Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Dziennik Developerski #13: Kamera kinowa i Tryb fotograficzny
#1
Witajcie ponownie! Dziś wracamy z kolejnym dziennikiem developerskim. W tym artykule omówimy ciekawą funkcję, która pozwoli Wam uchwycić najciekawsze chwile z Twojego miasta! Tryb Kinowy i Tryb Swobodnej Kamery są całkowicie innymi narzędziami, niż te które znasz w Cities: Skylines. Różnica jest tak naprawdę ogromna. W Cities: Skylines II, żeby uzyskać dostęp do obu trybów, wystarczy kliknąć na przycisk Trybu Fotograficznego, który znajduje się w prawym dolnym rogu głównego interfejsu użytkownika. Z tego miejsca zarówno z przyjaciółmi jak i innymi graczami zanurzysz się w niesamowity świat fotografii i kinematografii, oraz uchwycisz swoje miasto w całej jego okazałości, chaosie lub szalonej plątaninie dróg!

Ciekawostką jest to, że zwiastun gry został nakręcony przy użyciu wbudowanej funkcji kamery kinowej. I to jest właśnie siła tych narzędzi. Omawiany dziennik pomoże Ci zapoznać się z opcjami, dzięki którym Ty także nakręcisz niesamowity materiał wideo ze swojego miasta! Obejrzyj poniższy film lub przejdź od razu do dziennika dev.

POWIEDZ CHEES!
Wszystko zaczyna się od wizji i pomysłu. Jaki moment chciałbyś uwiecznić w swoim mieście? Wsłuchaliśmy się w społeczność i dzięki temu ulepszyliśmy funkcje trybu fotograficznego, zapewniając niezbędne narzędzia do wykonania niezwykłych ujęć. Ograniczeniem jest tylko Twoja kreatywność. Nie będziemy omawiać każdej funkcji z osobna ze względu na ich ogromną ilość, ale udostępniliśmy podpowiedzi w grze, które poprowadzą Cię, jak z nich korzystać podczas eksploracji trybu fotograficznego.

[Obrazek: ZeUCEpR.jpg]
Tryb fotograficzny pozwala dostosować niemal wszystko za pomocą pięciu zakładek i wielu ustawień

W pierwszej zakładce Kamera, możesz zmieniać wszelkiego rodzaju ustawienia związane z samym aparatem. Przykłady obejmują korpus, obiektyw i kształt przysłony, z których wszystkie mają dalsze ustawienia umożliwiające dostosowanie takich elementów, jak możliwość przenikania przez ściany lub długość ogniskowej.

Na karcie Obiektyw możesz dostosować ustawienia głębi ostrości, motion blur, rozmycia Gaussa, winiety, ziarna kliszy i projekcji Panini. Następnie możesz dokonać wszelkiego rodzaju zmian w kolorze zdjęć, nadając im zupełnie inny klimat. Opcje tej karty obejmują regulację kolorów, balansu bieli i jasności.

Kolejna zakładka obejmuje kontrolę pogody. Na tej karcie możesz dostosować chmury, mgłę i atmosferę. Nie musisz czekać, aż pogoda będzie idealna, mając do dyspozycji wszystkie te elementy sterujące. Podobnie zakładka Środowisko pozwala zmienić porę dnia i ustawiać prędkość symulacji. Funkcja ta zostanie omówiona w dalszej części.

[Obrazek: tJAqiE0.jpg]
Uzyskaj wygląd i styl odpowiadający Twojemu miastu

ŚWIATŁO, KAMERA, AKCJA!
Aby przejść od fotografii do kinematografii, wystarczy kliknąć strzałki w panelu Tryb fotograficzny. Spowoduje to otwarcie podstawowych narzędzi trybu kinowego, na które składają się ogólne narzędzia, umożliwiające zaprogramowanie kamery za pomocą łatwej w obsłudze osi czasu. Tymi narzędziami skonfigurujesz każde nagranie. Przyjrzyjmy się teraz pokrótce różnym opcjom aparatu.

[Obrazek: ONiIB9H.jpg]
Dzięki narzędziu kamery kinowej wprowadzisz rzeczy w ruch

W górnej części interfejsu użytkownika znajdują się ogólne narzędzia umożliwiające podstawowe sterowanie kamerą kinową. Funkcje „Odtwórz” i „Wstrzymaj” prowadzą Cię przez utworzony film, funkcja „Zapisz” pozwala zachować konfigurację na inny czas, a funkcja „Resetuj” pozwala rozpocząć nagrywanie od nowa. Interfejs użytkownika jest domyślnie ukryty podczas konfiguracji, ale zawsze możesz go włączyć, aby móc wprowadzić zmiany. Z kolei opcja suwaka „Czas trwania segmentu” pozwala określić czas trwania filmu od 1 do 120 sekund.

Odtwarzanie składa się z zestawu punktów, zwanych klawiszami, rozmieszczonych na osi czasu. Zwykle każdy punkt ma inną pozycję kamery, a film łączy się w czasie, gdy kamera przechodzi między tymi punktami. Do każdego punktu można także przypisać różne właściwości trybu fotograficznego, co pozwala na przykład na zmianę pory dnia lub pogody podczas oglądania filmu.

Pierwszy wykres to element sterowania transformacją kamery, które kontroluje położenie i obrót kamery. Przycisk „Capture Key” (uchwycenie klucza) znajdujące się po prawej stronie, doda bieżącą pozycję i obrót kamery do elementów sterujących. W każdej chwili możesz je zmieniać. Możesz przełączać się między rozwijaną listą, a właściwościami wymienionymi obok rozwijanego menu, co pozwoli na wybór każdego z nich. Dodając do osi czasu dodatkowe klucze z różnymi pozycjami i obrotami, możesz także ustawić przejście między nimi. Na koniec za pomocą przycisku „Usuń klucz”, możesz je usunąć. Funkcja znajduje się po prawej stronie.

Nieco dalej zauważysz panel trybu fotograficznego. Tutaj możesz dodać klucze do wszystkich właściwości, które omówiliśmy wcześniej w trybie fotograficznym i stworzyć przejścia pomiędzy nimi. Aby rozpocząć, znajdź ustawienie, które chcesz dodać w panelu po prawej stronie i kliknij „Przechwyć klatkę dla kamery kinowej”. To umożliwi Ci utworzenie nowych klawiszy w sposób podobny do elementów sterujących transformacją kamery, a menu rozwijane przełączy pomiędzy dodanymi ustawieniami. Wystarczy ustawić opcję, między którą chcesz się przełączać jak na przykład pora dnia lub ogniskowa. Wszelkie ustawienia trybu fotograficznego, które dostosowałeś, ale nie dodałeś do kamery kinowej, zostaną zastosowane dla całego odtwarzania.

[Obrazek: 7IEIMmV.jpg]
Wszystkie ustawienia trybu fotograficznego mogą być używane w kamerze kinowej

Nie możemy się doczekać, kiedy wykorzystasz tryb fotograficzny i kamerę kinową do zaprezentowania pierwszych nowych miast! Po obejrzeniu wielu zdjęć i filmów z Cities: Skylines, które udostępniłeś, daliśmy Ci ogromną kontrolę nad wyglądem i sposobem działania narzędzi. Tym ostatnim dziennikiem kończymy przegląd naszych nowych funkcji gry. Chętnie dowiemy się, na które z nich czekacie najbardziej.
 Podziękowali: SZyMeX
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
Dziennik Developerski #13: Kamera kinowa i Tryb fotograficzny - przez Marov - 16-09-2023, 22:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości