Cities Skylines - Polskie forum gry

Pełna wersja: Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Dzisiaj mam do pokazania niby mało, ale jednak dużo. Zmieniłem ustawienia graficzne, theme i korekcje kolorów i myślę że teraz wygląda jeszcze lepiej (zwłaszcza na zdjęciach satelitarnych).
Tu mamy widok na nową dzielnicę Strzyża, gdzie znajduje się szpital dziecięcy oraz stary stadion miejski. W następnej części postaram się wybudować lotnisko oraz stadion główny. Potem mam w planach zoo oraz park rozrywki:

[Obrazek: mWjQmbh.jpg]

Tutaj widoczek na Aniołki i Stare Miasto:

[Obrazek: EuMbO3B.jpg]

No i widok z Biskupiej Górki na Górne i Dolne Miasto. Niesamowite połączenie:

[Obrazek: TkIOVnv.jpg]
Uczta dla moich oczu!
Mniam haha

Pytanko - co to za budynek na pierwszym screenie - od środka fotki na lewo taki jakby magazyn/budynek fabryczny, położony przy torach?
Niestety, ale nie znalazłem nazwy tego budynku (w grze nazywał się Industrial Werehouse 01).
Tak jak mówiłem, tak zrobiłem:
Powstał w okolicach Śródmieścia stadion miejski oraz Expo:

[Obrazek: 1PTeA2g.jpg]

Również powstało lotnisko międzynarodowe im.Józefa Wybickiego:

[Obrazek: EvkLqDD.jpg]

A tutaj miałem ochotę na coś bardziej szczegółowego, więc stworzyłem starą, opuszczoną platformę kolejki. Nigdyś wioska Kobylnica była osobną miejscowością, więc w czasach II Wojny Światowej stworzono dla mieszkańców peron dojazdowy do Górnego Miasta. Tory kolejowe niestety nie przetrwały próby czasu i ciąg idący na wschodnie rejony został całkowicie rozebrany, została jedynie część prowadząca do lotniska (odnowiona w 1985 roku). Stacja działała jednak aż do 1976 roku, jednak bliskość zabudowań i rozwój Kobylnicy zmienił niegdyś często używaną stację w ruinę. Dzisiaj jest często odwiedzana przez miejscową młodzież, która tak samo często jest przepędzana przez policjantów z posterunku w Kobylnicy. Widać tutaj nawet, że tory mają lekko zmienioną trasę o jakieś pół metra. Architekci nie chcieli niszczyć platformy, ze względu na sentyment jaki ona niesie dla starszych mieszkańców:

[Obrazek: 6lymZZw.jpg]
Ta stacja w Kobylnicy wygląda super, niby taki drobiazg a daję fajny klimat okolicy.

To położenie stadionu mi się trochę z Wrocławiem skojarzyło, ot taka mała dygresja haha
Nie mam siły pisać dużo, więc po prostu:
Śródmieście

[Obrazek: HqWh99P.jpg]

Ciąg dalszy podziału na strefy:

[Obrazek: WfTLibl.jpg]
Uwielbiam takie centra miast, gdzie miesza się nowoczesność i klasyczna zabudowa. Czuć że miasto ma historie, zmieniało się z biegiem czasu. fajnie to wygląda
warszawski IC <3
Quickbuild:
Obok Górnego Miasta w 1812 roku została założona Politechnika Dworska. Podczas zaboru Niemieckiego potrzebowali oni inżynierów, budowniczych, architektów i mechaników. Aby ich zdobyć stworzyli na terenie zaboru Akademię Wojskowo-Budowlaną. Szkolić się mogli tu oczywiście tylko Niemcy. Aby wybudować akademię musieli oni wyburzyć dość dużą część miasta górnego (Kurpier). Były to tereny zamieszkałe przez Polaków. Przesiedlono ich w stronę Kobylnicy, Wrzeszcza i Kokoszek. Górne Miasto miało być całkowicie dla Aryjczyków. Po odzyskaniu niepodległości przemianowano to miejsce na Politechnikę Dworską. Nazwano ją ze względu na obecność dużej ilości dworków szlacheckich w czasie Renesansu. Dolną część VII Dworu przebudowano na tereny magazyniersko-zakładowe. Było to doskonałe miejsce do przeładunku towaru na kolej, jednak teraz służy wyłącznie do celów magazynowych. Po drugiej stronie alei prowadzącej do Letnicy wybudowano budynki akademickie. A ze starych budowli stworzono bary, puby, restaturacje przystępne dla studentów. Jeśli jesteś uczniem Politechniki i nie wiesz co ze sobą zrobić - idź właśnie tam. Niedaleko znajdują się też największe kluby w mieście, ale o tym następnym razem. Pozdrawiam!


[Obrazek: k5aCj5q.jpg]
Znów na szybko:
Widok z Zaborza na Biskupią Górę:

[Obrazek: oWD4zQx.jpg]

Nocny widok na miasto:

[Obrazek: 2T2dD4c.jpg]

No i tak jak mówiłem, centrum klubowe miasta: Przemyslove. Znajduje się tu 5 klubów, 3 bary i dużo stoisk z jedzeniem i piciem. Codziennie od 19 zaczynają się tu schodzić ludzie i imprezować do bladego świtu. Przecież nikogo nie obchodzi praca i uczelnia. Bawmy się!

[Obrazek: x9bMkA1.jpg]
fajnie sie miasto prezentuje, wille od Titan'a wygladaja swietnie Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6