Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Ploppable RICO
Założony przez: SZyMeX
#1
Mod totalnie zmieniający rozgrywkę. Dzięki niemu mamy większą kontrolę nad tym co buduje się w mieście.
Nie musimy już zdawać się na zwykłe strefy mieszkalne/biurowe/przemysłowe.


Modyfikacja dodaje nową zakładkę z budynkami RICO. Z warsztatu steam można pobrać tysiące już gotowych obiektów. Teraz wystarczy tylko wybrać kategorię mieszkalne/komercyjne/biurowe lub przemysłowe i można stawiać wcześniej pobrane budynki. Będą działać one tak samo jak te postawione przez zwykłe strefy.
Moim zdaniem dzięki modyfikacji można bardzo urealnić rozgrywkę. Nie musimy już zdawać się na grę, tylko możemy sami budować dużo ciekawsze osiedla, strefy przemysłowe lub biurowe i mieć nad nimi pełną kontrolę.

Co więcej, mod pozwala na dodanie każdego budynku z gry do swojego katalogu. W ten sposób możemy przekształcić np. "Eleganckie centrum handlowe" (budynek unikatowy) w rzeczywiście działające centrum handlowe (budynek komercyjny)

[Obrazek: ?interpolation=lanczos-none&output-forma...olor=black]

Znane błędy: Modyfikacja co jakiś czas łapie różne błędy, albo nie ma budynków, albo nie pojawia się w ogóle zakładka RICO. Najczęściej aby naprawić problem wystarczy usunąć plik LocalRICOSettings z folderu z grą:

Steam>Steam Apps>common>Cities_Skylines
  Odpowiedz
#2
Mam pytanie. Gdy dodaję w ustawieniach tej modyfikacji swoje obiekty, to potem, gdy szukam ich w przyborniku, to owszem są, ale nie mają obrazka. W szczególności mówię o kamieniczkach. Dodaję je z warsztatu Steama, potem w ustawieniach RICO dodaję je, by potem móc korzystać z nich dzięki RICO, resetuję grę (jak to jest instrukcji dodawania obiektów bez przypisku RICO), i potem gdy włączam grę, znajduję moją kamieniczkę, ale no nie ma ona obrazka. Jest to problematyczne, bo gdy mam więcej takich kamieniczek, to nie wiem jaką wybrałem...

Czy jest na to jakaś rada? Pozdrawiam.
  Odpowiedz
#3
Jeżeli zmieniasz budynki "growable" to upewnij się że postępujesz zgodnie z tym poradnikiem: https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=704483215
W edytorze obiektów musi być dodana miniaturka, inaczej w grze jej właśnie nie będzie.
  Odpowiedz
#4
Warto w tym miejscu wspomnieć, że pojawiła się poprawiona pod wieloma względami wersja. Jest całkiem świeża i nadal aktualizowana o nowe poprawki. Sam jeszcze jej nie testowałem, bo większość czasu zajmuje mi modowanie, ale z obserwacji wynika, że całkiem nieźle działa. Gdyby ktoś miał problemy z oryginalną wersją (NullPointerException), warto odsubskrybować starą i spróbować nowszej wersji

 Ploppable RICO Revisited
 Podziękowali: Adria
  Odpowiedz
#5
Witam, zdecydowanie polecam wersję Revision, działa rewelacyjnie. Stary RICO sypał często błędami przy dodaniu nowego obiektu, nowa wersja póki co sprawuje się wyśmienicie i jest w pełni spolszczona.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości