Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Moskwa czyli długa historia bloków
#11
Witam znowu. Trochę w weekend pobudowałem, pozmieniałem i stwierdziłem, że może to się nada na kolejnego posta. Jednak najpierw 2 wyjaśnienia:
1. Naczelny fotograf miasta przez fałszowanie zdjęć został wysłany na urlop na Syberię i raczej już nie wróci, ale dużych problemów nie było, ponieważ na jego miejsce był jeden chętny  Wink (tak więc powyższe screeny są już lekko nieaktualne);
2. Dzięki pracom najtęższych rosyjskich umysłów, do Moskwy zawitała zima, która jej długo nie opuści.

W skrócie, w weekend zdemolowałem jakieś 50% centrum miasta i zabrałem się za jego gruntowną zmianę. Nie jest to co prawda 100% kalka centrum Moskwy, ale moje miasto nigdy nią nie miało być. Jest to raczej luźno powiązane miasto. Starałem się pamiętać o waszych uwagach i wydaje mi się, że samo centrum wygląda dużo ciekawiej. 
Sama dzielnica jest architektonicznie podzielona na dwie części (patrząc na pierwszy zrzut w tym poście): 
- część na prawo od kremla, która jest bardziej europejska i bardziej jednolita architektonicznie
- część centralną z kremlem i całym terenem na lewo i na górę od niego, które są w stylu rosyjskim z typową mieszanką architektoniczną (wielka płyta, kamienice itp.)
[Obrazek: iVsQxvA.jpg]


Najważniejszym obiektem tej części miasta jest Kreml wybudowany w XVI wieku. Obecnie jest to siedziba najwyższych władz rosyjskich oraz siedziba Patriarchy moskiewskiego. Oczywiście zaraz obok znajduje się Plac Czerwony z mauzoleum Lenina a na lewym boku placu dwa biurowce rządowe (Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwa Finansów). Natomiast ten płaski klocek na końcu placu to biurowiec Kancelarii Premiera. Na drugim zdjęciu natomiast widoczna jest na pierwszym planie siedziba partii (trudno jest jej nie zauważyć  Duży uśmiech ).

 [Obrazek: fvWIdEc.jpg]  [Obrazek: wgaI7a0.jpg]
 [Obrazek: zovntpe.png]

Tutaj natomiast widok z dachu biurowca MSW na ulicę Arbacką. Daleko w tle na tej samej ulicy widoczne są wysokie białe biurowce - które należą już do dzielnicy Arbat, a ich układ przypomina ten z tego samego miejsca w prawdziwej Moskwie. Na drugim screenie skrzyżowanie ulicy Arbackiej z Twerską, po której jeżdżą nowoczesne tramwaje  Wink To jest ta bardziej rosyjska część Starego Miasta.

 [Obrazek: xytxgae.png] [Obrazek: iwgmuEV.png]

Tutaj natomiast fotki z ulicy Bulwar Feliksa Nowowiejskiego, która jest jedną z głównych arterii tej części miasta (tej bardziej europejskiej), która zaczyna się jako skromna 3 pasmowa droga jednokierunkowa (1 screen), a kończy na Placu Międzynarodówki (2 screen), gdzie krzyżuje się kilka różnych jednokierunkowych ulic. W tle widoczny kreml, później Teatr Bolszoj, a na samym placu widoczny miniaturowy fioletowy wieżowiec Stalina (jak znajdę kiedyś jakąś z Siedmiu Sióstr, to miejsce już jest gotowe  Smile )

 [Obrazek: T8lNnw4.png] [Obrazek: zUF1bMx.jpg]

Na zakończenie jeszcze screen z Starego Miasta. Ta część tej dzielnicy nie przetrwała próby czasu i została w latach 50. wyburzona, a w miejscu zabytkowych kamienic powstało osiedle z wielkiej płyty. Gdzieniegdzie zachowały się jeszcze pojedyncze budynki, które udało się uratować. Daje to wszystko ciekawy klimat w tej części dzielnicy.
 
[Obrazek: ywtUBml.jpg]

Aktualne prace to umieszczenie największej rosyjskiej cerkwi, dokończenie części ulic i uzupełnienie zabudowy oraz ogólne kosmetyczne poprawki. Prawdopodobnie też czeka mnie znowu zabawa z sygnalizacją ręczną, bo te jednokierunkowe potrafią się nieraz nieźle zakorkować.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
RE: Moskwa czyli długa historia bloków - przez Astrokuba - 16-09-2018, 23:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości