Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Pytania dotyczące rozgrywki
Jeśli chcesz uniknąć korków...
wystarczy umieścić strefę handlową przy przemysłowej i/lub przy autostradzie. Generalnie najsensowniej byłoby umieścić jedną dużą strefę handlową pomiędzy mieszkalną a przemysłową (z jednej strony dojeżdża towar z drugiej klienci) jednak jak dla mnie takie zgrupowywanie jak też lokalizacja strefy handlowej poza terenami mieszkalnymi jest mało realne, zwykle stosuję zgrupowane nieduże strefy (2-4 kwartały po 40-80 kratek każdy) plus nieduże skupiska przy niektórych (ważniejszych) drogach i skrzyżowaniach, w centrum danej dzielnicy, przy kościele :-)) szkole, szpitalu itp. Jeśli tworzę dużą dzielnice handlową to jest ona zwykle w ścisłym centrum i naprawdę ma to mało wspólnego z rozładowywaniem korków - wprost przeciwnie - za to realizm większy. Rodzi to jednak - wiadomo - jeszcze większe problemy z korkami a te rozwiązuje komunikacją (jako że po ulicach w centrum wciąż jeżdżą busy z parówkami i ciastkami mieszkańcy muszą dojeżdżać komunikacją, inaczej miałbym paraliż w śródmieściu)
Najlepszy sposób na poradzenie sobie z korkami to komunikacja (dla mieszkańców + transport towarowy) a hałasem strefy handlowej się nie przejmuję bo nie ma dużego znaczenia, to nie wiatraki (przy których mieszkańcy chorują)
Bardzo skuteczne jest też... postawienie stacji kolejowej cargo w środku/przy dużej dzielnicy handlowej wtedy dostawa towaru odbywa się koleją i znacząco zmniejsza to korki.

ad2. Co do zjazdów to po paru eksperymentach stosuję po prostu... zjazdy jakie są w oryginalnej grze, nie potrzebuje ich dużo 3-4 na miasto. Generalnie autostrada pełni u mnie tylko funkcje pomocnicze (jako półobwodnica - póki co gram głównie mapami na wybrzeżach - z drugiej strony mam morze. Autostradę wywalam jak najdalej żeby była obwodnicą terenu i nie rozcinała mi miasta na pół. Za "obwodnicą" jedynie wysypiska, lotnisko, czasami trochę przemysłu, jakaś pojedyńcza wioska/przedmieście). Ostatnio zacząłem stosować doraźnie zamiennie... rampy zjazdowo-wjazdowe - zajmują bardzo mało miejsca, chyba najmniej jak to możliwe przy czym sprawdza się to właśnie w moim przypadku - autostrada jest niemal na końcu więc rampa jest początkiem/końcem drogi miejskiej (nie skrzyżowaniem) więc wjeżdżają/zjeżdżają z autostrady płynnie.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości