Cities Skylines - Polskie forum gry
Blender Szarej Wydry - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Nasza twórczość (https://citiesskylines.pl/dzial-Nasza-tworczosc)
+--- Dział: Projekty w przygotowaniu (https://citiesskylines.pl/dzial-Projekty-w-przygotowaniu)
+--- Wątek: Blender Szarej Wydry (/temat-Blender-Szarej-Wydry)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Blender Szarej Wydry - SZyMeX - 01-01-2021

(01-01-2021, 15:23)SzaraWydra napisał(a): W ogóle wykminiłem czemu wcześniej miałem assety z low res teksturą jak importowałem pliki. Trzeba w ustawieniach grafiki przestawić by tekstury były wysokiej jakości, a ja po czyszczeniu kompa zresetowało mi się do low xd

Dokładnie, też miałem to samo jakiś czas temu i gdzieś o tym chyba nawet pisałem. Swoją drogą dziwne, że tekstura zaimportowanego już do gry obiektu zależy od ustawień graficznych przy jego dodawaniu. Ustawienia powinny wpływać raczej tylko na efekt wizualny w danym momencie, a nie na to jak finalnie obiekt wygląda, nawet jeżeli później da się ustawienia na max.


RE: Blender Szarej Wydry - SzaraWydra - 03-01-2021

[Obrazek: 0EDbU5a.png]
Stojaczki z Wrocławskiego Starego Miasta


RE: Blender Szarej Wydry - SzaraWydra - 08-01-2021

[Obrazek: hFpRmni.png]
[Obrazek: YdJcLaV.png]
[Obrazek: bX4Hd4h.png]
[Obrazek: OUzSZSZ.png]

Trochę słupów, znaków i drogowskazów.


RE: Blender Szarej Wydry - SzaraWydra - 17-01-2021

[Obrazek: ZmPZLoN.png]
Ostatni przystanek przed uploadem na workshop Duży uśmiech
Tak naprawdę to prawie. Wiaty AMS. 
Będą dostępne w 4 modelach. Wąska bez ścianek bocznych, wąska ze ścianami bocznymi, normalna i długa. 
W dwóch wersjach kolorystycznych: srebrna i ciemno-brązowa.
Oczywiście rotor shader i additive shader będzie użyty.

Oprócz nich będę robił jeszcze nowy model wiat stosowany w całym Wrocławiu w w wersji kolorystycznej srebrnej i zielonej tramwaj z plusem razem z dynamicznymi tablicami przystankowymi, spocznikami i innymi duperelami.

Ostatnia rzecz jaką zrobię zanim zabiorę się za płoty będzie dynamiczny wyświetlacz miejsc parkingowych.


RE: Blender Szarej Wydry - SzaraWydra - 17-01-2021

[Obrazek: BWRObP3.png]
[Obrazek: OAnHmXF.png]
Z teksturami


RE: Blender Szarej Wydry - PanKrzysztofTM - 19-01-2021

Świetna wiata Smile 

Gdańskie wiaty tramwajowe/autobusowe są też ciekawe 

Szara Wydro > a może by taka seria Wiaty przystankowe z różnych miast Polski ? Smile)

Pozdrawiam i czekam na twoją odpowiedź


RE: Blender Szarej Wydry - SZyMeX - 19-01-2021

Akurat gdańskie wiaty to w większości właśnie AMS, ewentualnie te nowsze na linii na Morenę, czy Ujeścisko mają nieco zmienioną formę - głównie są podwyższone by zmieścić wyświetlacz informacji pasażerskiej.

Ciekawsze wiaty znajdują się jedynie w paru miejscach, np. na przystanku Warneńska, pętli Siedlce, Ujeścisko czy Stogi Plaża.
Jakieś przykładowe zdjęcia z neta:

[Obrazek: GKFsVW1.jpg]
[Obrazek: RndQqYt.jpg]
[Obrazek: ha9wTYz.jpg]
[Obrazek: 5XSITbN.jpg]

I w sumie nie ukrywam że sam (szczególnie tą ostatnią) zobaczyłbym z chęcią w Cities Skylines. Wiaty to jest coś, czego brakuje. Może się jeszcze zmuszę do powrotu do blendera i coś wyskrobię Tounge 


RE: Blender Szarej Wydry - PanKrzysztofTM - 19-01-2021

takie wiaty też są ciekawe
[Obrazek: 8c1bea07-128d-4b42-babd-6783a7f472cc][Obrazek: 6e96a0ec-5704-4860-a7ff-52951bab1f26][Obrazek: 31cae9a6-e34b-4e82-8757-60b96b498a38][Obrazek: 0c1b3ebc-aebf-42e2-95e8-acb8b0a0ec01][Obrazek: 5d00e945-9a59-4784-8379-33bf22f0f3b0]

najlepsze wiaty to te są > takie klimatyczne

aczkolwiek te modele wiat Gdańskich są do pobrania > kilkaset pobrań

SZyMeX , Myślę że można je opublikować w Citeskach Smile)
GAiT je oficjalnie tam dał do pobrania.


RE: Blender Szarej Wydry - SZyMeX - 19-01-2021

No i te wiaty to jest praktycznie 1:1 to, co stworzył @SzaraWydra, tylko z gdańskimi tabliczkami. Nie widzę sensu by powielać tak podobne obiekty.
A co do ich pobrania... już kiedyś na ten temat rozmawialiśmy... Samo pobranie wiat nie wystarczy, trzeba je dostosować do Cities-ów, być może również odchudzić (nie wiem jak wygląda sam model).
Jeżeli uważasz, że to takie proste, to zrób to Smile Wszyscy na tym skorzystają.


RE: Blender Szarej Wydry - PanKrzysztofTM - 19-01-2021

Chętnie bym je dodał do gry ale w jaki sposób mam je wstawić w pliki gry i potem umieścić na steamie? 

ktoś wie? > chętnie bym to zrobił tylko potrzebuję pomocy