Cities Skylines - Polskie forum gry
Problem z rozgrywką w Cities: Skylines! - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Sprawy techniczne (https://citiesskylines.pl/dzial-Sprawy-techniczne)
+---- Dział: Problemy z grą (https://citiesskylines.pl/dzial-Problemy-z-gra)
+---- Wątek: Problem z rozgrywką w Cities: Skylines! (/temat-Problem-z-rozgrywka-w)

Strony: 1 2


Problem z rozgrywką w Cities: Skylines! - noreqo - 13-03-2015

Witam. Mam problem w grze Cities: Skylines. Chodzi dokładnie o budowanie domów. Po pewnym czasie gry (~1h) , próbując stworzyć nowe domostwa, wyznaczeniem ich na mapce, budynki się nie tworzą. Jest tak z nisko i średnim zagęszczeniem! Tak samo dzieję się z rejonami handlowymi!



Wcześniej takiego problemu nie miałem, rejony biurowe, przemysłowe mogę budować bez żadnych problemów, a ten bug uniemożliwia dalsze granie!
Uruchamiałem grę ponownie, stworzyłem nowy save i wszystko gra ale we wcześniejsze grze byłem już nieźle rozbudowany!

Czekam na propozycję rozwiązania mojego problemu.


Re: Problem z rozgrywką w Cities: Skylines! - Vlang - 13-03-2015

Może po prostu nie chcą się wprowadzać? Może z tych trzech pasków na dole, zielony jest pusty? Możliwe, że musisz inne strefy poszerzyć.


Re: Problem z rozgrywką w Cities: Skylines! - istari - 13-03-2015

A czy jest jakiś sposób na burzenie większych obszarów a nie pojedynczych obiektów?
Tworzyć strefę można dzięki np. zazaczeniu odpowiedniego obszaru znacznikiem, ale burzenie to absolutna mordęga... obiekt po obiekcie trzeba klikać.


Re: Problem z rozgrywką w Cities: Skylines! - arc - 13-03-2015

Jak masz z toolbox wybraną strefę (dowolną) to klik prawym i przeciągnięcie kasuje strefę która jest. Potem ten sam ruch z klik lewym i masz już nową strefę. W między czasie budynki ze starej strefy są niszczone, a na ich miejsce (o ile jest zapotrzebowanie) budują się nowe.

Poza tym w taki sytuacjach zalecam zamieścić screenshot. Jaki masz wskaźnik RCI? O parkach nie zapomniałeś? A może całe miasto w korkach stoi? Szkoły są? To nie Cities XL gdzie budynki rosły zawsze. Tutaj trzeba naprawdę zachęcić imigrantów Smile


Re: Problem z rozgrywką w Cities: Skylines! - RusskieEmperor - 13-03-2015

Mam taki sam problem, ale u mnie popytu nie ma wcale, wszystkie paski są puste.


Re: Problem z rozgrywką w Cities: Skylines! - Bartek - 13-03-2015

Podajcie więcej informacji, bo samo "nie mam zapotrzebowania, nie wprowadzają się" nie wiele nam mówi. Na popyt w mieście wpływa mnóstwo czynników.


Re: Problem z rozgrywką w Cities: Skylines! - Notzo - 13-03-2015

Ja myślę, że żadnego problemu nie ma, po prostu źle gospodarujecie :P Trzeba dbać o wszystko, żeby ten popyt był. Jak wyznaczycie strefy przemysłowe, to zaraz Wam wzrośnie popyt na handlowe, bo towary mają tam ujście. Kiedy przybędzie przemysłu i handlu to rośnie zapotrzebowanie na mieszkania, bo potrzeba pracowników. A kiedy są mieszkania to trzeba szkół, bo z czasem handel i przemysł się rozwija i potrzebuje wykształconych pracowników, trzeba szpitali i wszelkich usług. No tutaj trzeba niestety (a raczej stety!) kontrolować wszystko.


Re: Problem z rozgrywką w Cities: Skylines! - Vlang - 13-03-2015

Cities XL było okropne, cały czas powiadomienia, że ci chcą więcej miejsca, a tamci więcej miejsc pracy i cała gra opierała się na podobnej syzyfowej pracy zaspokajania potrzeb wszystkich naraz, w wyniku czego nie było kiedy spełniać własnych celów. Tutaj mamy trzy małe wskaźniki sugerujące co powinniśmy przemyśleć, które nie zasłaniają nam całego widoku gry.


Re: Problem z rozgrywką w Cities: Skylines! - Marcin65 - 13-03-2015

Jest jeszcze sprawa na zapotrzebowanie odpowiednio wyksztalconych lub nie wyksztalconych pracownikow.
Zauwazylem a chcialem moim mieszkancom nieba przychylic i dpstali podstawowke bylo wszystko ok jak dostali srednia szkole wskaznik na zapotrzebowanie robotnikow wzrastal i powstawal lepszy przemysl natomiast podstawowy taki sobie przemysl zaczynal upadac.


Re: Problem z rozgrywką w Cities: Skylines! - Bartek - 13-03-2015

No właśnie to trzeba balansować. Nie można mieć rolnictwa, leśnictwa i brudnego przemysłu i bogatych ludzi, bo oni tam pracować wszyscy nie pójdą w związku z tym przemysł zacznie upadać, popyt na handel spadnie i miasto zacznie plajtować. Ja mam 30 tys mieszkańców, ale uniwerku jeszcze nie stawiam. Nie mam parków co dwie ulice i mnóstwo budynków użyteczności publicznej, bo ludzie zaczną się bogacić a przemysł póki co jest maksymalnie na 2 poziomie rozwoju. Jak zacznę inwestować za bardzo w edukację itd, to nie będzie miał kto pracować, bo bogaci tam nie pójdą. Rozwój miasta należy stopniować, przynajmniej z tego co zauważyłem, ale tak tez jest w realnym świecie.