Cities Skylines - Polskie forum gry
Pytania dotyczące rozgrywki - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Pytania i Porady (https://citiesskylines.pl/dzial-Pytania-i-Porady)
+--- Wątek: Pytania dotyczące rozgrywki (/temat-Pytania-dotyczace-rozgrywki)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Re: Pytania dotyczące rozgrywki - taekgt - 16-05-2015

lulok napisał(a):Regularnie brakuje mi prądu w środku strefy mieszkalnej mimo, że dostępność prądu mam na odpowiednim poziomie. Czy można temu jakoś zaradzić?



Witaj, myślę że problemem może być to że w jakimś miejscu nie masz podłączenia prądy (chodzi mi o to że gdzieś twój generator prądu nie jest podłączony z całością)
- sprawdź dokładnie czy wszystko jest w porządku


Re: Pytania dotyczące rozgrywki - taekgt - 16-05-2015

xad napisał(a):Dzień Dobry. moje miasto ma 50k mieszkańców (wszystkie dziedziny życia na bardzo wysokim poziomie, korkow też praktycznie brak albo małe) Miałem przychód około 30k zawsze. Potem przez jakiś czas spadło do 20k i nagle wystrzeliło niczym z lufy działa niemieckiego 130 mm i poszło w góre do około 88k przychodu i nadal rośnie jeszcze o dziwo... Skąd taki nagły przypływ gotówki? W mieście nic praktycznie nie robiłem jak tylko gapiłem się xD Z tego co zauważyłem to przychód rósł w dziedzinie mieszkań.. Co się stało w moim mieście? Czy to kosmici?


Witaj,
ja nie mam odpowiedzi na twoje pytanie, ale jak ty to robisz że miałeś 30 k przychodu tygodniowego ?
powiedz mi jak mam to rozumieć "wszystkie dziedziny życia na bardzo wysokim poziomie"
Ja też mam 50 k obywateli i tylko 10 000 przychodu, CO robić ???


Re: Pytania dotyczące rozgrywki - elimerin - 16-05-2015

Witam.
Mam pytanie. Otóż czy za każdym razem, gdy rozpoczynam nową rozgrywkę, muszę od nowa czekać na odblokowanie budynków, poprzez zdobycie kamieni milowych? Myślałem, że jak odblokuje je przy pierwszym mieście, to tworząc następne wszystkie będę już miał, a niestety tak nie jest (albo ja nie umiem tego włączyć/sprawić by tak było). Będę wdzięczny za pomoc.


Re: Pytania dotyczące rozgrywki - krzychu0483 - 16-05-2015

W menu gry w zakładce menadżer treści/mody jest opcja unlock all. Wystarczy zaznaczyć i masz wszystko odblokowane.


Re: Pytania dotyczące rozgrywki - elimerin - 17-05-2015

Tak, wiem. Zauważyłem taką możliwość. Ale chodziło mi o to, czy da się zrobić coś takiego bez modów. Pytam, gdyż gdzieś widziałem filmik z rozgrywki, w którym ktoś kto rozpoczynał budowę nowego miasta, miał niektóre budynki odblokowane (ale nie wszystkie) i twierdził, że "odblokował je wcześniej". Stąd moja myśl, że może się tak da.


Re: Pytania dotyczące rozgrywki - gerth - 18-05-2015

elimerin napisał(a):Tak, wiem. Zauważyłem taką możliwość. Ale chodziło mi o to, czy da się zrobić coś takiego bez modów. Pytam, gdyż gdzieś widziałem filmik z rozgrywki, w którym ktoś kto rozpoczynał budowę nowego miasta, miał niektóre budynki odblokowane (ale nie wszystkie) i twierdził, że "odblokował je wcześniej". Stąd moja myśl, że może się tak da.

Odblokował osiągnięcia (arcydzieła architektury, budynki specjalne) - i te faktycznie raz odblokowane później już są dostępne od razu. Co do reszty (kamieni milowych) to jak napisał krzychu - możesz odblokować ręcznie w menu.


Re: Pytania ... - gerth - 18-05-2015

taekgt napisał(a):Witam,

1) jak zrobić aby mieć taki chat po prawej stronie ?
2)Jaką dobrą strategię objąć na zarabianie kasy
3) Jak zrobić aby mieszkańcy nie mieli takich "Fochów" i raz było ich na 150 na plusie, a po 5 dniach już 60 na minusie. ( chodzi o przyjazdy i osiedlania w mieście)
4) Jak kupowałem grę, za pomocą kodu na steam, to mogłem bez problemu grać, teraz też mogę. Ale mam taką informację, że kiedyś poproszą mnie o ten kod, czekam już miesiąc i nic. Czy da się to jakoś ręcznie gdzieś wprowadzić czy po prostu czekać ?
5) Czy da się tu a jeśli tak to jak zrobić drogę ale w ziemi (tzn. żeby w dole ją zrobić ) - chodzi mi o to czy da się zmieniać teren , albo niżej, albo wyżej.
6) Jest taki challenge żeby mieć 1000 opuszczonych budynków, wtedy dostanie się budynek do obserwacji gwiazd. Jak to wykonać ?
7) Czy gdy zdobędę już 7500 obywateli i te inne strefy (gęstsze) to czy je mam zastępować i na nie gęstszą strefę dać czy zrobić to później ?
Dzięki za odpowiedź

ad1 Jaki chat?
ad2. Dostęp do usług - wykształceni, zadowoleni mieszkańcy to bogatsi mieszkańcy, mimo że wydajesz na usługi miejskie to jednak zarabiasz jeszcze więcej. Dostępność szkół, policji, straży, komunikacji miejskiej, szpitali, cmentarzy a także parki itp zwiększają wartość gruntów, zadowolenie mieszkańców i poziom budynku. Do tego warto pilnować wydatków np jeśli z wysypiska wyjeżdza zaledwie 5/18 pojazdów warto zmniejszyć finansowanie by było to 5/12 albo 5/9 pojazdów - aczkolwiek w CS zwracać uwagę trzeba bardziej na przychody. Generalnie najlepsze efekty są gdy mieszkańcy pracują w biurach - to logiczne zresztą, robotniczo-rolnicze miasto nigdy nie będzie tak bogate jak biurowe.
ad3. Stabilny rozwój powoli dokładamy usług, udostępniamy nowe tereny mieszkaniowe, miejsca pracy, rozbudowujemy komunikację, usługi itp. W Twoim przypadku warto byłoby ustalić co nie gra - moze np jest duże bezrobocie= więcej terenów pod biura i/lub przemysł.
ad4. Spokojnie możesz zignorować/zamknąć ta informację. Poproszą za 100 lat.
ad5. Prosto nie. Tunele mają nadejść w dodatku (pewnie za 1,5 m-ca) wtedy pewnie będziesz mógł budować w sztucznym wąwozie. Na dziś rozwiązania są dwa - mod do terraformingu (ale nie stosowałem to nie wiem) albo... nie iwem jak to napisać: chodzi o to że jeśli łączysz punkt A i B a pomiędzy jest górka/skarpa itp to gra czasami wyżłobi w tej górce drogę niżej tak żeby droga/tor pomiędzy A i B była na jednym poziomie - buduje tak czasami "półtunele" na potrzeby kolei i nieźle to wychodzi.
ad 6. To akurat najprostsze przy czym dobrze mieć przynajmniej kilka tys budynków. Najprostszy sposób na wyprowadzkę to zamknięcie szpitali, cmentarzy a jak chcesz turbo to jeszcze zatruć wodę (postaw rurę ściekową obok ujęcia wody). Możesz też stosować jeszcze inne "umilacze" - zamykanie wysypisk, szkół, podniesienie podatków itp itd. Tylko pamiętaj że chodzi o ZAMYKANIE szpitali itp a nie LIKWIDOWANIE bo później - jak będziesz miał już 1000 opuszczonych nie wygrzebiesz się z powrotem - dlatego też przed tą operacją dobrze mieć odłożone parę "złotych".
ad7. Jak Ci pasuje. Zależy jak budujesz - ja np na początku tą niższą zabudową staram się budować przedmieścia (żeby potem nie burzyć) lub budujesz miasto z niższą zabudową natomiast jeśli zacząłeś od centrum a budujesz Nju Jork to z czasem głupio będzie wyglądać las drapaczy chmur a w środku... wiejskie domki.


Re: Pytania dotyczące rozgrywki - Pawel - 18-05-2015

W przyszłym tygodniu mają pojawić się tunele, różne poziomy i skrzyżowania Smile
[ATTACHMENT NOT FOUND]