Cities Skylines - Polskie forum gry
Korki mimo rozbudowanej infrastrukturze transportu miejskiego - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Pytania i Porady (https://citiesskylines.pl/dzial-Pytania-i-Porady)
+--- Wątek: Korki mimo rozbudowanej infrastrukturze transportu miejskiego (/temat-Korki-mimo-rozbudowanej)



Korki mimo rozbudowanej infrastrukturze transportu miejskiego - xX_RaVeN_Xx - 25-04-2016

Witam!
W moim niespełna 85 tysięcznym mieście tworzą się bardzo duże korki. Mimo tego iż od wszystkich stref przemysłowych do stref handlowych wiodą po dwa tory, a metro autobusy oraz rzadkie ale upchnięte w mieście tory kolejowe obsługują po 1000 mieszkańców (metro 2300). Jak zachęcić mieszkańców do korzystania z miejskich środków transportu? imo tego że wszystkie zjazdy z autostrad są robione rozbudowanymi skrzyżowaniami bez przecinających się dróg i tak występują problemy.(Skwer Karlikowo to strefa handlowa a pozostałe strefy to strefy przemysłowe).
[Obrazek: qLOabm.png]


RE: Korki mimo rozbudowanej infrastrukturze transportu miejskiego - bestja - 25-04-2016

Pokaż bliżej zdjęcie skrzyżowania, tak na odległość ciężko coś poradzić.


RE: Korki mimo rozbudowanej infrastrukturze transportu miejskiego - FantiZ - 25-04-2016

to gdzie mieszka te 85 tysięcy ludzi? skora są strefy przemysłowe i handlowa?


RE: Korki mimo rozbudowanej infrastrukturze transportu miejskiego - Kuba124 - 25-04-2016

A co jeździ po tych drogach? W dzielnicy Brętowo nie ma żadnego zjazdu z autostrady, z parógkami olcza podobnie.
Rozumiem, że cała kolej w mieście to ten wypierdas na dole?


RE: Korki mimo rozbudowanej infrastrukturze transportu miejskiego - gerth - 25-04-2016

Aż mnie korci żeby pokazać swoje aktualnie 85 tys miasto gdzie NIE MA KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ (tak wiem, jestem wielkim fanem ale po prostu jeszcze nie czas na nią a poza tym testuje rozwiązania antykorkowe) - więc komunikacji osobowej NIE MA, autostrad NIE MA (poza półobwodnicą na obrzeżach mapy z 4 zjazdami na całej długości 5 kratek).
OK, dosyć chwalenia.
Co do zaprezentowanej mapy
1. WYWAL ZE ŚRODKA AUTOSTRADĘ - ona DZIELI miasto a nie łączy i NA PEWNO nie usprawnia ruchu
Jest druga autostrada po lewej - i wystarczy.
2. Dzielnice Brętowo i Fordon (wyspa) mają do d... połączenia drogowe z resztą
a) wywal autostradę
b) rozrzedz "drabinę" (na wyspę prowadzą dwa mosty, wcześniej są gęste przecznice - wystarczy że co drugi wyjazd z przecznicy wywalisz - raz z jednej strony, raz z drugiej = wszyscy będą mieli dojazd a główne arterie będą miały 2x mniej skrzyżowań
3/ Dół mapy to kolejna tragedia - żeby się wydostać z dzielnicy trzeba pokonać rollercoaster - PO CO TO? Dla zmylenia przeciwnika?
Poza tym w dzielnicy chyba widzę ronda - wywaliłbym
4) Aż się prosi o PROSTE połączenie dolnej dzielnicy ze środkową (powyżej) - 2-4 mocne (duże drogi) wystarczą - po wywaleniu autostrady daj tam 2-4 prostopadłe do byłej autostrady 6pasmówki i będzie super.
5) Jeśli korzystasz z kolei zbuduj 1-2-3 stacje cargo w rejonie dużych skupisk handlowych - przemysł będzie pchał towar koleją (TIRy na tory) a busy wystartują tylko "na ostatnią milę"


RE: Korki mimo rozbudowanej infrastrukturze transportu miejskiego - Maxy - 26-04-2016

Nie jest tak źle. Ja przy mniejszej ilości mieszkańców miewałem zdecydowanie gorzej. Duży uśmiech