Cities Skylines - Polskie forum gry
Pociagi jeżdżą prawie puste - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Pytania i Porady (https://citiesskylines.pl/dzial-Pytania-i-Porady)
+--- Wątek: Pociagi jeżdżą prawie puste (/temat-Pociagi-jezdza-prawie)



Pociagi jeżdżą prawie puste - kapel10 - 27-08-2017

Witam
Mam problem dotyczący pociągów międzymiastowych pasażerskich oraz towarowych. Otóż pociągi te jeżdżą prawie puste np. około 5-7 osób lub 5-7% załadowania. Można to jakoś zmienić ? Jakiś mod lub coś ?


RE: Pociagi jeżdżą prawie puste - SZyMeX - 27-08-2017

Widocznie nie ma zapotrzebowania. W pociągach pasażerskich przyjeżdżają turyści. Jeżeli masz małe miasto lub mało atrakcji to nie będą przyjeżdżać bo nie mają po co. Tak samo z towarami - nie ma zapotrzebowania, nie będą przyjeżdżać pełne pociągi.


RE: Pociagi jeżdżą prawie puste - kapel10 - 27-08-2017

No może jest tak jak mówisz ale denerwujące jest to ze jedzie np dziesięć pociągów towarowych załadowanych w 7% zamiast jednego załadowanego w 70%


RE: Pociagi jeżdżą prawie puste - SZyMeX - 27-08-2017

No tak, ale jeżeli by miał jeździć taki jeden załadowany w 70% to by jeździł np. "raz dziennie" (jest to zwykły przykład, chce ci to jakoś zobrazować, nie bierz tego dosłownie) i do niektórych sklepów towar by nie dojeżdżał na czas, a jak jeździ tak jak teraz np. "co dwie godziny" to może i jeździ mniej załadowany ale sklepy dostaną swój towar.

Tak jak mówiłem, przykładów co do czasu nie bierz dosłownie, chciałem to jakoś "zobrazować".

Info o tym znalazłem gdzieś na zagranicznym forum ale jakby na to popatrzeć to ma to sens, w tej grze sklep nie może sobie pozwolić na długą przerwę w dostawach tylko co jakiś (krótki) czas musi podjechać jakaś furgonetka i dostarczyć towar.

Edit: Ktoś próbował stworzyć mod żeby pociągi odjeżdżały tylko gdy zapełnią się do min. 70% ale kończyło się to właśnie wymarciem sklepów - zbyt długi czas oczekiwania na towar


RE: Pociagi jeżdżą prawie puste - kapel10 - 28-08-2017

Dzięki wielkie za wytłumaczenie. Rozumiem o co ci chodzi Smile Ale w moim mieście i tak są problemy. Jak usunąłem wyjazd z miasta przez który przejeżdżała masa pociągów przez co korkował się cały ruch na torach, nawet jak robiłem kilka wyjazdów tzn stworzyłem nowe wyjazdy z mojego miasta to pociągów jechało jeszcze więcej to teraz jeszcze bardziej nasilił się problem z tym że sklepy nie mają towarów na sprzedaż. Tworzę coraz więcej stref przemysłowych ale to i tak nic nie daje. Może to jest wina tego że usunąłem ten wyjazd z mojego miasta przez co pociągi nie dostarczą tego co moje miasto nie produkuje ale przez pewien krótki czas ten problem zniknął jak usunąłem ten wyjazd. Nie wiem co robić.


RE: Pociagi jeżdżą prawie puste - kabexxx - 03-09-2017

Pamiętaj też, że wreszcie w CS dodano funkcjonalność, o której kłamali przed preorderem CiM2, że tam jest: regiony - pociągi przyjeżdżają z konkretnych miast, ludzie i towary mają założone konkretne cele. To nie jest "lukier" w grze (tak jak to było np. w CiM).
Kiedy włączysz sobie śledzenie danego pociągu, statku, samolotu itd. to zobaczysz, że w pewnym momencie ten pojazd dojeżdża do tego "innego miasta", przy samolocie masz nawet takie szczegóły, jak kołowanie po lotnisku.