Cities Skylines - Polskie forum gry
Rotterdam - nowy duch starego miasta - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Inne (https://citiesskylines.pl/dzial-Inne)
+--- Dział: Architektura i urbanistyka (https://citiesskylines.pl/dzial-Architektura-i-urbanistyka)
+--- Wątek: Rotterdam - nowy duch starego miasta (/temat-Rotterdam-nowy-duch-starego)

Strony: 1 2 3 4


Re: Rotterdam - nowy duch starego miasta - Brind - 28-03-2015

Chciałbym się tylko spytać czy będą tu zamieszczane jeszcze jakieś zdjęcia Rotterdamu, ponieważ bardzo spodobało mi się to miasto i miło by było się jeszcze czegoś o nim dowiedzieć, naprzykład zobaczyć jakieś mniejsze uliczki czy jakieś bardziej peryferyjne miejsca, oczywiście jeśli to nie byłby jakiś kłopot.


Re: Rotterdam - nowy duch starego miasta - Bartek - 28-03-2015

Brind, jutro wstawię nowe zdjęcia, postaram się teraz na bieżąco aktualizować wątek, będą także miejsca peryferyjne i takie, o których ciężko powiedzieć, że to może być Rotterdam Smile


Re: Rotterdam - nowy duch starego miasta - Brind - 28-03-2015

Bardzo miło mi to słyszeć (a może czytać Wink ?)


Re: Rotterdam - nowy duch starego miasta - mastermaster - 07-04-2015

W Polsce prawie ze wszystkim się grzebią.Na przykład: w Zakopanym stoi sobie budynek który ma tam szkielet i w ogóle , ale on tam stoi od jakiś 6 lat. No chyba coś tu jest nie tak.


Re: Rotterdam - nowy duch starego miasta - Brind - 08-04-2015

W krakowie jest podobna sytuacja, tyle że szkielet jest od 40 lat i ma wysokość 90 metrów Wink


Re: Rotterdam - nowy duch starego miasta - Szymek - 09-04-2015

Bartek świetny pomysł na przedstawienie Rotterdamu. Zdjęcia super Smile


Re: Rotterdam - nowy duch starego miasta - Egoista - 09-04-2015

Część Bartek. Jak chciałem się dowiedzieć, jak się żyje w Rotterdamie , chodzi mi o komfort i koszty życia. Oraz jak stoi sprawa z zatrudniem , czy cięzko ją zdobyć i jaki rodzaj pracy dominuje, biurowa czy fizyczna. Oczywiście jeśli to nie problem Smile


Re: Rotterdam - nowy duch starego miasta - Dels - 13-04-2015

Piękna relacja. Z pewnością nie odbudowanie starówki w zbliżonym kształcie tylko budowa zupełnie nowego centrum musiała wzbudzac kontrowersje bo pewnie był to taki troche Amsterdam nr 2 kiedyś ale widać,że ten zupełnie nowy pomysł na miasto od początku jest bardzo dopracowany i nowatorski (nie wiedziałem,że te domki w kształcie kostek to jeszcze lata 80 te!) i nie tylko nie wygląda to źle ale na pewno ma swój przyjemny klimat co troche widac i na fotach.
Fajnie uchwyciłes ten klimat,odrobine kojarzy mi sie to miasto ze Szczecinem sam nie wiemdlaczego (monumentalne stare gmachy i dużo wody no i ta aleja z drzewami jakoś tak mi sie skojarzyła znajomo,może przez to) .
Rzucają się tez w oczy wszędobylskie tramwaje ,zdaje się,że lini jest sporo i gęsto oplatają centrum.
Z tego co pieszesz transport jest bardzo dobrze zroganizowany.Również czekam na nowe foty.


Re: Rotterdam - nowy duch starego miasta - Brind - 16-05-2015

Bartku, chciałem się zapytać ile w Rotterdamie jest kilometrów ścieżek rowerowych i czy są tworzone przy każdej nowej lub remontowanej ulicy, oczywiście wiem że Holandia jest praktycznie ojczyzną rowerów ale dlatego właśnie zainteresował ten temat.


RE: Rotterdam - nowy duch starego miasta - Bartek - 19-02-2016

Dawno nie aktualizowałem tematu a Rotterdam od tego czasu bardzo się zmienił - w tym mieście praktycznie ciągle coś robią. Po kilku latach zastoju na rynku mieszkaniowym miasto czeka istny boom budowlany. Zatwierdzone jest około 10 wież ponad 100-metrowych, jeden 212 metrowy wieżowiec mieszkalny, dwa wieżowce 150-metrowe i jedna wieża 105m. Ponad to w planach jest budowa 2 nowych mostów, nowej linii metra i miasteczka Feyenoord z nowym stadionem na 75 tysięcy widzów.
Jeśli kogoś temat interesuje to postaram się go uzupełniać o nowe zdjęcia i info.
Co do ścieżek rowerowych - w granicach miasta jest obecnie 628 km ścieżek rowerowych, ale dane mówią tylko o wydzielonych ścieżkach z pasami ruchu (nie uwzględnia to ścieżek rowerowych wytyczonych po obu stronach jezdni).