Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Pogorszenie wydajności
#3
(19-07-2018, 13:13)SZyMeX napisał(a): Przede wszystkim sprawdź opcje zasilania w laptopie. Ustaw je na wysoką wydajność albo po prostu na najwyższe jakie są (w różnych laptopach są różne oznaczenia).
Potem sprawdź czy gra na pewno korzysta z karty graficznej, ja u siebie w laptopie (jakiś tam lenovo) miałem przełącznik od karty graf pozwalający na korzystanie z niej albo z karty zintegrowanej (oczywiście o dużo gorszej wydajności)
Do tego dochodzi jeszcze bardzo mała ilość RAMu. 4GB jak na cities to na prawdę niewiele i jeżeli od tamtego czasu pobierałeś dużo obiektów/modów to muszę cię zmartwić i najlepiej jakbyś je odinstalował. Ja mam 16GB i nawet przy takiej ilości odczuwam braki pamięci. (przy 1756 pozycjach z workshop)
Cały czas mam ustawioną kartę graficzną Geforca, co do pamięci RAM. Nie korzystam z workshopa, jeżeli już to tylko nieliczne obiekty pobierałem. Pokombinuje z tym zasilaniem, bo rok temu spadł mi zasilacz i z gniazdem był mały problem. Dziękuję za odpowiedź :>

(19-07-2018, 14:19)Retuszer napisał(a):
(19-07-2018, 13:13)SZyMeX napisał(a): Przede wszystkim sprawdź opcje zasilania w laptopie. Ustaw je na wysoką wydajność albo po prostu na najwyższe jakie są (w różnych laptopach są różne oznaczenia).
Potem sprawdź czy gra na pewno korzysta z karty graficznej, ja u siebie w laptopie (jakiś tam lenovo) miałem przełącznik od karty graf pozwalający na korzystanie z niej albo z karty zintegrowanej (oczywiście o dużo gorszej wydajności)
Do tego dochodzi jeszcze bardzo mała ilość RAMu. 4GB jak na cities to na prawdę niewiele i jeżeli od tamtego czasu pobierałeś dużo obiektów/modów to muszę cię zmartwić i najlepiej jakbyś je odinstalował. Ja mam 16GB i nawet przy takiej ilości odczuwam braki pamięci. (przy 1756 pozycjach z workshop)
Cały czas mam ustawioną kartę graficzną Geforca, co do pamięci RAM. Nie korzystam z workshopa, jeżeli już to tylko nieliczne obiekty pobierałem. Pokombinuje z tym zasilaniem, bo rok temu spadł mi zasilacz i z gniazdem był mały problem. Dziękuję za odpowiedź :>
Pozmieniałem tryby pracy w zależności od podłączenia zasilania, wszystkie możliwości sprawdziłem. Problem dalej taki sam :/
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
Pogorszenie wydajności - przez Retuszer - 19-07-2018, 13:00
RE: Pogorszenie wydajności - przez SZyMeX - 19-07-2018, 13:13
RE: Pogorszenie wydajności - przez Retuszer - 19-07-2018, 14:19
RE: Pogorszenie wydajności - przez SZyMeX - 19-07-2018, 15:14
RE: Pogorszenie wydajności - przez Retuszer - 19-07-2018, 15:30
RE: Pogorszenie wydajności - przez SZyMeX - 19-07-2018, 16:21
RE: Pogorszenie wydajności - przez Retuszer - 19-07-2018, 16:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości