Cities Skylines - Polskie forum gry
Znikające budynki, po wczytaniu gry - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Sprawy techniczne (https://citiesskylines.pl/dzial-Sprawy-techniczne)
+---- Dział: Problemy z grą (https://citiesskylines.pl/dzial-Problemy-z-gra)
+---- Wątek: Znikające budynki, po wczytaniu gry (/temat-Znikajace-budynki-po)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Znikające budynki, po wczytaniu gry - SZyMeX - 02-02-2020

No więc tak, problem może leżeć albo w zbugowanym budynku/pojeździe/propie czy jakim kolwiek innym assetcie albo w jakiejś modyfikacji. Skoro mówisz, że z wyłączonymi modyfikacjami problem nie występuje (mam nadzieję że tu rozumiemy się dobrze - wyłączone modyfikacje a nie obiekty. W tym przypadku jest to na prawdę ważne, bo inaczej bez sensu będziesz robił poniższe instrukcje) to w takim razie problem z assetsami (obiektami) możemy wykluczyć. A skoro tak, to spróbuj na początek zrobić nową grę bez Network Extensions, postawić parę budynków, zapisać grę i wczytać ten zapis ponownie. Proponuję byś zaczął od NE2 bo to może być problem z nim. Jeżeli budynki po wczytaniu tego nowego save-a znowu znikną, no to niestety czeka cie żmudne eliminowanie kolejnych modyfikacji aż do skutku Wink Rób nową grę włączając 2-3 modyfikacje, postaw kilka budynków, zapisz, wyjdź i wczytaj grę ponownie. Jak będzie okej, lecisz z modyfikacjami dalej. Jak zaczną znikać to masz podejrzane grono 2-3 modyfikacji i eliminujesz je do skutku Smile


RE: Znikające budynki, po wczytaniu gry - yeboah112@ - 02-02-2020

Kurde, sory Panowie że nieświadomie wprowadziłem w błąd, zawsze jak sprawdzałem te mody to budowałem na szybko elektrownie (od razu mówię ze te dostępne od razu w grze), za jakieś 2h będę w domu to Wam wyślę co i jak

PS: jak sprawdzić disableMods? xd


RE: Znikające budynki, po wczytaniu gry - SZyMeX - 02-02-2020

Te disableMods to na razie odpuść, to jest opcja uruchamiania ale najpierw sprawdź to co wyżej napisałem.


RE: Znikające budynki, po wczytaniu gry - garfield - 02-02-2020

(02-02-2020, 22:14)SZyMeX napisał(a): Te disableMods to na razie odpuść, to jest opcja uruchamiania ale najpierw sprawdź to co wyżej napisałem.
wlasnie uzywajac tej komendy upewnimy sie ze to asset/prop/pojazd a nie mody, noworkshop elimnuje wszystko i mody i assety wiec na chwile obecna wiemy ze bez modow i assetow wszystko dziala, aby sie upewnic i nie bawic sie w usuwanie modow jeden po drugim lepiej uzyc disableMods, uruchmic w tym trybie gre bez modow ale z assetami


RE: Znikające budynki, po wczytaniu gry - SZyMeX - 02-02-2020

Wnioskując po tym:
Cytat:Odpaliłem losową mapę bez modów i zbudowałem na szybko losowe budynki, po wczytaniu gry wszystko działa. Nastepnie wgrałem mody, ostrożnie sprawdzając tabelkę i wykluczając niektóre poprzednie, których nie używałem. Niestety problem pojawił się znowu nie mam już pojęcia o co może chodzić. Przesyłam Wam listę modyfikacji oraz aktualny log.
uznałem że ta pewność jest. Zresztą dlatego też podkreśliłem w moim poście czy na pewno dobrze się rozumiemy i jeżeli gra bez modyfikacji działa to można etap sprawdzania czy to modyfikacje czy obiekty pominąć Tounge

Może niech tutaj @yeboah112@ po prostu stwierdzi czy należy sprawdzić jeszcze działanie z opcją uruchamiania -disableMods czy można przejść już do eliminowania kolejnych modyfikacji. Gdyby coś jeszcze było nie jasne, pisz.


RE: Znikające budynki, po wczytaniu gry - garfield - 02-02-2020

problem jest taki ze ja nie widze zadnego moda ktory moze miec taki wplyw na gre, a znikajace tekstury budynkow, lub czarny lod to dosc powszechne objawy obiektu z zlym lod, u mnie sie to objawialo czarnym lod na wybranych budynkach, sprawce znalazlem dopiero po tygodniu - jeden z budynkow od Fiendbild (co tez jest ciekawe bo to znany tworca)


RE: Znikające budynki, po wczytaniu gry - SZyMeX - 02-02-2020

W sumie racja, zasugerowałem się tym NE 2. Tak więc @yeboah112@ dla pewności uruchom grę jeszcze tak jak mówił @garfield, czyli z opcją uruchamiania -disableMods. Jeżeli wtedy budynki będą znikać, to znaczy że jest to wina jakiegoś obiektu/propa/pojazdu. Natomiast jeżeli w tej sytuacji wszystko będzie okej (czyli przy pozostawionych samych obiektach, z wyłączonymi modyfikacjami) to znaczy że wina leży w jakimś modzie. Tak czy siak, czeka cię niestety żmudne dochodzenie do tego który "dodatek" powoduje ten problem.

Trochę zamieszania z tego wyszło ale mam nadzieję że już wszystko jest jasne i uda się przywrócić grę do działania Smile


RE: Znikające budynki, po wczytaniu gry - yeboah112@ - 02-02-2020

To jeszcze raz w gwoli sprostowania, gra bez żadnych modow działa normalnie, wszystko jest Ok, lecz po włączeniu ich (nie obiektów bo takich jeszcze nawet nie zacząłem wgrywać), niektóre budynki znikają i pojawiają się. Te wszystkie save’y sprawdzałem w sumie w taki sam sposób, budowałem kilka dróg (dokładnie zwykła podstawowa droga) i stawiałem wokół niej kilka typów elektrowni, tak jak to widać na screenach), zapisywałem grę i po odpaleniu sprawdzałem czy budynki znikają czy nie. Od razu mówię ze sprawdzałem to na kilku mapach. Jak wrócę do domu to sprawdzę sposób z tym NE2 oraz disableMods


RE: Znikające budynki, po wczytaniu gry - garfield - 02-02-2020

to jest wszystko bardzo dziwne jesli powoduje to mod, tymbardziej ze zaden z tych modow nie jest raczej problematyczny, w logu brakuje tekstur NE2 z jakiegos powodu tak czy inaczej sprawdz mody od Keallu, jego mody miewaja problemy z kompatybilnoscia (ja uzywam resize it i kilka razy byly problemy zwiazane z kompatybilnoscia )


RE: Znikające budynki, po wczytaniu gry - yeboah112@ - 03-02-2020

Gra włączona w trybie disableMods działa normalnie. Postanowiłem po raz kolejny stworzyć nową grę razem z modami, lecz budynki znowu zaczęły znikać. Następnie zrobiłem nową grę bez subskrybcji NE2, lecz to też nic nie dało.

Mam kilka pytań do Was odnośnie sprawdzania tych modów:
1. jaki mieć sposob na ich sprawdzanie? (włączyć wszystkie od razu i wyłączać po koleji po jednym modzie, czy mieć wszystkie wyłączone i włączać po kolejii dodając każdy nastepny)
2. przy sprawdzaniu mogę tylko wyłączać te mody, czy muszę całkowicie usuwać je z gry?
3. bazować na tym samym wyjściowym save czy za każdym sprawdzeniem moda tworzyć nową grę?