Cities Skylines - Polskie forum gry
Warsztat Steam oraz optymalizacja. - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Poradniki (https://citiesskylines.pl/dzial-Poradniki)
+--- Wątek: Warsztat Steam oraz optymalizacja. (/temat-Warsztat-Steam-oraz-optymalizacja)



Warsztat Steam oraz optymalizacja. - Hewols - 18-02-2017

Witam was serdecznie! z tej strony Hewols Smile
Zauważyłem, że na forum jest pewien temat często poruszany a mianowicie wpływ ilości modów na wydajność gry.
Zrobiłem poradnik w którym poruszam ten temat oraz kilka powiązanych Smile
Zapraszam do oglądania i komentowania!
  



RE: [PORADNIK] Warsztat Steam oraz optymalizacja. - Egoista - 19-02-2017

dla nie wtajemniczonych w temat bardzo przydatny materiał ale dla lekkich wyjadaczy , już sama teoria . ale duży plus za taki film .  tylko jest jedna mała ważna rzecz PROCESOR on wszystko robi i  nawet 12GB  ramu nie pomoże gdy serce pc jest słabe , sam wiem  to z doświadczenia .


RE: [PORADNIK] Warsztat Steam oraz optymalizacja. - Hewols - 19-02-2017

Dlatego powiedziałem ze należy spełniać zalecane wymagania oraz mieć w większym zapasie ram ale Oczywiście procek też jest ważny Smile


RE: [PORADNIK] Warsztat Steam oraz optymalizacja. - Egoista - 19-02-2017

ja się teraz właśnie zastawiam czy lepiej dać 300 zł za 8 GB RAM  i mieć 16 czy lepiej kupić i5 za 700 zł . bo ram jest tylko na krótka metę .  A widziałem na YT  że znani projektanci grają na podobnym sprzęcie


RE: [PORADNIK] Warsztat Steam oraz optymalizacja. - Hewols - 19-02-2017

Ja mam i5 4590 i wszystko fajnie działa ale niestety miałem 8 GB ramu a z racji, że lubię mieć dużo kart w przeglądarce otwartych :P to na gry pozostawało ok. 6 GB. Ogólnie to na granie w gry wystarcza jak ma się 8 GB (oczywiście bez wgrywania do nich dziesiątek modów :P) ale za to zawsze lepiej mieć jak najlepszy procek (tu akurat dobra i5 powinna zawsze wystarczyć) i grafikę by wyciskać z gier max detali i dużo fps'ów Smile


RE: [PORADNIK] Warsztat Steam oraz optymalizacja. - Jorogumo - 30-03-2017

Dokładnie proc tu jest najważniejszy Wink jak w CSie. Zależy jakiej przeglądarki używasz, bo różnicę widać np. Vivaldim a Chromem, który bardzo lubi duże ilości RAM'u. Ja mam G3258 na OC i jestem ciekawy jak jest z optymalizacją pod 6C12T. Bo z tego co się orientowałem pod względem optymalizacja nie jest dopracowana i gra nie będzie zużywać 4C4T w pełni. Tak więc nie wiem czy to do końca potwierdzone info... Ciężko mi coś powiedzieć a chciałbym wiedzieć z racji planowanego zakupu R5 po premierze Wink


RE: [PORADNIK] Warsztat Steam oraz optymalizacja. - dave - 18-05-2017

Przed kupieniem dodatkowej 8GB (obecnie 16GB łącznie), Cities Skylines pobierało prawie 7GB. Dodatków rzecz jasna trochę pościągałem i było to odczuwalne. Niedawno wymazałem wszystkie i zacząłem rozważniej pobierać od nowa. Nie wiem jak to teraz wygląda, bo nie sprawdzałem, ale gra się nie dławi jak wcześniej.