Ankieta: Czy jesteś za nowym systemem PW?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
100.00%
4 100.00%
Nie
0%
0 0%
Razem 4 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Zmiany w systemie PW
#1
Jaki jest system PW każdy wie, przy dużej liczbie prywatnych wiadomości ciężko z czasem połapać co, gdzie i jak. Całe zamieszanie wynika głównie z tego, że każda pojedyncza wiadomość to osobny "post" na stronie wiadomości. Ostatnio trafiłem na plugin który zmienił by format PW na konwersację taką jak podczas pisania np. SMS-ów czy wiadomości na FB. Wiadomości nie byłyby wyświetlane więc pojedynczo a w formie konwersacji z danym użytkownikiem w której byłyby wszystkie w jednym miejscu. Wyglądałoby to mniej więcej tak:
[Obrazek: 68747470733a2f2f696d6167652e70726e747363...512e706e67][Obrazek: 68747470733a2f2f696d6167652e70726e747363...412e706e67][Obrazek: 68747470733a2f2f696d6167652e70726e747363...772e706e67]

Oczywiście plugin należałoby dostosować do wyglądu forum.
Jednak jak to zwykle bywa jest jedno "ale". Po zainstalowaniu pluginu dotychczasowe prywatne wiadomości nie są w nim wyświetlane. Oczywiście dalej pozostają one na forum jednak w nowym wyglądzie ich nie zobaczymy. 

I tutaj pytanie, czy taki system PW będzie dobrym rozwiązaniem czy też lepiej zostać przy starym a jedynie dostosować go do obsługi urządzeń mobilnych i ewentualnie co nieco w nim poprawić?
Do wątku załączam ankietę w które można głosować za nowym bądź starym systemem.
  Odpowiedz
#2
Nie mam zdania na ten temat, ale mam pytanie:
Jeśli przejdzie opcja tego nowego formatu, to nie dałoby się dodać osobnej strony z widokiem starych wiadomości? Albo odpalić instrukcję SQL by przenieść do nowej bazy?
  Odpowiedz
#3
Szczerze mówiąc, nie wiem. Jak tylko dowiem się czy istnieje taka możliwość to tutaj o tym poinformuję.
  Odpowiedz
#4
To warto się dowiedzieć, bo może dla niektórych to będzie warunek do zagłosowania na tak?
  Odpowiedz
#5
Tak jak pisałem, jak tylko się dowiem to zamieszczę tutaj informację.
  Odpowiedz
#6
Zdecydowanie na tak. Obecny system jest dramatycznie nieintuicyjny. Mała frekwencja w tym wątku tylko świadczy o tym, że nikt nie przejmuje się potencjalną utratą archiwalnych wiadomości.
  Odpowiedz
#7
Może tak, może nie. W każdym razie prawdopodobnie jako że są to dwa oddzielne systemy (mam na myśli stary i nowy) to zostawię gdzieś z boku odnośnik do tego aktualnego w którym wszystkie wiadomości będą zachowane jakby ktoś chciał do nich wrócić. No chyba że pojawi się opcja importu o którą cały czas się dopytuje Wink

W zasadzie na tą chwilę mógłbym nowy system już włączyć bo styl mam już cały przygotowany, jednak pojawiły się dwa problemy które w zasadzie dyskwalifikują ten plugin (jest on w wersji beta więc zrozumiałe że nie wszystko w nim działa jak należy Wink). Nie będę się nad nimi tutaj rozwodził bo prawdopodobnie i tak nikogo to nie interesuje, powiem tylko tyle że poinformowałem już autora o tych błędach i jak tylko wypuści aktualizacje to myślę że będzie można przejść na nowy system PW Smile
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości