Cities Skylines - Polskie forum gry
Schemat kolei towarowej - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Pytania i Porady (https://citiesskylines.pl/dzial-Pytania-i-Porady)
+--- Wątek: Schemat kolei towarowej (/temat-Schemat-kolei-towarowej)



Schemat kolei towarowej - D1L3r0 - 18-05-2020

Cześć! Chciałem was zapytać:
1)czy schemat typu;
wyjazd z miasta<---> dworzec towarowy(2x) <--->wyjazd z miasta
                                          ^       ^
                                          |        |
                                           v       v
dzielnice handlowe<-----  dworzec towarowy(4x) --------->dzielnice handlowe
                           (ogromna dzielnica przemysłowa)
                                          ^       ^
                                          |        |
                                          v        v
                                    hub przeładunkowy(2x)

ma jakikolwiek sens? tam gdzie jest jedna strzałka to oznacza że tylko w jednym kierunku wiedzie linia.


2)A druga część tego tematu to przemysł, nie wiem jak dokładnie to działa, przemysł zwykły produkuje towary do dzielnic handlowych, co jeżeli chce zrobić w mieście same wyspecjalizowane dzielnice przemysłu, dz. handlowe nie będą miały towarów, będą je importować?
i jakie połączenia najlepiej robić z takiego przemysłu, opracować go tylko do wyjazdów z miasta i przyjazdów czy do dzielnic handlowych, przemysłowych też?

Mam zagwostkę bo obecna kolej nie funkcjonuje zbyt dobrze, korkuje mi całą infrastrukturę kolejową i myślę że pora na zmiany Duży uśmiech


RE: Schemat kolei towarowej - kabexxx - 18-05-2020

Nie wiem, czy kilku przeładunków system trasowania gry ogarnie. W dodatku nie ma recepty na łańcuch, tylko wszystko zależy od budowy miasta.
Zbyt dużo pociągów? Zapewne jeżdżą prawie puste. Masz tego moda.

Co do przemysłu strefowego i handlu, to w pierwszej kolejności handel zaopatruje się z lokalnej produkcji. A przemysł wyspecjalizowany i tak produkuje towary. Po prostu jest inaczej zbalansowany - leśny nie emituje zanieczyszczeń i zużywa dużo więcej wody, pozostałe emitują więcej zanieczyszczeń i zużywają więcej prądu i wszystkie przynoszą większe dochody - o ile zasoby są dostępne na mapie. Dochody, zanieczyszczenie i zużycie są w tej kolejności (od największych): nafta, rudy, las, gleby. Bez używania modów na edycję zasobów podczas gry, lasy są najbardziej elastyczne, bo wystarczy zasadzić drzewa na mapie w jakimś sensownym zagęszczeniu i już jest to dobre miejsce.

Bardziej skomplikowany system daje DLC Industries i szczerze polecam.


RE: Schemat kolei towarowej - D1L3r0 - 18-05-2020

(18-05-2020, 11:46)kabexxx napisał(a): Co do przemysłu strefowego i handlu, to w pierwszej kolejności handel zaopatruje się z lokalnej produkcji. A przemysł wyspecjalizowany i tak produkuje towary. Po prostu jest inaczej zbalansowany

W dalszym ciągu nie wiem co robi przemysł wyspecjalizowany z towarami, wysyła je na eksport za miasto czy wysyła je do stref handlowych czy przemysłu Tounge


RE: Schemat kolei towarowej - kabexxx - 18-05-2020

Wysyła je do stref handlowych i na eksport. Tak jak niewyspecjalizowany przemysł. Po prostu działa tak samo, ale różni się zanieczyszczeniami i zyskownością (tj. większymi zyskami z podatków).

Po bardziej realistyczny schemat polecam DLC Industries.