Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Znaczne wahania liczby ludności
#1
Witam.

Jestem nowym graczem, buduję moje pierwsze miasto i napotkałem pewien problem. Gdy miasto przekroczyło 30 tyś mieszkańców zaczęły się dziwne wahania liczby ludności. Przez rok czasu gry ubywa mieszkańców (miasto potrafi wytracić w tym czasie 3-4 tyś ludzi) a potem sytuacja się odwraca i w takim samym czasie liczba ludności wraca do wielkości wyjściowej po czym proces się powtarza. Rozumiem że populacja może się wahać (urodzenia/zgony itp) ale do tej pory były to wahania w granicach 1-3% a nie 10%!


Próbowałem znaleźć wytłumaczenie tego zjawiska i dokładnie przejrzałem miasto w poszukiwaniu problemów. Panele informacyjne wskazują że wszystko jest w porządku, podobnie "ćwierkacz". Od czasu do czasu mieszkańcy narzekają na hałas i wywóz zwłok ale są to przypadki pojedyncze i występują naprawdę rzadko. Poważniejszym problemem jest natężenie ruchu. W wielu miejscach jest ono spore ale korek tworzy się tylko na jednym skrzyżowaniu i nie jest on ogromny (wg moich obserwacji wystarczą 2-3 zmiany świateł aby wszyscy przejechali). Wydaje mi się że te problemy nie mają nic wspólnego z wahaniem populacji.

Kolejną kwestią jest edukacja. Wydaje mi się że mieszkańcy miasta są przeedukowani. Obecnie miasto ma ponad 40 tyś mieszkańców, 2 uniwersytety, 5 szkół średnich i 16 podstawowych. Struktura wykształcenia wygląda następująco: niewykształcony 8%, wykształcony 22%, dobrze wykształcony 22%, bardzo dobrze wykształcony 48%. Wielu mieszkańców pracuje poniżej swoich kwalifikacji i nawet w biurach jest wielu przeedukowanych pracowników. Przez to nowe fabryki i sklepy nie mogą znaleźć pracowników ale po pewnym czasie sytuacja się stabilizuje i wakaty są zajmowane przez przeedukowanych pracowników. Tak czy inaczej ludzie pracują a bezrobocie utrzymuje się w granicach 3-4%. Z drugiej strony gdy miasto wytraca mieszkańców to pracowników zaczyna brakować najpierw w strefie przemysłowej a potem w handlowej. Wygląda to tak jakby część osób nie chciała już pracować poniżej swoich kwalifikacji i wyjeżdżała z miasta. Na ich miejsce pojawiają się nowi mieszkańcy, edukują się i sytuacja się powtarza. Próbowałem temu zaradzić i w większości dzielnic wprowadziłem przepisy "precz z edukacja" oraz zbudowałem kilka dzielnic z ograniczonym dostępem do szkół ale to nie poprawiło sytuacji. 

Czytałem wiele poradników oraz to forum ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania. Co jest przyczyną tego problemu? Czy faktycznie decydujący wpływ ma struktura edukacji? Jak przeciwdziałać w takim przypadku i uniknąć podobnych problemów w przyszłości? 

Wydaje mi się że pomocne byłoby gdybym udostępnił mój save, ale nie wiem jak to zrobić. Gram bez modów.

Pozdrawiam.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
Znaczne wahania liczby ludności - przez RedFireFox - 18-09-2016, 16:35
RE: Znaczne wahania liczby ludności - przez 4lkor - 18-09-2016, 21:42
RE: Znaczne wahania liczby ludności - przez matiklo - 19-09-2016, 19:34
RE: Znaczne wahania liczby ludności - przez matiklo - 21-09-2016, 22:35
RE: Znaczne wahania liczby ludności - przez 4lkor - 22-09-2016, 20:59
RE: Znaczne wahania liczby ludności - przez gerth - 23-09-2016, 09:02
RE: Znaczne wahania liczby ludności - przez 4lkor - 25-09-2016, 21:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości