Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Airports Cities Skylines: Airports - Pamiętnik Dev #2 Rozwój lotniska i transport publiczny
#1
Witajcie ponownie w drugim Dzienniku Developerskim! Dzisiaj zapraszamy do pierwszego rzędu tych z was, którzy chcą stworzyć duże porty lotnicze, ponieważ startujemy z dziennikiem dotyczącym Rozwoju Lotniska i Połączeniach z Transportem Publicznym. 


[Obrazek: 1830.jpg?1642157836]

Lotniska wyższego poziomu

Lotnisko na pierwszym poziomie jest porównywalne do tego z podstawowej wersji gry - jest to podstawowe podłączenie do zewnętrznego świata - ale z dużo bardziej elastycznym podejściem jeżeli chodzi o układ. Składa się z terminala, co najmniej jednej płyty postojowej a także pasa startowego i dróg kołowania, oraz może przyjmować małe samoloty. Budynki dekoracyjne są dostępne i potrzebne lotnisku aby mogło przejść na wyższy poziom, odblokować większe samoloty, więcej budynków i dodatkowe połączenia do twojego miasta.


[Obrazek: 2-1%20Airport%20Area%20vs%20Vanilla%20Airport.png]
Strefa Lotniskowa może być kompaktowa, jak podstawowe lotnisko - ale rozszerzać się wraz ze wzrostem miasta.

Aby osiągnąć poziom drugi twoje lotnisko potrzebuje obsłużyć 500 pasażerów i posiadać atrakcyjność na poziomie 200 punktów, które są osiągane przez stawianie dekoracyjnych obiektów na jego terenie. Mają one swoje własne menu i mogą to być hotele, hangary, czy zaparkowane samoloty. Kiedy twoje lotnisko osiągnie 2 poziom odblokujesz średnią płytę postojową i będziesz mógł przyjmować średnie samoloty, które mogą przewieźć więcej pasażerów. Następnie, odblokujesz duży terminal, więcej budynków dekoracyjnych oraz zintegrowane metro w formie hubów hal lotniskowych i stacji na estakadzie.

[Obrazek: 2-2%20Decorations%201.png]
Budynki dekoracyjne uatrakcyjniają twoje lotnisko

Poziom trzeci jest najwyższym poziomem lotniska jaki możesz osiągnąć i wymaga 5000 obsłużonych pasażerów i 1000 punktów atrakcyjności, ale odblokowuje ono nie tylko duże samoloty, ale także i samoloty cargo, lotniskową stację kolejową i budynek dyrekcji lotniska, który pozwala ci założyć swoją własną linię lotniczą! Ale o tym więcej w kolejnym dzienniku developerskim.

Kiedy lotnisko osiągnie poziom, nie może on być utracony nawet jeśli dokonasz zmian na jego terenie. Jednakże, każda nowa strefa lotniskowa w twoim mieście zawsze startuje od poziomu 1. I tak, to oznacza że możesz mieć tyle lotnisk w swoim mieście ile tylko chcesz!

[Obrazek: 2-3%20Large%20airport.png]
Dobrze prosperujące lotnisko

Podłączenie do miasta

Pośród nowych budynków lotniskowych dostępne są również opcje integrujące autobusy, metro i kolej, dzięki czemu z łatwością możesz połączyć swoje lotnisko z resztą miasta, czy też stworzyć skróty, jeżeli twoje lotnisko zajmuje znaczną powierzchnię!

Lotniskowy Dworzec Autobusowy dostępny jest od poziomu pierwszego i może być umieszczony gdziekolwiek wzdłuż sieci hal. Posiada 11 dostępnych peronów autobusowych, stwarzając idealną okazję do skorzystania z dwóch nowych pojazdów! Przegubowy Autobus Lotniskowy może pomieścić 50 pasażerów, podczas gdy Dwupiętrowy Autobus Lotniskowy nawet 60, co sprawia że są idealne na zatłoczone linie prowadzące prosto do centrum miasta!

[Obrazek: 2-5%20Bus%20station.png]
Nowe opcje połączenia autobusowego twojego miasta z lotniskiem

Kiedy twoje lotnisko osiągnie poziom drugi odblokujesz połączenia metra w formie Dużego Terminala, Nadziemnej Lotniskowej Stacji Metra oraz Hubu Hali Lotniskowej. Podobnie jak dworzec autobusowy, podłączają się one bezpośrednio do sieci hal lotniskowych, ale nie wymagają połączenia drogowego! Po prostu podłącz do nich sieć metra i ustaw linie przewożące pasażerów pomiędzy lotniskiem a twoim miastem. Zgodnie z motywem dodaliśmy Lotniskowe Express Metro, które może być wybrany w widoku szczegółów linii.

[Obrazek: 2-6%20Metro%20station.png]
Nie przegam swojego lotu z Lotniskowym Metrem Express

Na poziomie trzecim masz możliwość budowy Lotniskowego Dworca Kolejowego. Ten modernistyczny gmach kolei naziemnej jest stawiany wzdłuż sieci hal lotniskowych i również nie wymaga żadnego połączenia drogowego. Po prostu podłączasz tory kolejowe prowadzące do centrum miasta i ustawiasz linię. Tutaj również wprowadziliśmy Lotniskowy Express, który może być wybrany z panelu szczegółów linii, aby dodać więcej różnorodności twojej sieci kolejowej!

[Obrazek: 2-7%20Train%20station.png]
Zintegrowana stacja kolejowa sprawia że dalekie dystanse podróży do miasta stają się jeszcze prostsze!

I w ten sposób dotarliśmy do końca dzisiejszego Dziennika Developerskiego, mamy nadzieję że spodobało się wam to, co dla was przygotowaliśmy. W poniedziałek o 16:00 przyjrzymy się dokładniej budynkowi Dyrekcji Lotniska, który odblokowywany jest na poziomie trzecim i pozwala ci stworzyć własną linię lotniczą!

Na koniec zachęcamy do zapoznania się z tutorialem przygotowanym przez City Planner Plays poniżej:
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości