Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Stacja uzdatniania wody - prawidłowe podłączenie.
#11
(13-01-2022, 22:45)SZyMeX napisał(a):
(13-01-2022, 20:08)tomula74 napisał(a):
(13-01-2022, 12:44)SZyMeX napisał(a): (...)

należy ją podłączyć identycznie, jak rurę ściekową - tylko do systemu wod-kan. Odpływ skierowany do rzeki.

(13-01-2022, 05:18)kabexxx napisał(a): No dziwię się, bo to proste. Jednocześnie do rur i rzeki xD
to jednak nie należy go podłączać i do rzeki i do systemu wod-kan. Niby proste, ale takie podłączenie, może spowodować, zalanie miasta.
Przeczysz sam sobie albo źle określasz niektóre terminy. Stację uzdatniania wody właśnie podłączasz i do rzeki i do sieci wodociągowej. Co innego masz na myśli pisząc podłączenie do rzeki jak nie skierowanie tam odpływu? Ten budynek przecież nie pobiera wody, tylko ją wypuszcza.

EDIT:
Tak wygląda ten budynek w grze:
[Obrazek: i2gODhp.jpg]
ja tu widzę, że jest podłączony zarówno do rzeki - odpływem, jak i do sieci kanalizacyjnej. Odpływ generuje ścieki, lekko oczyszczone ale nie w pełni (!), które siłą rzeczy powodują wzrost poziomu wody w danym zbiorniku. Dlatego, tak jak już nie raz mówiłem, ważne jest aby ustawić go właśnie albo na rzece albo na "morzu"/"oceanie", ponieważ tam szansa na przepełnienie się koryta jest raczej dość niska. Co innego jakbyś postawił go na jeziorze, chwila moment i by wylało. No i oczywiście musisz pamiętać, aby te ścieki nie zanieczyściły pomp wodnych, bo wtedy całe miasto zacznie ci umierać.
 Może rzeczywiście źle określam... w tym wypadku, odpływu, którym jest swobodny wyrzut ścieków, nie rozumiem jak połączenie(podłączenie). Połączenie/podłączenie, rozumiem jako, połączenie czymś, w tym wypadku rurą. A rurą do rzeki nie należy podłączać.
  Odpowiedz
#12
Rurą, że kanalizacją? (Tym "wodociągiem", który należy rozłożyć po całym mieście?) Przecież tego nawet nie idzie podłączyć, będzie po prostu ślepo zakończony gdzieś pod dnem rzeki. Jej wylanie musiało nastąpić z innego powodu.
  Odpowiedz
#13
(14-01-2022, 00:46)SZyMeX napisał(a): Rurą, że kanalizacją? (Tym "wodociągiem", który należy rozłożyć po całym mieście?) Przecież tego nawet nie idzie podłączyć, będzie po prostu ślepo zakończony gdzieś pod dnem rzeki. Jej wylanie musiało nastąpić z innego powodu.

Podłączenie było ślepe i nie powinno spowodować wylewu. Problem w tym, że te rury, połączyłem z systemem miejskim. Do tego wylew, nie był do rzeki.
Teraz, dokładnie przyjrzałem się "wyglądowi" oczyszczalni ścieków(stacja uzdatniania). Na 100% jest to rura ściekowa, z funkcją oczyszczania. Podłączyć należy tylko, do systemu wod-kan, jedną(wg gry 2ma rurami) rurą. Wylew, ktory jest samoistny i nie jest połączeniem, nic nie trzeba robić/podłanczać, należy skierować, tak jak w przypadku rury ściekowej, w strone rzeki, ewentualnie, kanału, który będzie do tej rzeki prowadził. W drugim dniu, mojej przygody z grą tego nie ogarniałem. Teraz to jest juz dla mnie logiczne, wcześniej nie bardzo. W błąd wprowadziła, niemożność postawienia, na brzegu rzeki, nie wiem dlaczego. Teraz już mogę, postawić gdzie chcę.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości