Cities Skylines - Polskie forum gry
Zmiany w systemie PW - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Sprawy forum (https://citiesskylines.pl/dzial-Sprawy-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://citiesskylines.pl/dzial-Aktualnosci)
+--- Wątek: Zmiany w systemie PW (/temat-Zmiany-w-systemie-PW)



Zmiany w systemie PW - SZyMeX - 12-09-2018

Jaki jest system PW każdy wie, przy dużej liczbie prywatnych wiadomości ciężko z czasem połapać co, gdzie i jak. Całe zamieszanie wynika głównie z tego, że każda pojedyncza wiadomość to osobny "post" na stronie wiadomości. Ostatnio trafiłem na plugin który zmienił by format PW na konwersację taką jak podczas pisania np. SMS-ów czy wiadomości na FB. Wiadomości nie byłyby wyświetlane więc pojedynczo a w formie konwersacji z danym użytkownikiem w której byłyby wszystkie w jednym miejscu. Wyglądałoby to mniej więcej tak:
[Obrazek: 68747470733a2f2f696d6167652e70726e747363...512e706e67][Obrazek: 68747470733a2f2f696d6167652e70726e747363...412e706e67][Obrazek: 68747470733a2f2f696d6167652e70726e747363...772e706e67]

Oczywiście plugin należałoby dostosować do wyglądu forum.
Jednak jak to zwykle bywa jest jedno "ale". Po zainstalowaniu pluginu dotychczasowe prywatne wiadomości nie są w nim wyświetlane. Oczywiście dalej pozostają one na forum jednak w nowym wyglądzie ich nie zobaczymy. 

I tutaj pytanie, czy taki system PW będzie dobrym rozwiązaniem czy też lepiej zostać przy starym a jedynie dostosować go do obsługi urządzeń mobilnych i ewentualnie co nieco w nim poprawić?
Do wątku załączam ankietę w które można głosować za nowym bądź starym systemem.


RE: Zmiany w systemie PW - kabexxx - 12-09-2018

Nie mam zdania na ten temat, ale mam pytanie:
Jeśli przejdzie opcja tego nowego formatu, to nie dałoby się dodać osobnej strony z widokiem starych wiadomości? Albo odpalić instrukcję SQL by przenieść do nowej bazy?


RE: Zmiany w systemie PW - SZyMeX - 12-09-2018

Szczerze mówiąc, nie wiem. Jak tylko dowiem się czy istnieje taka możliwość to tutaj o tym poinformuję.


RE: Zmiany w systemie PW - kabexxx - 12-09-2018

To warto się dowiedzieć, bo może dla niektórych to będzie warunek do zagłosowania na tak?


RE: Zmiany w systemie PW - SZyMeX - 12-09-2018

Tak jak pisałem, jak tylko się dowiem to zamieszczę tutaj informację.


RE: Zmiany w systemie PW - Piterdaw - 14-11-2018

Zdecydowanie na tak. Obecny system jest dramatycznie nieintuicyjny. Mała frekwencja w tym wątku tylko świadczy o tym, że nikt nie przejmuje się potencjalną utratą archiwalnych wiadomości.


RE: Zmiany w systemie PW - SZyMeX - 16-11-2018

Może tak, może nie. W każdym razie prawdopodobnie jako że są to dwa oddzielne systemy (mam na myśli stary i nowy) to zostawię gdzieś z boku odnośnik do tego aktualnego w którym wszystkie wiadomości będą zachowane jakby ktoś chciał do nich wrócić. No chyba że pojawi się opcja importu o którą cały czas się dopytuje Wink

W zasadzie na tą chwilę mógłbym nowy system już włączyć bo styl mam już cały przygotowany, jednak pojawiły się dwa problemy które w zasadzie dyskwalifikują ten plugin (jest on w wersji beta więc zrozumiałe że nie wszystko w nim działa jak należy Wink). Nie będę się nad nimi tutaj rozwodził bo prawdopodobnie i tak nikogo to nie interesuje, powiem tylko tyle że poinformowałem już autora o tych błędach i jak tylko wypuści aktualizacje to myślę że będzie można przejść na nowy system PW Smile