Cities Skylines - Polskie forum gry
Pociągi - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Pytania i Porady (https://citiesskylines.pl/dzial-Pytania-i-Porady)
+--- Wątek: Pociągi (/temat-Pociagi)



Pociągi - patrix11 - 07-02-2016

Siema, jak działają pociągi w C:S?
Osobowych nie mogłem połączyć z zewnętrznymi wyjściami... Nie są one chyba po to żeby jeździły po obwodzie miasta?
Natomiast towarowych jeszcze nie robiłem, ale chciałbym zaoszczędzić czas (wracać po godzinie do jakiegoś save'a) i zrobić to dobrze. Czy do stacji towarowych będą jeździły ciężarówki zamiast do wyjazdów z miasta?

Od 5tys. miasteczka walczę z korkami, teraz mam 25tys. i coraz trudniej rozładować natłok pojazdów na wjazdach. Po zainstalowaniu After Dark przychody zwiększyły się ponad dwukrotnie więc pieniądze to nie problem.

Proszę o konkretne odpowiedzi, a nie o opinie.
Dzięki.


RE: Pociągi - Pawel - 07-02-2016

Osobowe pociągi jeżdzą tylko pomiędzy stacjami, ustawia się je podobnie jak inne środki transportu. Jeśli linię połączysz z zewnętrzną, wtedy pojawią się pociągi międzymiastowe, ale nie masz wpływu na ich ruch, zarówno osobowe jak i towarowe.

Samochody ciężarowe wybiorą za pewne transport kolejowy, pomaga to w pozbyciu się ruchu tych aut z miasta. Jeśli wybudujesz też stację w pobliżu dzielnic handlowych, wtedy samochody dostarczające towar do sklepów także wybiorą drogę kolejową.

Przy planowaniu tras musisz pamiętać, że w tej grze pociągi lubię się korkować, szczególnie przy stacjach lub przy skrzyżowaniach, ale jak umiejętnie poprowadzisz trasę, można tego uniknąć.


RE: Pociągi - patrix11 - 07-02-2016

Załóżmy, że wybuduję (jedną) stację towarową i połączę z torami lecącymi do granic mapy. To ciężarówki będą się tam kierować w celu załadunku/rozładunku towarów? I analogicznie osobowe...?


RE: Pociągi - patrix11 - 07-02-2016

Zbudowałem stację towarową, pociągi przyjeżdżają. Następuje rozładunek po czym pociągi znikają Duży uśmiech LOL. Dojazd zrobiłem z obu stron.


RE: Pociągi - Pawel - 07-02-2016

widocznie konczy trase, pociagi towarowe jezdzą jak mają towar


RE: Pociągi - gerth - 08-02-2016

(07-02-2016, 14:55)patrix11 napisał(a): Załóżmy, że wybuduję (jedną) stację towarową i połączę z torami lecącymi do granic mapy. To ciężarówki będą się tam kierować w celu załadunku/rozładunku towarów? I analogicznie osobowe...?

Prosisz się o korki.

(07-02-2016, 14:55)patrix11 napisał(a): Zbudowałem stację towarową, pociągi przyjeżdżają. Następuje rozładunek po czym pociągi znikają

Jak nie masz przemysłu to niby co mają wywozić?


RE: Pociągi - JD87 - 05-03-2018

Gram na mapie gdzie nie ma linii kolejowych biegnących od granicy mapy...czy jest jakaś opcja budowy linii kolejowych międzymiastowych?


RE: Pociągi - kabexxx - 05-03-2018

Ruchem pociągów można sterować poprzez najnowszą wersję moda Transport Manager President Edition. Dzięki zastosowaniu wskaźników przepływu i oczekiwania równego 0 można tworzyć fajne odcinki samoczynnej blokady liniowej. Tylko dodać propy semaforów i sieć kolejowa jak ta lala Duży uśmiech
A można też dzięki niemu sterować, na których trasach nie chcemy widzieć pociągów osobowych/towarowych i normalne stawiać ograniczenia prędkości, więc można tworzyć i np. obwodnice towarowe, średnicowe linie pasażerskie czy trasy wielotorowe, gdzie np. wybrane tory o niższej maksymalnej dozwolonej prędkości można dać na towarowe, a szybsze na pasażerskie. Cóż za realizm Duży uśmiech


RE: Pociągi - SZyMeX - 05-03-2018

@JD87 Mod 81 tiles i unlimited outside connections. Odblokowujesz sobie pierwszym modem obszar gry aż do granicy mapy a potem budujesz tory kolejowe do samej krawędzi.


RE: Pociągi - JD87 - 07-03-2018

(05-03-2018, 15:22)SZyMeX napisał(a): @JD87 Mod 81 tiles i unlimited outside connections. Odblokowujesz sobie pierwszym modem obszar gry aż do granicy mapy a potem budujesz tory kolejowe do samej krawędzi.

Dzięki! Bardzo mi pomogłeś!