Cities Skylines - Polskie forum gry
Problem ze śmieciami - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Pytania i Porady (https://citiesskylines.pl/dzial-Pytania-i-Porady)
+--- Wątek: Problem ze śmieciami (/temat-Problem-ze-smieciami--1548)



Problem ze śmieciami - xWiecior - 15-07-2016

Witam!

Ostatniego czasu napotkałem dziwny błąd, który sprawia, że z Centrum Recyklingu nie wyruszają śmieciarki, mimo, iż całe miasto tego potrzebuje. Próbowałem zwiększać, zmniejszać budżet, ale to nic nie daje. W zakładce budynku jest napisane: śmieciarki w użyciu: 0/16... 

Czy wie ktoś jak to naprawić? 

Dodam też, że w mieście nie ma korków. Jest to dopiero małe miasteczko.


RE: Problem ze śmieciami - Haraq - 15-07-2016

Miałem kiedyś dawno taki sam problem, i wtedy z tego co pamiętam pomogło mi umiejscowienie wysypiska/spalarni w innym miejscu.


RE: Problem ze śmieciami - xWiecior - 16-07-2016

(15-07-2016, 20:30)Haraq napisał(a): Miałem kiedyś dawno taki sam problem, i wtedy z tego co pamiętam pomogło mi umiejscowienie wysypiska/spalarni w innym miejscu.

Pomogło, dziękuję! 

Wiesz może czemu tak się stało?


RE: Problem ze śmieciami - Haraq - 16-07-2016

Też się zastanawiałem wtedy, i do dzisiaj nie wiem dlaczego Duży uśmiech


RE: Problem ze śmieciami - Egoista - 16-07-2016

Dziękuję panowie , tez miałem taki sam problem, że jedna centrum wukluczało drugie albo jechała tylko jedna smieciarka

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka


RE: Problem ze śmieciami - bartololo - 10-06-2018

Troszkę odświeżę temat, żeby nie śmiecić. Mam trochę podobny problem. Nie mam korków, i tak samo albo wyjeżdżają 0-2 śmieciarki na ileś dostępnych, próbowałem przestawiać spalarnie, budować w różnych miejscach, ale problem istnieje w tym ze śmieciarki w ogóle nie chcą wyjeżdżać z spalarń, centrów recyklingu.. Budżet mialem niski i jego zmiana tez nic nie daje, ale i jakąś spalarnie trochę zcheetowaną czego w sumie nie zauważyłem Duży uśmiech kiedy stawiam inne z których korzystałem wcześniej i normalnie funkcjonowały. Ktoś? Coś? Doradzi ? Wink Pozdrawiam wszystkich.


RE: Problem ze śmieciami - matik7676 - 04-08-2022

Widzę, że temat jest bardzo stary, trudno znaleźć rozwiązanie tego problemu gdziekolwiek dlatego pomimo czasu go odnowie.  

Problemem jest element ułatwiający życie z modem Traffic Menager. TM:PE.

Miałem droge 4-pasmową główną. Do niej poza wieloma skrzyżowaniami do mieszkań umieściłem dodatkową drogę na której było centrum odpadów. Wszystko działało do czasu aż użyłem mod TM do tego aby ustawić odcinek drogi 4-pasmowej jako "Piorytetowa". To ustawienie usuwa światła uliczne, blokuje pasy dla pieszych, boczne drogi mają stop, ale również przez to pojawia się BUG powodujący, że śmieciarki nie potrafią znaleźć drogi do budynku (która oczywiście istnieje, jest jasna, klarowna, oczywista, ale AI jej nie widzi). Rozwiązaniem jest cofnięcie ustawienia drogi piorytetowej. 

----ROZWIĄZANIE------
Aby cofnąć ustawienie klikamy w nazwę naszej drogi piorytetowej, wybieramy zieloną linie (dostosuj drogę) i klikamy śmietnik z krzyżykiem (wyczyść zasady ruchu drogowego...). Powinno to wyeliminować bug.

Z jakiegoś powodu śmieciarki mają problem z wjeżdżaniem na drogi ustawione jako piorytetowe. Śmieciarka się pojawia, oblicza droge, z powodu bugu nie może jej znaleźć i się usuwa.

Możliwe że jest inny sposób rozwiązania problemu, ale tylko ten odkryłem.


zdjęcie przedstawia przycisk ustawiający droge jako piorytetową i tym samym utworzenie buga ze śmieciarkami
[Obrazek: cZtqKlx.jpg]


RE: Problem ze śmieciami - krzychu728 - 29-06-2023

Specjalnie założyłem konto na forum żeby podzielić się moją sytuacją.
Borykałem się z tym problemem odkąd zainstalowałem moda z większą spalarnią. Mod oczywiście aktualny, sprzed miesiąca. Ale w głowie miałem sytuację przez którą przestałem grać w citisy kilka lat temu. Mianowicie po wgraniu moda z lepszą pompą wody, całkowicie jej zabrakło, pisało że pompa nie funkcjonuje. te oryginalne z gry też nie działały. Ale to nie o tym temat więc napisze tylkko że finalnie musiałem wywalić jakieś 2000 modów i przez to przestałem grać.

Najpierw taki wstęp ogólny:
Miasto 80k mieszkańców, 4 rejony przemysłowe z każdej strony miasta, w każdym kilka spalarni. Miasto bardzo zbite w sobie, ale natężenie ruchu 75-85% więc bardzo dobre. Praktycznie połowę czasu spędziłem na ustawianiu pasów ruchu i jak najmniejszych korkach.

Więc chodzi o to że po wybudowaniu kolejnego rejonu i wgraniu moda na spalarnie nagle w całym mieście pojawiły się śmieci. Najpierw w tym nowym rejonie, choć zaraz obok jest spalarnia, potem w całym mieście. Od razu usunąłem moda ze spalarnią, problem nadal występował. Dziwiło mnie to że mimo tego że w starych rejonach spalarnie pracowały normalnie, tak teraz w prawie żadnej śmieciarki nie wyjeżdżały na rejon. Tylko jeden z tych rejonów pracował pełną parą. Przejrzałem przepływ ruchu tylko samochodów komunalnych. Okazało się że te śmieciarki z jednego rejonu musiały jeździć autostradami żeby pojechać do budynków po drugiej stronie miasta. Zacząłem analizować w jakie miejsca jeżdżą te śmieciarki z nowej spalarni, gdy się już jakaś pojawi. Od razu odrzuciłem opcję że mod TM blokuje przejazd śmieciarek, bo poruszały się normalnie po każdej drodze, oprócz tego nowego rejonu. Oczywiście przez śmieci mieszkańcy zaczęli chorować, potem się wyprowadzać i umierać.

Trochę przypadkowo, śledząc ruch natrafiłem na nowe rondo na którym mam określone zasady ruchu w TM (połączenia pasów ruchu liniami). Okazało się że zapomniałem zrobić przeplatanki na wjeździe do tego ronda, przez co wszyscy z autostrady nie mogli wjechać na ten rejon. W efekcie inna spalarnia musiała przejąć obowiązki tej która nie miała dojazdu, przez co zaniedbała swój rejon.
Trochę poplątane ale mam nadzieje że screeny dobrze wytłumaczą o co chodzi.
Także polecam dobrze popatrzeć czy aby jedna mała kreska, nie zrobi wam katastrofy w mieście.

(na screenach: (1) problematyczna jedna kreska uniemożliwiająca wjazd na inne pasy ronda niż skrajny prawy, (2) ogólny zarys jak jeździły śmieciarki (pomarańczowa linia), (3) problemy jakie wywołał brak śmieciarek (śmieci -> mieszkańcy chorują -> mieszkańcy umierają -> sąsiedzi się wyprowadzają -> biznesy upadają), (4) panorama miasta z rozmieszczeniem rej przemysłowych.[Obrazek: zeQr2eE.jpg][Obrazek: 21lNfTW.jpg][Obrazek: vb5GYzl.jpg][Obrazek: PwAT70c.jpg]