Cities Skylines - Polskie forum gry
Snowfall CS: Snowfall-Dev Diary 3: Śnieg i ogrzewanie - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Cities Skylines - Aktualności i DLC (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-Aktualnosci)
+--- Wątek: Snowfall CS: Snowfall-Dev Diary 3: Śnieg i ogrzewanie (/temat-CS-Snowfall-Dev-Diary--1275)

Strony: 1 2 3 4 5 6


CS: Snowfall-Dev Diary 3: Śnieg i ogrzewanie - ashley - 03-02-2016

Tłumaczenie Dziennika deweloperów 3. Źródło: https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/cities-skylines-snowfall-dev-diary-3-snow-and-heating.906071/


Jeszcze więcej interesujących rzeczy nadejdzie razem z zimą: pługi śnieżne i zaopatrywanie w ogrzewanie.

Śnieg przykryje drogi w czasie opadów i będzie miał wpływ na maksymalną prędkość. Drogi całkowicie pokryte śniegiem spowodują o wiele wolniejszy ruch pojazdów. By temu zapobiec, twoje miasto potrzebuje pługów śnieżnych, które będą zbierać śnieg z dróg i później zawozić na składowisko śniegu, gdzie z czasem stopnieje. Gdy śniegu nie ma, pługi oczekują na składowisku i wyjadą zaraz, gdy zaczną się opady. Drogi nie zostaną zablokowane, nawet gdy są przykryte śniegiem. Samochody i tak powoli dojadą do swoich destynacji. Ilość pługów na drogach kontrolujesz budżetem drogowym. 

Nowe przepisy dla dzielnic pozwalają na zaopatrywanie starszych mieszkańców w antypoślizgowe obuwie zwiększając ich zdrowie, oraz zaopatrywać samochody w opony z kolcami, gdzie poziom odśnieżenia dróg jest najniższy.

[Obrazek: dPgA1qw.jpg]

Ważnym czynnikiem jest także temperatura powietrza. Im będzie niższa, tym większe zapotrzebowanie na elektryczność i ogrzewanie w mieście. By trochę odciążyć budżet dodaliśmy nowe usługi ogrzewania miasta. Ciepło może zostać wytworzone w ciepłowni geotermalnej oraz w zwykłej ciepłowni. Ta pierwsza nie jest tak efektywna, jednak bardziej przyjazna dla środowiska.

[Obrazek: UASMvnX.png]

Zaopatrujesz domy w ogrzewanie dzięki rurom biegnącym równoległe z wodociągami. Już istniejące wodociągi można ulepszyć do tych z ogrzewaniem tak jak ulepsza się drogi. Gdy dany dom jest podłączony do ogrzewania, będzie korzystał z niego zamiast z elektryczności gdy temperatura spadnie. Upewnij się, że zaopatrzysz dom w wystarczające ogrzewanie, inaczej zacznie korzystać z elektryczności, która od ogrzewania jest droższa. Możesz także dodać przepisy zarządzające rodzajem ogrzewania w danej dzielnicy.

Na innych mapach zaopatrywanie w ogrzewanie też jest dostępne. Deszcz obniża temperaturę, dlatego ogrzewanie będzie dostępne na wszystkich mapach. To od ciebie zależy, co zaoferujesz swoim mieszkańcom. Po prostu zadbaj o to, żeby mieli ciepło!

Tłumaczenie: K.N. Smile


RE: CS: Snowfall-Dev Diary 3: Śnieg i ogrzewanie - Pawel - 03-02-2016

dzięki ashley Smile
Znowu mało rzeczy ujawnili, strasznie nie znoszę budować rurociągów, a tutaj dodali dodatkowe, z ciepłem Wink
Najlepsze jest nakaz noszenia butów z kolcami przez starszych ludzi Smile
Szkoda, że nic nowego z komunikacji nie ujawnili...

I przypomnę wszystkim, że premiera dodatku została ogłoszona na 18 luty, powinien on być tańszy od After Dark.


RE: CS: Snowfall-Dev Diary 3: Śnieg i ogrzewanie - Brind - 03-02-2016

Fajnie że pogoda będzie także wpływać na miasto na innych mapach Smile


RE: CS: Snowfall-Dev Diary 3: Śnieg i ogrzewanie - Pawel - 03-02-2016

(03-02-2016, 19:48)Brind napisał(a): Fajnie że pogoda będzie także wpływać na miasto na innych mapach Smile

fajnie, bo wtedy moderzy wprowadzą lato na mapach niezimowych i zimę na mapach pozostałych Smile


RE: CS: Snowfall-Dev Diary 3: Śnieg i ogrzewanie - Kuba124 - 03-02-2016

Tozaopatrywanie mieszanców w obuwie to totalna głupota.


RE: CS: Snowfall-Dev Diary 3: Śnieg i ogrzewanie - Jakub - 03-02-2016

Już nie mogę się doczekać kupna i pierwszego odpalenia na komputerze. Zastanawia mnie jeszcze tylko cena dodatku. Na stronie paradoxu cena snowfall wynosi około 12,13 euro . W przeliczeniu na złotówki to wyjdzie około 48 zł ( przeliczając na tę chwilę i nie obiecuje prawidłowości w tym). Nie wiem ile będzie kosztować w polsce, ale tak czy siak kupić zamierzam i nie zmieniam zdania. Zatem usiądźmy wygodnie i poczekajmy na premiere drugiego dodatku do cities skylines.


RE: CS: Snowfall-Dev Diary 3: Śnieg i ogrzewanie - istari - 04-02-2016

(03-02-2016, 21:36)Jakub napisał(a): Już nie mogę się doczekać kupna i pierwszego odpalenia na komputerze. Zastanawia mnie jeszcze tylko cena dodatku. Na stronie paradoxu cena snowfall wynosi około 12,13 euro . W przeliczeniu na złotówki to wyjdzie około 48 zł ( przeliczając na tę chwilę i nie obiecuje prawidłowości w tym). Nie wiem ile będzie kosztować w polsce, ale tak czy siak kupić zamierzam i nie zmieniam zdania. Zatem usiądźmy wygodnie i poczekajmy na premiere drugiego dodatku do cities skylines.

Ja marzę by cena wyniosła 29-max. 34,99zł :Smile
Ciekawe kiedy pojawi się na Allegro do kupienia na steam, czy 18 lutego czy też może wcześniej będzie można składać zamówienia Smile


RE: CS: Snowfall-Dev Diary 3: Śnieg i ogrzewanie - Jakub - 05-02-2016

Czyli jednak cena dodatku wynosić będzie 39,99zł. Nie jest źle , więc zaniedługo będę kupować. Nie mogę się doczekać premiery a zwłaszcza tych tramwajów i warunków pogodowychSmile .


RE: CS: Snowfall-Dev Diary 3: Śnieg i ogrzewanie - Pawel - 05-02-2016

tak, spodziewałem się max takiej ceny.
Jeśli możecie, zaczekajcie jeszcze zakupem. Właśnie czekam na reflinka od cdp, dzięki temu forum otrzyma kilka groszy za każdy zakup. W tym momencie zbieram na ciekawą modyfikację forum, która uporządkuje workshop.


RE: CS: Snowfall-Dev Diary 3: Śnieg i ogrzewanie - Jakub - 05-02-2016

(05-02-2016, 20:51)Pawel napisał(a): tak, spodziewałem się max takiej ceny.
Jeśli możecie, zaczekajcie jeszcze  zakupem. Właśnie czekam na reflinka od cdp, dzięki temu forum otrzyma kilka groszy za każdy zakup. W tym momencie zbieram na ciekawą modyfikację forum, która uporządkuje workshop.

Nie ma sprawy, zresztą i tak 2 tygodnie różnicy chyba nie zrobią a wesprzemy w ten sposób forum. Jestem za tym rozwiązaniem Smile