Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Tama (elektrownia wodna) przestała pracować, dziwny bug?
#10
Pawel napisał(a):Moim zdaniem to nie jest wada, a zaleta. Poziom wody przed Tamą się podwyższył, a ponieważ została wybudowana w złym miejscu, woda zaczęła zalewać miasto. Nie w każdym miejscu można tamę wybudować. Dlaczego za tamą nie było wody? tutaj może być bug, ale też niekoniecznie. Może aby tama zaczęła przetwarzać wodę, musi być jej odpowiednie ciśnienie, tzn woda musi mocniej napierać na tamę, czyli musi być odpowiednia wysokość wody przed tamą, a ponieważ woda Ci się wylewa z koryta, poziom wody nie może się podnieść do odpowiedniego poziomu. Mam nadzieję, że zrozumiecie moje wypociny Wink Jestem inżynierem dlatego tak postrzegam takie zjawiska Wink

Dokładnie tak jak mówisz. To nie jest żaden bug. Jeśli woda wylewa się z koryta z rzeki przed tamą to jasne, że nie ma odpowiedniego nacisku na zaporę a woda cofa się w stronę źródła (zaobserwuj co dzieje się z wodą przed tamą przy brzegu). Żeby woda się nie wylewała do miasta, koryto rzeki musi być odpowiednio wysokie. Nie wszędzie można wybudować tamę, a to, że przed budową okienko wyświetla informacje o prawdopodobnej mocy nie gwarantuje, że tama będzie funkcjonować.
Druga sprawa - woda musi sięgać odpowiedniego poziomu na zaporę (info od deweloperów), jeśli ten stan wody jest niższy to tama przestanie działać. Skoro woda zaczęła się przelewać przez koryto to znaczy że poziom wody przed samą zaporą jest niższy. Zrób screena zapory (ale od strony wody) i pokaż nam tutaj, bo wydaje mi się, że u Ciebie jest jednak za niski.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości