Cities Skylines - Polskie forum gry
Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Moje miasto w grze (https://citiesskylines.pl/dzial-Moje-miasto-w-grze)
+---- Dział: Moje miasto w formie pamiętnika (https://citiesskylines.pl/dzial-Moje-miasto-w-formie)
+----- Dział: Bestsellery (https://citiesskylines.pl/dzial-Bestsellery)
+----- Wątek: Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi (/temat-Miasto-gdzies-na-Polskiej)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi - Lcniko - 02-06-2019

Kurcze normalnie jak zdjęcia satelitarne z Google Smile Brawo !!


RE: Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi - najlepszylogin - 02-06-2019

No wlasnie to jest moja główna dewiza. Budować tak żeby widok satelitarny robił wrażenie. Ze szczegółami już ciężej u mnie Tounge


RE: Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi - najlepszylogin - 05-06-2019

Krótko i na temat.
Widok satelitarny z HUD aby pokazać zarobki miasta i nazewnictwo dzielnic oraz zapotrzebowania.
Jak widać ręczne stawianie budynków nie sprzyja rozwojowi miasta i paski pozostają ciągle w miejscu. Mieszkańców też nie ma zbyt dużo (zainstalowany mod na zmniejszenie pojemności bufynków, aby mniej ścinało gierke). Możecie zauważyć potencjalne miejsca pod rozwój i dać jakies pomysły na dzielnice/ciekawe miejsca Smile


[Obrazek: py1oG6w.jpg]


RE: Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi - najlepszylogin - 08-06-2019

Heja, trwają prace ciągle nad centrum miasta i okolicami (rozbudowano dzielnice Cisowa).
Dodałem także drogę łączącą obwodnicę i śródmieście aby pracownicy biurowi i przyjezdni nie musieli cisnąć się w korkach na drodze tranzytowej przez Laski. 



[Obrazek: 4vrSPDu.jpg]


RE: Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi - Astrokuba - 11-06-2019

Strasznie fajna siatka ulic w tym centrum się pokazuję. Nie ma żadnej prostej ulicy xD

Czekam z niecierpliwością na więcej zdjęć z tego miejsca!


RE: Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi - najlepszylogin - 11-06-2019

Szczerze to nienawidzę prostych ulic w europejskich miastach. Nie pasuje do klimatu starych miast itp


RE: Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi - najlepszylogin - 21-06-2019

Heja, cześć. Dziś na szybko dość taka mniejsza "budowa". Przedstawiam Wam Stary Port. Niegdys w tym miejscu panowała calkowita samowolka budowlana, wznosiły się kramy, przystanie, porciki i prywatne stocznie. Jest to jedna z najstarszych części miasta, jednak zachowały się tylko tory kolejowe i nabrzeża z 1921 roku. Dziś jest tu węzeł towarowy, który bardziej jest używany ze zwględu na sentyment niż jego moc przerobową. Nie uświadczymy tu ogromnych kontenerowców. Jest to jednak doskonałe miejsce na przeładunek kolej-morze. Znajduje się tu także elektrownia o mocy 800MW zasilająca Dolne Miasto i zakład Orlen SA. Pracuje tu też stara oczyszczalnia ścieków:

[Obrazek: 7WBz7mu.jpg]

Tutaj już mamy widok z helikoptera na Stary Port. Widać pełne place z kontenerami oraz rotundę turbinową należącą do elektrowni. Większośc terenu zajmują powierzchnie magazynowe. Swoje magazyny ma tu ponad 100 firm, co tworzy największy kompleks w województwie. Z ciekawostek to pociągi które wjeżdżają do portu zajmują czasem przejazdy kolejowe nawet na 4 godziny.


[Obrazek: NOvTPiQ.jpg]

Tutaj widzimy blokowisko Aniołki. Duma PRL. W 1990 roku na tym osiedlu było zameldowanych tyle osób, że nakazano przymusowe przeprowadzki do dzielnic bardziej oddalonych od centrum, aby rozłożyć ludność mniej więcej na równym poziomie wiekowym. Dzisiaj Aniołki są jakby osobnym miasteczkiem. Są na tyle oddalone od innych dzielnic, że funkcjonuje tu atonomiczna komunikacja, sklepy, urzędy i inne miejsca usługowe. Mają tam swoją własną społeczność:

[Obrazek: fm001uo.jpg]

No i na koniec wyjaśnienie nazewnictwa w południowej części miasta.
Do Dolnego Miasta należy głównie:
- Tamka
- Skarpa
- Zaborze
- Kokoszki
- Redłowo
- Jasień
- Mielno
Do Górnego Miasta zaliczają się:
- Biskupia Góra
- Stare Miasto
- Kurpier
- Górne Miasto



[Obrazek: d9iSLXf.jpg]


RE: Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi - Astrokuba - 28-06-2019

Aniołki to widzę ewidentnie miasto w mieście. Ciekawy pomysł

Gigantyczny plus za mapkę z podziałem na dzielnice/rejony. Kocham po prostu takie mapki

Dodatkowo jestem w szoku, bo w twoim mieście wszędzie jest zieleń, to aż nie pasuje do polskiego miasta xD
W realu już by tam stały pewnie nowe apartamenty i supermarkety.


RE: Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi - TheKoder - 28-06-2019

Można prosić o mody graficzne? Jaka kolekcja kolorów? Jaki mod na kolor ulic? Jaki motyw mapy? Pytam, bo lubię takie klimaty :>


RE: Miasto gdzieś na Polskiej Ziemi - najlepszylogin - 29-06-2019

(28-06-2019, 07:30)Astrokuba napisał(a): Aniołki to widzę ewidentnie miasto w mieście. Ciekawy pomysł

Gigantyczny plus za mapkę z podziałem na dzielnice/rejony. Kocham po prostu takie mapki

Dodatkowo jestem w szoku, bo w twoim mieście wszędzie jest zieleń, to aż nie pasuje do polskiego miasta xD
W realu już by tam stały pewnie nowe apartamenty i supermarkety.

Czy ja wiem....[Obrazek: iqE2RSn.jpg]

Nie ma zbyt dużo nowości w mieście, ale już powstał zarys obwodnicy, dróg dojazdowych. A to zdjęcie na prawdę mi się podoba:

[Obrazek: 2yOqM02.jpg]

Tutaj widoczek na kopalnię, którą musiałem zbudować ze względu na zapotrzebowania kruszcu. Co prawda nie wyszła zbyt fajnie, ale ma być po prostu użytkowa. Kompletnie nie umiem regionów przemysłowych budować:

[Obrazek: RR7OV6V.jpg]


LUT: Photograhpic
Theme: Cleyra + mix
Drogi vanila + Road Color Changer
+ Eyecandy