Cities Skylines - Polskie forum gry
Śmieciarki, straże pożarne, karetki, karawany nie wyjeżdżają. - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Pytania i Porady (https://citiesskylines.pl/dzial-Pytania-i-Porady)
+--- Wątek: Śmieciarki, straże pożarne, karetki, karawany nie wyjeżdżają. (/temat-Smieciarki-straze-pozarne)

Strony: 1 2


Śmieciarki, straże pożarne, karetki, karawany nie wyjeżdżają. - Ewald - 09-12-2019

Witam, jak w temacie. Ani smieciarki, ani straze, ani karetki itd nie wyjezdzaja ze swoich budynków. Mają dostep do wody, prądu (są w środku miasta) Trzeba wywieźć zmarłych a karawany nic. Wszedzie da sie dojechac. Nie mam żadnych dodatków, grę kupiłem niedawno. Dodam, ze np wysypisko jest zapełnione do 6%, ale tak jakby coś blokowało śmieciarki (wywieźć śmieci też się nie da).
Chyba dobrze opisałem problem, probowalem szukac na forum jak takowy błąd naprawić ale nic nie umiałem znaleźć.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam Smile


RE: Śmieciarki, straże pożarne, karetki, karawany nie wyjeżdżają. - SZyMeX - 09-12-2019

Korzystasz z jakichś modów?


RE: Śmieciarki, straże pożarne, karetki, karawany nie wyjeżdżają. - Ewald - 10-12-2019

(09-12-2019, 22:44)SZyMeX napisał(a): Korzystasz z jakichś modów?
Nie, zadnych modów czy dodatków.


RE: Śmieciarki, straże pożarne, karetki, karawany nie wyjeżdżają. - TheMelakes - 07-04-2020

Mam dokładnie ten sam problem.
Jak już wyjeżdżają śmieciarki to po 1 z punktu.
Mam wszystkie dodatki zainstalowane i korzystam tylko z modów przyspieszającego ładowanie gry i usuwającego automatycznie spalone budynki.
Korzystałem przez chwilę z modu który miał poprawić działanie wysypisk śmieci ale nie pomogło.
To samo jest z karetkami i karawanami.
Mam miasto 400k i wszystkie te punkty porozmieszczane w różnych częściach miasta.


RE: Śmieciarki, straże pożarne, karetki, karawany nie wyjeżdżają. - kabexxx - 07-04-2020

Ale czy pojawia się tak, że w okienku podsumowania budynku np. wyjeżdża pojazd (jest coś w stylu 1/n) i zaraz znika? Może tak być, bo gra się zapętla przy wysyłaniu z powodu utracenia dostępu do drogi przez budynek służb.


RE: Śmieciarki, straże pożarne, karetki, karawany nie wyjeżdżają. - TheMelakes - 07-04-2020

Nie, nic takiego się nie pojawia.
Jak stawiam nowy budynek to wyjeżdża jeden pojazd i tyle i jak wraca to już ponownie nie wyrusza w drogę.


RE: Śmieciarki, straże pożarne, karetki, karawany nie wyjeżdżają. - krisdi - 21-06-2020

Gra osiągnęła limit 16384 pojazdów, które mogą poruszać się po planszy tzw. "Vehicles Active"
Dlatego gra "wyrywa" sobie każdy wolny slot na pojazd czasami będzie to pojazd służb, ale częściej będzie to samochód osobowy czy ciężarówka.
Counter and Object Limit Data -> Pobierz ten dodatek: CSL Show More Limits uruchamiasz w grze: CTRL+L zobaczysz w nim czy jakieś limity już graniczają Twoją grę.
Pobierz  dodatek More Vehicles podniesie limit pojazdów do 65k


RE: Śmieciarki, straże pożarne, karetki, karawany nie wyjeżdżają. - SzaraWydra - 21-06-2020

(21-06-2020, 13:21)krisdi napisał(a): Gra osiągnęła limit 16384 pojazdów, które mogą poruszać się po planszy tzw. "Vehicles Active"
Dlatego gra "wyrywa" sobie każdy wolny slot na pojazd czasami będzie to pojazd służb, ale częściej będzie to samochód osobowy czy ciężarówka.
Counter and Object Limit Data -> Pobierz ten dodatek: CSL Show More Limits uruchamiasz w grze: CTRL+L zobaczysz w nim czy jakieś limity już graniczają Twoją grę.
Pobierz  dodatek More Vehicles podniesie limit pojazdów do 65k

More vehicles wpływa na zapis gry. Jeżeli mod spadnie z rowerka, nie będzie na czas zaktualizowany przy aktualizacji gry, to zapis gry będzie się wysypywał.
Raz się go użyje, to trzeba z nim grać na tym jednym zapisie gry do końca.


RE: Śmieciarki, straże pożarne, karetki, karawany nie wyjeżdżają. - krzychu124 - 22-06-2020

Dodatkowo warto wspomnieć że potrzeba dość potężnego procesora, bo mod, aby obsługiwać ten czterokrotnie powiększony limit pojazdów, aktualizuje nie 1024 pojazdy w jednym kroku, ale 4096, tj. procesor ma 4x więcej pracy, to tak jakby symulacja działała na 4x przyspieszeniu ale pojazdy poruszały się normalnie.
Jak już wspomniano, nie będzie można się z niego wypisać, tj. po utworzeniu nowego zapisu gry, bez tego moda, gra go nie załaduje poprawnie.

Polecam poeksperymentować, nie zaszkodzi, ale jeśli będziesz chciał zapisać grę to do nowego pliku(żeby można było wrócić w razie w), nie nadpisywać


RE: Śmieciarki, straże pożarne, karetki, karawany nie wyjeżdżają. - kabexxx - 04-07-2020

Warto po prostu pozbyć się osobówek najbardziej jak się da. Nawet zakazem ruchu w danych dzielnicach czy na np. wielu drogach dla TM:PE.