Cities Skylines - Polskie forum gry
Gry komputerowe - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Inne (https://citiesskylines.pl/dzial-Inne)
+--- Dział: Zainteresowania (https://citiesskylines.pl/dzial-Zainteresowania)
+--- Wątek: Gry komputerowe (/temat-Gry-komputerowe)

Strony: 1 2


Gry komputerowe - Marcin65 - 23-02-2015

Zakladam ten temat bo wiem ze kazdy z nas w cos pogrywa a co do zainteresowan to ludzie maja rozne.
Mam nadzieje tez ze sprowokuje innych uzytkownikow do podzielenia sie z nami swoimi zainteresowaniami.Skupie sie tutaj na grach aczkolwiek moija druga pasja jest turystyka rowerowa dosc extremalnej formie a mianowicie nie jezdze tak ot po parku i do domku ale przykladowo do Francji czy Portugalii,mieszkam gdzie popadnie i takie tam.
Temat jednak o grach.
Potraktuje go jako pewne przemyslenia moze tez sprowokuje jakas dyskusje.

Jako 50 latek w sumie sporo gralem wiec zaczne od poczatku Smile

Zaczne od tego ze zaczynalem od Commodore C64 z tasmami magnetofonowymi i przeszedlem wlasciie wszelie etapy rozwoju komputerow,ackzowliek zawsze sluzyly mi raczej do grania,inne funkcje spelnialy w tle.

Pierwsza gra jaka pamietam na moim PC to byl Warcraft.Jakis pasjansow i innych dupereli nie licze bo to raczej jakies zapchaj dziury czy takie gry na chwilke.Potem Prince of Persia..pamietam ze 4 czy 5 razy musialem puszczac tasme magnetofonowa bo zawsze wyskakiwal Error.
Pierwszy Quake i Doom potem Simcity ale zapomnialem jaki mialo numerek chyba 2000.
Pamietam Dooma mialem chyba na 5 dyskietkach jakis magik go tam popakowal i chodzil.
Jak juz mialem lepszy sprzet to wlasciwie do mojego wyjazdu nie moglem sie do niego dorwac bo malzonka katowala Simsow.
Jak mialem czas dorywalem sie do Half Life Smile

Skupie sie na grach w ktore obecnie mam na swoim kompie czy tez mialem bo dzis bylo generalne sprzatanie.
Zacznijmy od Mass Effect.
Mam cala trylogie.
Pamietam ze podchodzilem do tej gry jak pies do jeza ale w ktoryms CD Action byl Mass Effect 1 i sila rzeczy sprawdzilem o co chodzi.
Trylogie przeszedlem kilka razy dla mnie rewelacyjny pomysl i swietne wykonanie.
Na razie robie przerwe bo jakos za dlugo w to gralem i musze odpoczac,w kazdym razie na kompie zostaje.

X- Terrain Conflict i X-Rebirth to kosmiczne sandboxy.
Z modami gra na lata i lubie takie klimaty

Train Fever niezalezna gierka symulacja pociagow lini kolejowych towarowych i osobowych.przy okazji rozwijajaca miasta ktorych troche na mapie.Umyslowa uczta zeby wszystko polaczyc aby dostarczyc wszedzie odpowiednie surowce...przyjenie sie gra no i oczekuje darmowego DLC z koleja z USA.

Zostajac w temacie kolei pogrywam w Train Symulator.Nie jestem za duzym fanem tej gry aczkolwiek z zalozenia chce ja przejsc.Troche przysypiam jak mam dojechac z punktu A do B ale to juz ten wiek zapewne

Nastepnie Cywilizacja 5.jak dla mnie bomba i faktycznie wystepuje syndrom jeszcze jednej tury.
Jak znudzony siedze i nie wiem w co pograc nie mam pomyslu tez na film a TV nie posiadam bo i po co to pykam sobie w CIV 5 aczkolwiek ma konkurenta o ktorym pozniej.

Nascar 2014..lubie jezdzic w kolko.Pojedynkowac sie o milisekundy a do latwych ta gra nie nalezy.

Sporym sentymentem obdarzam Medal Of Honour i to numer pierwszy.
Gram przynajmniej dwa razy do roku a moim ulubionym momentem jest ladowanie na plazy w Normandii.

Metro 33...rosyjskie klimaty...gre przeszedlem...nie zostawila jakiejs szczegolnej ochpty by do niej wrocic ale zla nie jest poprostu zagralem i skonczylem i tyle.

Battlefield 3 lubie szczegolnie multi.Pomalu do przodu akuratnie w mu;ti mam sierzanta i jakies poodblokowywane bronie tylko latac ni cholery nie umiem

Natomiast teraz dwie gry ktore sa na moim kompie od paru lat i dlugo na nim pozostana to RUSE i Order of War.Uwazam ze dwie najlepsze gry strategiczne o 2 wojnie swiatowej.W takich grach jakos multi mnienie ciagnie ale rozgrywanie kampanii na stopniu od trudnego po najwyzszy jest wyzwaniem.
Gry maja swoje lata ale nadal nikt nie zrobil ani pod wzgledem AI ani pod wzgledem grafiki nic lepszego,ale to moje zdanie

Mam tez gry online tylko i wylacznie.
Heroes & Generals...swiat II wojny swiatowej FPS..nie zla grafika ale w obecnej chwili jeszcze wersja beta wiec malo map ale gra sie przyjemnie.Jedno co mnie wkurza to zdobywanie tzw expa.Zeby awansowac z piechura szeregowca na kaprala.....oj trzeba sie natrudzic z pare dni jak nie tydzien

Neverwinter...aktualnienie gram czekam na wprowadzenie postaci Palladyna w marcu tego roku
Oczekuje tez z niecierpliwoscia na Bless Online i Black Desert obe obecnie sa zlokalizowane na rynek koreanski czekam na jakis ludzki jezyk

Oczywiscie Skyrim...nie bede sie rozpisywal o nim bo sporo czasu by to zajelo jednakze gra stara a moderzy porobili cos takiego jakby graficznie wydana zostala wczoraj.Gra caly czas na moim ompie i caly czas w akcji

Tomb Raider..przeszedlem i czekam na nowego.Spdziewalem sie wiecej ale jest ok.

Cities Xl i Cities XXL zniknely z mojego kompa.
Nie wyobrazam sobie zeby nie mozna bylo kolo miasta zbudowac autostrady czy nie uregulowac rzeki,zebynie bylo pociagow,zeby byl architektoniczny misz masz,i krecacy sie bez celu mieszkancy.
Furii dostalem kiedy odpalilem XXL i okazalo sie ze to jest to samo co w Platinium
Nie zrobiono nic w tej grze i nie bede pisal wiecej bo uzyje wulgaryzmow a po co. Smile

Cities in Motion 1 i 2 caly czas w grze w trybie piaskownicy
Simcity 4 Rush Hour.Na chwile obecna musze odpoczac od tej gry.
Kiedys mocno uczestniczylem na 4 forach jej dotyczacych i w pewnym momencie poczulem sie jakbym nie gral tylko szedl do pracy grac.
Chyba gralem za duzo w kadym razie jedna z moich ulubionych gier i 6 czy 8 giga dodatkow juz nie licze ktore wmagaja uporzadkowania.

Nowe Simcity....wlasciwie powinienem przemilczec ten twor jednakze jak pisze prawde Smile to pisze.Jest jeszcze na kompie.Tylko dlatego ze chce zbudowac wszystkie te tam ichne cuda.
Zbudowalem juz Arke czy cos tam pozostalo mi lotnisko i elektrownia i nie wiem czy cos jeszcze chyba cos jeszcze ale nie pamietam nazwy.
Potem skasuje i zapomne.
Nie rozumiem po czesci srodowiska graczy.
Wyobrazcie sobie ze zamiast Simcity kupujecie samochod Simcity,i nie dziala silnik,nie dziala wiele innych rzeczy jednoczesnie firma wmawia ci ze kupiles zajefajny produkt i to ze nie dziala to nic bo naprawia to i bedzie dzialalo.I tak naprawiaja 10 razy i ni cholery nie dziala.
Skonczyc i zapomniec

Jak ktos lubi wyzwania polecam niezalezna gierke Banished.
Polecam,polecam polecam
Budowanie sredniowiecznej osady od podstaw.
Gre tworzyla jedna osoba.Dla mnie rewelacja.
Wiecej nie napisze bo trzeba pograc i zostaje sie wciagnietym.

Dragon Age Inkwizycja...zaczynam ale cos mi w tej grze przeszkadza.Wiecej nie napisze bo musze sie dowiedziec o co mi kaman Smile

Diablo III..no gram...troche mnie drazni przechodzenie wszystkiego w kolo tego samego ale ogolnie jest ok.

Middle-earth Shadow of Mordor...rewelacyjna gra zrobiona przez polakow.
Orkowie ghule i inne stwory....kapitalny styl walki..trzeba zobaczyc i jak ktos lubi takie klimaty to zostaje wessany

Aktualnie zakupilem 30 minut temu Heroes 6 bo mam ochopte pograc w co innego w oczekiwaniu na Skylines ktore mam nadzieje zaspokoi moj apetyt na dobra symulacje miasta.

Moja metoda na kupno gier...
Slysze o grze i szukam o co chodzi.
Jesli jest to stara gra czy taka ktorej nie mam czytam opinie,komentarze ale przede wszystkim szukam gameplaye na Youtube
Do Heroes 6 ktora sie zasysa aktualnie zanim ja kupilem 4 dni przegladalem wszystko od podstaw

Mam wielka nadzieje ze sie nie zawiode na Skylines,mam jakas wielka ochote zbudowac cos co pokaze male miasteczko z koleja autobusami i wioska polaczone z wielka metropolia,zrobic zdjecie i pokazac w pamietniku burmistrza na przyklad na tym forum.

To tyle co chcial wam przekazac 50 latek namietny gracz,i jedynie moge przeprosic ze tak duzo napisalem.
Mam nadzieje ze da sie to zrozumiec i przeczytac bez polskich ogonkow..jakos walcze z tym caly czas i mimo polskiego 8.1 nadal nic z tego nie wychodzi ale moze to i lepiej bo uzylbym ogonkow do pisania po angielsku Smile


Re: Gry komputerowe - Pawel - 23-02-2015

Także zacząłem na Commodore. Byłem szczęściarzem, ponieważ posiadałem prócz magnefotonu, stację dyskietek i kolorowy monitor!!
Także na Commodore zagrałem po raz pierwszy w SC - to była gra Smile


Obecnie uwielbiam gry strategiczno - ekonomiczne, oczekuję na GTA5 i ocziwiście Cities: Skylines.
Poszukuję także ciekawej produkcji gry typu znajdź, zbierz, wybuduj, przetrwaj, ale jeszcze żadna do końca mnie nie zaciekawiła.
W tym momencie obseruję:
- Stranded Deep
- Subnautica
- The Long Dark
- Medieval engineers
- Clockwork Empires
- Craft The World


Re: Gry komputerowe - Marcin65 - 23-02-2015

GTA V czekam i wysiedziec nie moge,Skylines juz kupilem wiec w sumie czekam na uruchomienie i szczerze mowiac doczekac sie nie moge stad kupilem Heros 6 Smile zeby w cos pograc w czasie oczekiwania.

Popatrze sobie co obserwujesz


Re: Gry komputerowe - moose - 23-02-2015

Ja zaczynałem od Atari800XL. Magnetofon przerobiony na TURBO Smile Więcej gier na kasecie, szybsze ładowanie Smile I czasy Robbo, Moon Patrol i wiele innych Smile Dziesiątki połamanych joystick'ów… Smile Potem trafiła się Amiga600 i też wiele godzin spędzonych przed telewizorem. Kilka lat później rodzice kupili mi i bratu PC 486DX4 100MHz Smile Z CD-ROM Smile Kolejne lata to odkładanie pieniędzy na nowy procesor, kartę graficzną i ściganie się z kolegami z osiedla w 3DMark'u, kto ma wyższy wynik Smile Z konsolami miałem niewiele wspólnego. Xbox 360 kupiony w Londynie. Jaka to była radość, gdy na sprzęt, pełno gier i telewizor wydałem niecałe pół pensji. W Polsce musiałbym wydać dwie na samą konsolę. Pamiętam, że drugiego dnia po zakupie, poszedłem do sklepu i kupiłem sobie jeszcze PSP Smile A ostatnio sprzedałem PS4 i złożyłem nowy komputer. I popłynąłem w Euro Truk Simulator 2 Duży uśmiech
Z zainteresowań innego typu… muzyka. Chyba mi najbliższa. Lubię bawić się dźwiękami. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem MacBook'a PRO i tworzenie muzyki (podłączenie instrumentów, oprogramowanie) stało się bardziej przystępne. Liznąłem trochę sztuk walki. Nic wielkiego. Pierwsza przerwa nastąpiła w wypadku choroby i ciągnęła się kilka lat. Ostatnio musiałem przerwać treningi z bardziej przyziemnych powodów. Postanowiłem iść na studia, żeby coś zmienić w swoim życiu zawodowym i finanse trzeba było przesunąć na ten cel. A informatyka jest moim kolejnych hobby.
Ogólnie, jeśli chodzi o gry, to lubię wszelkiego rodzaju strategie. I mam nadzieję, że Cities wypełni zawiedzione oczekiwania ostatnim Sim City.


Re: Gry komputerowe - Marcin65 - 23-02-2015

Pamietam procesory 486 Smile oj jaki byl szal na nie a jak sie MMX pojawil to juz odlot.
Niedlugo pozniej albo w tym samym czasie pojawilu sie dopalacze do kart graficznych
Pamietam jak mialem karte grafiki 8 Mb i dopalacz na 8 MB.....ale byl szal.
A teraz karta grafiki 3 giga i do tego w plycie glownej 16 RAM i sie zstanawiam czy gre uciagnie. Smile

Kiedys to byly czasy


Re: Gry komputerowe - Pawel - 23-02-2015

Marcin65 napisał(a):Pamietam procesory 486 Smile oj jaki byl szal na nie a jak sie MMX pojawil to juz odlot.
Niedlugo pozniej albo w tym samym czasie pojawilu sie dopalacze do kart graficznych
Pamietam jak mialem karte grafiki 8 Mb i dopalacz na 8 MB.....ale byl szal.
A teraz karta grafiki 3 giga i do tego w plycie glownej 16 RAM i sie zstanawiam czy gre uciagnie. Smile

Kiedys to byly czasy

I kiedyś zachwycaliśmy się grafiką Smile
hmmm ciekawe co nas czeka za 20 lat Duży uśmiech


Re: Gry komputerowe - Biorn - 24-02-2015

jeśli chodzi o gry.
Gry o budowaniu miast Zaczynałem od simcity a miałem wtedy pcta 286 z 40 MB dystkiem twardym. Grałem prawie we wszystkie buildery i tycony
Jestem fanem gier serii Europa uniwersalis - mam prawie wszystko co wydało Paradox
Posiadam całą serię total war. No może poza kilkoma dlc.
Grywam głownie w Strategie gry ekonomiczne itp. (poza paroma wyjątkami)
Czekam teraz na nowe wydanie Homeworld - Ta gra wciągała mnie na setki godzin. Uważam ja za jedna z lepszych produkcji. Super grywalność i super pomysł. Ale tak się kiedyś robiło gry. A nie jak teraz kupa ale za to w HD. Czasami wolę wrócić do starszych gier z gorszą grafiką ale z pomysłem i z tym co teraz często brakuje nowym grom (porządnej przemyślanej fabuły) . Nowe gry można porównać do nowych filmów - super efekty wodotryski itp. , a fabuła płaska jak anorektyczka. (zdarzają się wyjątki )


Re: Gry komputerowe - moose - 24-02-2015

Pawel napisał(a):
Marcin65 napisał(a):Pamietam procesory 486 Smile oj jaki byl szal na nie a jak sie MMX pojawil to juz odlot.
Niedlugo pozniej albo w tym samym czasie pojawilu sie dopalacze do kart graficznych
Pamietam jak mialem karte grafiki 8 Mb i dopalacz na 8 MB.....ale byl szal.
A teraz karta grafiki 3 giga i do tego w plycie glownej 16 RAM i sie zstanawiam czy gre uciagnie. Smile

Kiedys to byly czasy

Pamiętam, jak kumpla ojciec kupił sobie Pentium 60 Smile To była maszyna. A z "dopalaczy" grafiki miałem 3dfx VooDoo Smile
Teraz troszkę wyszedłem z nowinek technicznych. Komputer mam raczej ze średniej półki. Ale gry, które mnie interesują, działają więc nie narzekam. A czasy teraz mamy takie, że mój telefon jest wydajniejszy od moich 100 pierwszych komputerów Smile


Re: Gry komputerowe - kadros28 - 25-02-2015

Jeśli chodzi o mnie to ja gram głównie w ciekawe symulatory np euro truck simulator 2 w gry ekonomiczne strategiczne np sim city 4 simcity 2013 ale znudziła mi sie, grałem też w assasins creed 4 black flag ale krótko grałem a teraz najnowsze unity które przeszedłem szybko bo miało krótką fabule, teraz czekam na cities-skylines na gta 5 i wiedźmina 3 dziki gon świetna gra robiona przez polaków


Re: Gry komputerowe - Pawel - 28-02-2015

Dzisiaj trafiłem na fajną gierkę fanów elektroniki