwo.
dezmont napisał(a):Czy tylko ja zauważyłem czy ostatnio forum mi się tnie?

Ojjj tak ostatnio forum wczytuje się dużo gorzej niż jeszcze trzy-cztery dni temu. Czasami jest spoko, jakieś tam 10s, ale czasami zdarza się dużo wiecej.
tez zauwazylem pogorszenie jakosci
strona glowna otwiera sie masakrycznie dlugo i czasami sie zastanawiam czy mi moze net odcieli ale inne strony wskakuja szybciutko wiec to nie z mojej strony problem
nie mozna umiescic filmow z YT wskakuja linki a inne filmy zamieszczone widze w formie linkow
Czyli to nie tylko u mnie... ufff :roll:
Jak na moje oko już jest poprawa. Okazało się, że wina leżała po stronie serwera, mieli awarię i nie chcieli się do tego przyznać. Dajcie znać jak jest u Was.
No jest o niebo lepiej. Czas wczytywania 1,74s Smile
Okazało się, że problem tkwił na serwerze, była awaria. Dla uspokojenia - serwer nie jest przeciążony i udźwignie większą ilość użytkowników Wink
co się stało z czcionką na forum jest malutka trudno coś odczytać? trzeba używać lupy żeby cokolwiek odczytać.
U mnie jest bez zmian, może przestawiłeś coś w przeglądarce albo w profilu forum? a jak jesteś wylogowany, też masz małą czcionkę?
Stron: 1 2