Cities Skylines - Polskie forum gry
Szczecin - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Moje miasto w grze (https://citiesskylines.pl/dzial-Moje-miasto-w-grze)
+---- Dział: Moje miasto w formie pamiętnika (https://citiesskylines.pl/dzial-Moje-miasto-w-formie)
+----- Dział: Bestsellery (https://citiesskylines.pl/dzial-Bestsellery)
+----- Wątek: Szczecin (/temat-Szczecin)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Szczecin - SZyMeX - 22-09-2017

Na wstępie chcę powiedzieć że te miasto będzie miało tyle wspólnego ze Szczecinem co poprzednie z Gdańskiem Wink

Zdecydowałem się na założenie nowego miasta z 2 powodów, po pierwsze, kupiłem Snowfall więc wypadałoby przetestować tramwaje, a poprzednie miasto kompletnie nie nadawało się do "wklejenia" tam torów tramwajowych. Po drugie, i tak już nudziła mi się gra na tamtym save-ie a teraz zawsze coś nowego ^^

Screenów na razie nie zbyt dużo bo dopiero zaczynam rozgrywkę.

Tym razem mam jeszcze coś innego. To miasto od samego początku sobie z góry zaplanowałem i mniej więcej będę starał się tego "planu" trzymać. Co z tego wyjdzie, zobaczymy Duży uśmiech
A więc tutaj mapka:
Szary - planowane główne drogi
Czarny - planowane linie kolejowe (poza obramowaniem "Centrum" Wink)
[Obrazek: M7e4Be1.jpg]


[Obrazek: ae24IVy.jpg]

[Obrazek: MBbJs8c.jpg]

[Obrazek: aeJL1ds.jpg]

[Obrazek: qKRQaO5.jpg]

[Obrazek: x4RLuUE.jpg]

[Obrazek: CbWe29X.jpg]

I to byłoby na tyle ze screenów. Następne pojawią się gdy ogarnę całe centrum lub starówkę.

No i oczywiście tym razem główną komunikacją w mieście będą tramwaje zamiast SKM Wink


RE: Szczecin - Mario - 22-09-2017

Dobry początek, mam fetysz do nadmorskich miast i chyba zrzucę sobie jakąś nadmorską mapę Smile Korzystasz z LUT'ów ?


RE: Szczecin - SZyMeX - 22-09-2017

Map theme i LUT "Cleyra" Smile


RE: Szczecin - SZyMeX - 23-09-2017

Na razie tylko jeden screen, ale już kończę pierwszą część starego miasta to niedługo pojawi się ich trochę więcej Wink

Taki oto widok mają turyści wjeżdżający do miasta pociągiem:

[Obrazek: VdNKKWS.jpg]


RE: Szczecin - SZyMeX - 23-09-2017

Tak więc czas na więcej screenów ^^
Ukończyłem już pewną część Starego Miasta. Dodatkowo centrum coraz bardziej się powiększa a po mieście kursują już dwie linie tramwajowe - na razie okrężne ale wraz z dobudowywanie torowisk będą to już zwykłe linie zakończone pętlą.

Na początek jednak jeszcze widok (trochę już nieaktualny :P) z autostrady na pobliskiej górce:
[Obrazek: FvptT1I.jpg]

No i już Stare Miasto
[Obrazek: Kv9IeW4.jpg]

[Obrazek: v7RVS93.jpg]

Widok z wiaduktu kolejowego:
[Obrazek: 4HJCT3a.jpg]

[Obrazek: tA2NeKi.jpg]

[Obrazek: Qo4aRp5.jpg]

Uniwersytet:
[Obrazek: 8kmNpWX.jpg]

Widok od strony planowanej Drogi Królewskiej (prowadzącej już do głównego rynku Wink)
[Obrazek: VVercnt.jpg]

[Obrazek: abgrHoi.jpg]

[Obrazek: 07iY3Ml.jpg]

"Mały Rynek". Chciałem tu postawić jeszcze jakieś targowiska itp. ale się okazało że nie mam zasubkrybowanych obiektów :E Więc pojawią się tutaj później :P
[Obrazek: WtXTlOW.jpg]

[Obrazek: Rif4dsq.jpg]

[Obrazek: XraGyqr.jpg]

Teraz przeniesiemy się już w kierunku centrum. 
[Obrazek: KYjD9dE.jpg]

Przed głównym dworcem pojawiły się nowe wiaty oraz przystanki dla dwóch linii tramwajowych Smile
[Obrazek: 3gDgAmC.jpg]

I na koniec widok z góry na centrum. Jeszcze trochę zostało do zrobienia Wink
[Obrazek: iMuUHIz.jpg]

No i na koniec, komentujcie, lajkujcie, krytykujcie itp Wink


RE: Szczecin - cmariusz - 23-09-2017

Już po pierwszych screenach widać, że to miasto zapowiada się jeszcze ciekawsze niż Gdańsk. Mam wrażenie, że będzie budowane wolniej, ale z większym naciskiem na szczegóły. Może coś podpatrzę i mnie natchnie aby wrzucić do swojego.
Wink


RE: Szczecin - SZyMeX - 24-09-2017

Tym razem staram się jeszcze bardziej kłaść nacisk na szczegóły chociaż i tak czasem coś stawiam tak bez sensu a potem żal burzyć Wink

Wziąłem się również za główną starówkę więc niedługo spodziewajcie się screenów z właśnie tej części miasta Duży uśmiech


RE: Szczecin - maciov - 24-09-2017

klasa! jak patrzyłem na niektóre screeny, to myślałem, że to jakieś prawdziwe miasto Tounge

ale zaraz, zaraz... czemu szczecin? mieć szczecin i nie mieć ronda?!
(nie znam szczecina/nigdy nie byłem, ale chodzi mi o to nawiązujące do paryskiego skrzyżowania z łukiem triumfalnym, gdzie bodaj 8 ulic odchodzi promieniście Duży uśmiech )


RE: Szczecin - SZyMeX - 24-09-2017

Hehe :P
Spokojnie, rondo po środku starówki już jest Wink Samą starówkę muszę jednak jeszcze dokończyć, wtedy pojawią się screeny Smile
A czemu Szczecin? Temu że gram na (swoją drogą baaardzo fajnej ^^) mapce Szczecina - stąd nazwa. Generalnie tak jak na początku wspomniałem, to miasto prawie nic nie będzie miało wspólnego z prawdziwym. W Szczecinie również nigdy nie byłem, miasta nie znam więc nie mam powodów by choćby w najmniejszym stopniu się na nim wzorować Wink


RE: Szczecin - maciov - 24-09-2017

faktycznie. mapka zacna. właśnie odnośnie jej mam pytanie - czy te drogi i linie kolejowe, które masz na pierwszym screenie (z lotu ptaszka) to już Ty postawiłeś czy były "na starcie"?

bo mnie trochę razi linia kolejowa przez środek starówki Duży uśmiech