Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Cities Skylines – pytań kilka nowicjusza(kolej; drogi; tereny i ich oznaczanie)
#1
Zanim zacznę, kilka słów o mnie, żeby było wiadomo, jaki jestem zielony w Cities Skylines.
W Cities Skylines, gram 3 dzień, gdzie pierwszy dzień, to było ciągłe zaczynanie nowej gry, bo coś poszło nie tak. Potem było miasto, gdzie osiągnąłem populacje 7tyś. I okazało się ze nie mam miejsca na nowoodblokowane rzeczy i rozbudowę dróg na większe. Teraz nie mam miejsca na kolej i wyznaczenie tras kolejowych, ale nowej gry już nie będę zaczynał.
W gry podobne do Cities Skylines, nie grałem, poza tym że jakieś niespełna 40 lat temu grałem na czymś co nazywaliśmy komputerem(Amiga) w simcity. Wiem jak to zabrzmiało – jestem w kwiecie wieku.  Tounge
Aktualnie w Cities Skylines, mam 4 tereny, zabudowane niespełna 3. Populacja prawie 29tys. I ponad 4.5 mln w kasie.
Tak to w skrócie ze mną wygląda. A teraz pytania.

1. Zacznę od wyżej wspomnianej kolei.
Zauważyłem że są jej 2 typy, jako transport publiczny i jako transport towarowy.
Czy jest sens budowania jej jako transport publiczny? Jako miejski chyba nie, może jako między miastowy(między terenami)? Mam już autobusy i metro podziemne. Gdzie na metro nie przewidziałem wcześniej terenu i budowa stacji, negatywnie wpłynęła na zadowolenie sąsiadujących mieszkańców mieszkańców.
Jeżeli chodzi o budowę kolei transportu towarów. Wystarczy postawić stacje towarową w strefie przemysłowej i podpiąć się do zewnętrznej lini kolejowej? Czy trzeba jeszcze coś zrobić, aby prawidłowo funkcjonowała?

2. Drogi. Gra rozróżnia je na małe, średnie, duże i autostrady.
Ja wszystko buduje przy drogach małych, zwłaszcza tereny mieszkalne i handlowe. Może to błąd? Może tereny przemysłowe lepiej budować przy drogach średnich?
Do czego w ogóle, służy to rozróżnienie dróg i ich przeznaczenie? Ja dróg dużych używam do łaczenia terenów, dróg średnich do łączenia dzielnic, a przy drogach małych buduje.
Korki mi się na razie nie robią, choć mam chyba za dużo skrzyżowań – dostaje komunikat że zbyt dużo skrzyżowań, zbyt blisko siebie, może powodować korki. Kilka rond też mam.
Jeszcze w kwestii dróg. Czy w Cities Skylines, jest możliwość robienia parkingów? Denerwują mnie samochody zaparkowane przy ulicy, zwłaszcza w rejonach mieszkalnych. Czy można ustanowić zakaz wjazdu? Sporo samochodów parkuje przy drodze żwirowej, okalającej park.

3. Dzielnice i oznaczanie terenów. Mam opcje oznaczenia terenu, jako teren przemysłowy, rolniczy, wydobywczy itp. Jak skorzystać z tej opcji? Jak sprawdzić, czy na danym skrawku terenu, są jakieś złoża mineralne?

4. Hałas. Tereny mieszkalne buduje przy drogach małych. Jednak czasem w bliskim sąsiedztwie, jest droga średnia. Mieszkańcy w tym wypadku „blokowisko”(teren mieszkalny o wysokim zagęszczeniu), narzekali na hałas. Nasadziłem wysokich drzew i niby problem ustał, nie wiem na jak długo. Jest jakaś zalecana minimalna odległość od dróg i innych źródeł hałasu, na budowę, terenów mieszkalnych?

5. Tereny. Gra wyróżnia:
- teren mieszkalny o małym zagęszczeniu
-  teren mieszkalny o wysokim zagęszczeniu
- teren handlowy o małym zagęszczeniu
- teren handlowy o wysokim  zagęszczeniu
- tereny przemysłowe
- tereny biurowe
Gdzie  i w jakich odległościach od siebie je budować.
Tereny przemysłowe buduje z dala od terenów mieszkalnych. Tereny handlowe, w pobliżu terenów mieszkalnych, ale nie po sąsiedzku. W terenach przemysłowych, nie robię terenów handlowych. Teren handlowy o wysokim  zagęszczeniu, jest przeznaczony dla  terenów mieszkalnych o wysokim zagęszczeniu? Tereny biurowe budować jak tereny przemysłowe, daleko?

6. Mody. Z innej gry, nie byłem ich zwolennikiem, ponieważ zazwyczaj dawały przewagę w grze, nie wiem jak to z nimi jest w Cities Skylines. Co one tak właściwie robią/dają. Mody które ułatwią poruszanie się po grze były by ok., lub gdybym za jednym kliknięciem mógł wyburzyć większy obszar, a nie pojedynczy element.

Trochę tego wyszło… następne pytania później.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
Cities Skylines – pytań kilka nowicjusza(kolej; drogi; tereny i ich oznaczanie) - przez tomula74 - 09-01-2022, 21:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości