Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Feniks - Czyli jak wrócić w (może lepszym stylu)
#1
Witam was wszystkich bardzo serdecznie po dość długiej przerwie, i na forum i od samego Cities Skylines. 
Zapewne może ktoś pamięta mój projekt (Glass Town) które krótko mówiąc nie wypaliło przez za dużą ilość modów i patch'e do gry, po prostu już nie chciało mi się grać. 
Teraz natomiast powracam z nowym i być może lepszym miastem, przy okazji, wpadłem w szał zakupowy i nie mogłem się oprzeć pokusie na wszystkie DLC'ki jakie wyszły :d 
[Obrazek: b2b4e949cb818d7c.jpg]
[Obrazek: 89704d73208677fe.jpg]
[Obrazek: 207bde7cdd043188.jpg]
[Obrazek: 71bd9da80e6d0432.jpg]
[Obrazek: e9e9bfa7aede7610.jpg]
 
A teraz co nieco o moim mieście. 
Całe miasto liczy prawie 30 tyś mieszkańców i docelowo planuje osiągnąć 60 tyś, i tyle mi wystarczy by całkowicie się uszczęśliwić. 
Komunikacja na razie wygląda tak, 2 linie kolei "Maglev" które przenoszą dość pokaźną liczbę moich mieszkańców z "centrum" do przedmieść, dzięki czemu ludzie nie tłuką się samochodami i nie mam na razie problemu z korkami (ale przy 30 tyś to łatwizna nie mieć żadnych korków i wątpię by ktoś miał z tym jakikolwiek problem). 
I oczywiście ponad 6 linii Autobusów na Biopaliwo, 5 linii nie oddala się dalej niż za własny rewir i tylko jedna jest tak długa by sięgała stref komercyjnych i obiektów dużej zabudowy. 
Do tego "Terminal dla Statku" który cumuje i przywozi turystów.
Planuję w najbliższej przyszłości wybudować jedną bądź dwie linie kolejowe i tyle, metro olewam całkowicie ze względu na "Maglev'a" a taksówki postawię później.
Miasto nastawiłem na Ekologię dzięki DLC'kowi Green City, które osobiście mi się bardzo podoba, dlatego moje strefy industrialne wyglądają tak leśnictwo i farmy jak widzicie na zdjęciu, to nie wszystko bo mają być one jeszcze większe tylko na to trzeba już poczekać ponieważ jednak wole mieć nacisk na tereny biurowe. 
Z samych terenów biurowych wygląda to tak, łączę wielkie budynki mieszkalne z biurowcami a po drugiej stronie rzeki są komercyjne sklepy mniejsze jak i większe, i przedmieścia. niestety jestem głupi i nie ująłem ich na zdjęciu. 
Oprócz samych sklepów mam jeszcze specjalizacje z "after dark" nie wiem dokładnie jak to się nazywa bo akurat wyleciało mi z głowy xd, i postawię również turystyczne. 
Budowa ogólnie idzie mozolnie, zacząłem tak z 4 dni temu i tak włączam na kilka h dziennie więc może być trudno z częstym wrzucaniem nowych zdjęć z miasta. 
Liczę na waszą ocenę, jakieś rady (SzyMeX tutaj podziękowania należą się tobie, ponieważ twój Gdańsk poniekąd zainspirował mnie to ponownego budowania w tej cudownej grze) i ogólnie komentarze i dyskusje Smile A, no i nie nadałem mu prawowitej nazwy (bo kto by chciał za nazwę miasta Feniks) tutaj również możecie pomóc Duży uśmiech
Ostatnia rzecz, mody, nie używam prawie wcale, tylko kilka, głównie na bloki "Soviet", Garbage Recykling, tree Brush i oczywiście na powiększenie terenu miasta, i to tyle.
SZyMeX napisał 30-10-2017, 16:22:
Screeny wstawiamy w tagi [img] albo poprzez opcję "wstaw obrazek" Smile
  Odpowiedz
#2
Cieszę się że dzięki mnie wróciłeś do gry Smile
Miasto prezentuje się całkiem ładnie. Szczególnie te takie, "centrum" (jeżeli mogę to tak nazwać) na 3 i 4 screenie. Świetnie to wygląda Smile Gorzej już z tym centrum centrum (xd) na pierwszym zdjęciu. Zbyt kwadratowo. jak dla mnie. W ogóle zacząłem odchodzić od takiego budowania kwadratów i wypełniania tego strefami, teraz wszystko to praktycznie RICO, mniej lub bardziej pokręcone uliczki, no i może czasem gdzieś walnie się ten typowy schemat Wink Może to wszystko idzie dłużej i mozolniej ale inaczej po prostu nie mogę :P
Swoją drogą tak patrząc na te "przedmieścia" (jeszcze do nie dawna było to centrum xD W każdym razie 3,4 screen) tak mi się to spodobało że chyba odłożę w planie dokańczanie terenów portowych i wezmę się za jakieś przedmieścia. Tak więc na moje screeny będzie trzeba poczekać jeszcze trochę dłużej Wink (Kolejne niedokończone tereny pozostawione na rzecz innych :P)
 Podziękowali: Klaus
  Odpowiedz
#3
(30-10-2017, 16:34)SZyMeX napisał(a): Cieszę się że dzięki mnie wróciłeś do gry Smile
Miasto prezentuje się całkiem ładnie. Szczególnie te takie, "centrum" (jeżeli mogę to tak nazwać) na 3 i 4 screenie. Świetnie to  wygląda Smile Gorzej już z tym centrum centrum (xd) na pierwszym zdjęciu. Zbyt kwadratowo. jak dla mnie. W ogóle zacząłem odchodzić od takiego budowania kwadratów i wypełniania tego strefami, teraz wszystko to praktycznie RICO, mniej lub bardziej pokręcone uliczki, no i może czasem gdzieś walnie się ten typowy schemat Wink Może to wszystko idzie dłużej i mozolniej ale inaczej po prostu nie mogę :P
Swoją drogą tak patrząc na te "przedmieścia" (jeszcze do nie dawna było to centrum xD W każdym razie 3,4 screen) tak mi się to spodobało że chyba odłożę w planie dokańczanie terenów portowych i wezmę się za jakieś przedmieścia. Tak więc na moje screeny będzie trzeba poczekać jeszcze trochę dłużej Wink (Kolejne niedokończone tereny pozostawione na rzecz innych :P)

To zaszczyt usłyszeć taki komplement od dobrego budowniczego Duży uśmiech
Co do samych przedmieść to po prostu uwielbiam takie małe domki i budować tam ścieżki i obserwować jak ludzie żyją, chodzą po nich do pracy, sklepów itp. po prostu miód.
Z tym centrum-centrum nie mam na razie dużego planu, chodź na razie tak, prawda wygląda kwadratowo, ale planuje jakieś tam uliczki które wyrwą się schematowi, czy jakieś inne ronda, ogólnie w swoim mieście mam trochę rond i bardzo je lubię :Smile
No i oczywiście planuję coś takiego jak "zielone strefy" czyli coś jak park na manhattanie.
Tja, widziałem u innych już taki schemat, katalog w łapkę i układamy, tylko mi nie starczy pamięci na tyle budynków a i wole budować jak producent nakazał, bo teraz to już dość ciężko znaleźć sensowną prezentacje bez katalogu, (i mówi to ten który również korzysta z RICO Duży uśmiech
A na twoje screeny to mogę i z miesiąc czekać, bo zawsze jak coś wrzucisz to jakiś pomysł wlatuje mi do tej pustej głowy xd 
Z ciekawości spytam, znasz może jakieś assety na parki ? Bo u mnie w mieście to jakiś deficyt jest z tymi parkami.
Już się przyzwyczaiłem to budowania w kwadratach, pomyślałem "skoro nie umiesz budować inaczej to niech to przynajmniej wygląda estetycznie" i z takim mottem buduje dalej Wink
  Odpowiedz
#4
Ja też czasem lubię tak zatrzymać kamerę w jednym miejscu i patrzeć jak żyją sobie mieszkańcy Duży uśmiech Ma to swój urok.
Co do parków to polecam obiekty od "core79".
http://steamcommunity.com/profiles/76561...pid=255710
  Odpowiedz
#5
[Obrazek: 2ZOxEde.jpg][Obrazek: JgIBye7.jpg][Obrazek: Wh0VdGS.jpg][Obrazek: L0G17xO.jpg][Obrazek: aGHmuNn.jpg] 
Na razie to wygląda tak, ta wielka pusta przestrzeń do dopiero tworzące się centrum biurowo-handlowe z nastawieniem na turystykę. 
I ogólnie zalesiłem całe miasto. 
Do tego wybudowałem zalążek "Starówki", taką dzielnicę Europejską, teraz zamierzam ją rozwijać i stworzyć osiedla poboczne, najpewniej je wsadzę w małe ronda i dobuduje kilka bloków. 
Jak można zauważyć też na 2 screenie zrobiłem "leśne drogi" po lewej droga rowerowa a po prawej normalna do użytku dla ludzi.
  Odpowiedz
#6
Hejo, witam was wszystkich serdecznie w mojej ostatniej już prezentacji miasta w formie finałowej. 
Dobiłem swój cel i osiągnąłem 60 tyś mieszkańców (no dobrze 59,997) i postanowiłem zostawić to tak jak jest bo szczerze dla mnie jest to pierwsze tak przepiękne miasto jakie mi w ogóle wyszło i jakie mi dobiło do tej liczny (zważywszy, iż CS mam od 2 lat i przez prawie 200h nie umiałem zrobić takiego "cuda") 
[Obrazek: 0hV6hGV.jpg][Obrazek: 4f8IzSc.jpg][Obrazek: vbaxVC9.jpg][Obrazek: NtABibi.jpg][Obrazek: 92ZkQdS.jpg] 
Tak to wygląda w formie finałowej. 
I tak wiem, może to wyglądać troszkę "kwadratowo" jednak ma to swój urok, ponieważ jednak na tym YouTubie czy na innych forach nie ma już miast w formie "strefy", teraz weszły katalogi RICO i różne inne cuda które jednak dla mnie są troszkę monotonne (chodź sam korzystałem w tym mieście z katalogów), po prostu dla mnie odbierało to oryginalność. 
Może za jakiś czas pojawię się z jakimś ciekawszym projektem, szczerze marzy mi się miasto takie jak było w Mirror's Edge. jednak nie mam na to ani koncepcji ani dobrych modów Smile
  Odpowiedz
#7
Dla mnie spokojnie mógłbyś kontynuować to miasto Duży uśmiech. Czekam na kolejny twój projekt, a że mam problem z nadaniem nazwy na jednym z rond w Iławie to chciałbym się spytać, jak ostatecznie nazwałeś to miasto Duży uśmiech?
  Odpowiedz
#8
Mógłbym, ale jednak wolę zostawić to na tych 60 tyś Wink
Ostatecznie nazwałem je Haiku.
Na razie planuje coś a'la projekt linearnego systemu ciągłego.
  Odpowiedz
#9
Ten projekt? Wink
http://citiesskylines.pl/temat-Koncepcja...g%C5%82ego

Może powrót forumowych "wyzwań" ? Duży uśmiech
  Odpowiedz
#10
Dokładnie, chodź koncepcje jego znałem już dawniej, jeszcze przed powstaniem tego forum Smile
Byłoby ciekawie, lecz czy ktoś w to pójdzie ? Wszak mało jest tutaj osób.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości