Cities Skylines - Polskie forum gry
Korki - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Pytania i Porady (https://citiesskylines.pl/dzial-Pytania-i-Porady)
+--- Wątek: Korki (/temat-Korki)

Strony: 1 2


Korki - Wox - 21-06-2015

Witam mam problem z korkami w swoim mieście. Ktoś mógł by mi pomóc. [ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND]


Re: Korki - marcinbvb - 21-06-2015

Ten węzeł na drugim zdjęciu ma strasznie wąskie gardło. Najlepiej byłoby go zamienić na inny bo moim zdaniem w tym miejscu zawsze będzie się korkować. Ewentualnie z autostrady która jedzie z lewej strony można pociągnąć zjazd do tego 6 pasmowego odcinka. Powinno to zmniejszyć ilość aut na węźle dzięki czemu będą tam sprawniej zjeżdżać. A co do ronda to sam ich jeszcze nie rozgryzłem. Czasami ruch po nich odbywa się płynnie, a czasami wszystko stanie na amen.


Re: Korki - Wox - 21-06-2015

Coś w stylu ronda pod autostradą?


Re: Korki (najczęstszy powód korków) - Kuba124 - 21-06-2015

Ja ci wyjaśnię co powoduje korki. Upośledzeni umysłowo kierowcy. Zamiast korzystać na drodze jednokierunkowej z obu pasów to się ustawiają na jednym. To powinno być zmienione, twórcy gry powinni dodać coś w rodzaju systemu zarządzania ruchem, np. za pomocą policji i też jakiś koszt żeby był, i gdyby się tworzyły korki, np. jak w zakładce ruchu jest czerwone, wtedy idą tam policjanci i kierują niektóre samochody na objazd.


Re: Korki - Kuba124 - 21-06-2015

Wiem, że nie pomogłem ale korki to bardzo skomplikowana sprawa. Spróbuj pozmieniać typy dróg, tam gdzie jest mały ruch nie jest potrzebna droga jednokierunkowa z 6 pasami. Popatrz dokąd podróżują samochody i ewentualnie zastosuj jakieś inne trasy dla nich. Na większych ulicach (np. 6 pasmowa droga w centrum lub przemyśle) zdecydowanie unikaj częstych skrzyżowań. Można też zastosować kilka modów, np. na zmianę pasów ruchu, wyłączanie świateł, ograniczenia prędkości, bo samochody jadą najszybszą drogą, z tym, że nie uwzględniają właśnie korków, myślą, że wszystkie ulice są puste jak autostrady w Korei Północnej. Trzeba kombinować, i pozmieniać te drogi. Ten węzeł też mi sie nie za bardzo podoba, strasznie skomplikowany jak dla mnie. Miasto jest małe, jak je będziesz rozbudowywać to musisz to robić tak, aby rozprowadzać ruch równomiernie, a nie, że np. tylko jedna trasa będzie do centrum albo w przemyśle wszystkie samochody sie będą pchały na główną drogę a na głównej drodze skrzyżowania co pięć metrów.
ps. ci mieszkańcy na ćwierkaczu też są jacyś niepoważni Duży uśmiech, hasztagi przy co drugim słowie, i gadanie, że rolnictwo jest be, ale do garnka wkłada chyba warzywa a nie śróbki i procesory xD chociaż nie wiem.


Re: Korki - gerth - 22-06-2015

1 foto - rondo za blisko następnego skrzyżowania (generalnie ronda zazwyczaj średnio się sprawdzają w CS)
2 foto - labirynt a w rzeczywistości kamieni kupa, już lepiej standardowy zjazd.
3. Prędzej czy później dojdziesz do jedynie słusznego wniosku że na korki najlepsze są pociągi cargo i osobowe oraz komunikacja miejska.


Re: Korki - Kuba124 - 23-06-2015

Gorzej jak się pociągi zakorkują, wtedy wszystko stoi, bo towary i surowce nie docierają szybko i przemysł pada, ludzie nie mają pracy, nie kupują, wyprowadzają się itd.


Re: Korki - Wox - 23-06-2015

Problem rozwiązany( nie wiem czy można to nazwać rozwiązaniem) gdy wchodziłem dziś na swoje miasto, gra postanowiła że to miasto nie powinno istnieć i dostało crasha.


Re: Korki - bodm - 23-06-2015

Problem może istnieć w innej grze. Nie jest to odkrywcze, co napiszę, ale jakoś sobie radzę z korkami. PO pierwsze likwiduję sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach. Ponadto jak widzę, że się korkuje jakaś krzyżówka, to eksperymentuję, aż w końcu trafiam na rozwiązanie likwidujące korki. To mogą być wielopoziomowe skrzyżowania, lub kilka równoległych wjazdów, czy zjazdów, nie powinny się zbiegać w jednym miejscu, itp. Pozdrawiam


Re: Korki - marcinbvb - 23-06-2015

Kuba124 napisał(a):Gorzej jak się pociągi zakorkują, wtedy wszystko stoi, bo towary i surowce nie docierają szybko i przemysł pada, ludzie nie mają pracy, nie kupują, wyprowadzają się itd.
W moim mieście sporo ludzi i towarów transportuję koleją i jakoś mi się nie korkują. Przede wszystkim nie wolno łączyć linii kolej z zewnątrz z tą wewnętrzną. Mam dość długi odcinek po którym jeżdżą towarowe i osobowe i każda stacja na tej linii posiada bajpas. Dzięki temu gdy na stacji stoi pociąg osobowy to towarowe są w stanie ominąć taką stację i jadą dalej.