Cities Skylines - Polskie forum gry
Wessen - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Moje miasto w grze (https://citiesskylines.pl/dzial-Moje-miasto-w-grze)
+---- Dział: Moje miasto w formie pamiętnika (https://citiesskylines.pl/dzial-Moje-miasto-w-formie)
+----- Dział: Nowe publikacje (https://citiesskylines.pl/dzial-Nowe-publikacje)
+----- Wątek: Wessen (/temat-Wessen)

Strony: 1 2 3


Re: Wessen - Swistak170 - 23-03-2015

Widok tej karawany i tej całej spalarni, przywodzi na myśl holocaust. Trochę to smutne, ale za razem intrygujące jak wiele może wydarzyć się w mieścieSmile Ciekawe miasto, będę śledził jego rozwój.


Re: Wessen - Krecik1218 - 23-03-2015

Haha, przypomniały mi się typowe filmowe amerykańskie pogrzeby gdzie masa czarnych limuzyn przejeżdża przez te ich zielone osiedla domków jednorodzinnych. Ewentualnie eskorta prezydenta, choć trochę liczna Szczęśliwy


Re: Wessen - Vermanitus - 25-03-2015

Uwielbiam zdjęcie z tymi zniszczonymi wieżowcami do wyburzenia Wink Trochę takie Detroit Ci się zrobiło Duży uśmiech


Re: Wessen - radzim - 04-04-2015

Dzielę się dalszymi losami miasta Smile

Na razie do celu 0,5 mln mieszkańców jeszcze daleko. Wspomniana wcześniej wpadka z uśmierceniem miasta prześladuje mnie do dziś :P

Od tamtego momentu statystyki zgonów, urodzeń - czyli też populacji, co przekłada się na poziom wykształcenia i zadowolenia wyglądają tak....
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Miasto z daleka:
[ATTACHMENT NOT FOUND]

W tym czasie powstały obrzeża na południowej części mapy (dlatego liczba mieszkańców na razie wynosi 130k).

Kolejne leśne osiedle:
[ATTACHMENT NOT FOUND]

oraz autostrada wśród drzew (jej zakończenie na razie prowizoryczne, docelowo czekam na tunele i tutaj przez skały będzie wylot na drugą stronę gdzie powstanie duże osiedle)
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Powstało też centrum turtyczno-rozrywkowe w którym znajduję się centrum Expo, Stadion, Opera, Kosmiczna Winda. Całość jest skomunikowana metrem, autobusem, wylotem autostrady i koleją
[ATTACHMENT NOT FOUND]

[ATTACHMENT NOT FOUND]


Zwiększyła się także liczba portów:
[ATTACHMENT NOT FOUND]
i na koniec kolejna dzielnica wieżowców:

[ATTACHMENT NOT FOUND]

Nowe zabudowane pola wymagają jeszcze trochę pracy ale niedługo zaczynie się budowa nowej dużej dzielnicy.


Re: Wessen - Dels - 11-04-2015

O kurcze... I tak nieźle wybrnąłeś a taka przygoda napewno robi wrażenie (coś dla tych którzy narzekają że w takich grach nie ma akcji).
Samo miasto robi wrażenie i jakoś nie przeszkadza to upchnięcie gęsto zabudowy a wręcz przeciwnie, tu sie to bardzo sprawdza wizualnie.Pięknie wygląda port,chyba to mi się najbardziej spodobało choc gęste centrum też robi wrażenie.
Świetna praca ,trzymam kciuki za dalszy,ponowny rozwój i za to by zaraza nie wróciła Wink


Re: Wessen - radzim - 21-04-2015

Pora na parę nowości w moim mieście Smile

Przypomnę cel minimum: 500 tys. (nie spieszę się z jego realizacją bo rozbudowuje miasto po kawałku)
Obecnie: 240 tys mieszkańców

Co się działo w mieście:

Postanowiłem odblokować sobie elektrownię z budynków specjalnych, żeby odblokować wszystkie budynki potrzebowałem zbudować nowe osiedle, które pozostawiłem bez prądu w celu osiągnięcia 1 tys budynków niezaludnionych.

[ATTACHMENT NOT FOUND]

Cel osiągnięty, wszystkie istniejące elektrownie zostały wyłączone lub ze względów estetycznych usunięte Wink

[ATTACHMENT NOT FOUND]


W dalszej rozbudowie spotkałem się z kolejnym problemem, tym razem opustoszało mi wiele budynków z rejonu handlowego. Przyczyną mam wrażenie było to że w moim mieście powstała nowa dzielnica przemysłu górniczego, która jest daleko od przemysłu zwykłego - towar który wcześniej był importowany statkami bez korków, zaczął być transportowany drogowo. Drugą przyczyną było wybudowanie 1 nowego portu, który w zamyśle miał odciążać inne a powodował.... blokowanie się statków wypływających z innych portów. Port został usunięty i wszystko wróciło do normy.


W statystykach widać, że rejon handlowy ucierpiał sporo w roku:

[ATTACHMENT NOT FOUND]

Natomiast statystyka populacji została opanowana w końcu! Smile Po wydarzeniach z 2040 roku nie ma już śladu.
[ATTACHMENT NOT FOUND]

No ale co by nie zanudzać statystykami to jeszcze ostatnie parę fotek - nowego rejonu i najjjwyższego Wink , który jest w fazie rozbudowy. Na razie kilka budynków z modów - nie chcę tworzyć Dubaju i dać trochę grze samemu pouzupełniać mniejszymi wieżowcami naturalnie.

Jak oceniacie ?


[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]


Re: Wessen - RaV - 24-04-2015

Natrzaskałeś trochę tych wieżowców. Ogólnie wszystko wygląda nieźle, fajnie wygląda ta wyspa wieżowców na tle rzeki i gór w oddali, połączenie natury i nowoczesności. Trochę przerażająco wygląda to osiedle bez prądu i z opuszczonymi domami Smile Jaki używasz mod na kolor? Mam nadzieję na kontynuację Twojego cyklu. Pozdrawiam


Re: Wessen - Brind - 25-04-2015

Taki manhattan jak dla mnie, i gratuluję wyjścia z śmiertelnego kryzysu Wink


Re: Wessen - radzim - 25-04-2015

Osiedle bez prądu już zostało całkowite usunięte i na jego miejscu powstał przemysł górniczy - zbudowałem je tylko na potrzeby odblokowania któregoś z budynków - już nie pamiętam którego Wink

RaV - o czego kolor pytasz? Jeśli chodzi o widok screenów to są to zwykłe ustawienia z gry - w ustawieniach "preferencja korekcji koloru" mam ustawione "brak".


Re: Wessen - RaV - 25-04-2015

Na Steamie są mody na zmianę koloru, np. Evergreen czy Vivid. Ja ciągle nie mogę się przyzwyczaić do tej mgły, w stosunku do SC4 widoki są jak dla mnie za mało ostre. Dlatego pytam, jaka to korekcja graficzna Smile