Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Update! Lakewood czyli kwadratom mówimy nie :)
#10
gerth napisał(a):Naprawdę podobają Ci się te autostrady ROZCINAJĄCE miasto?
Te dwie nie burzą aż tak estetyki w mieście autostradowe spaghetti jak w poprzednim Duży uśmiech Zresztą, chyba już za daleko zaszedłem, "sklejenie" miasta wyglądałoby nienaturalnie tj. zamiast autostrad miałbym np. albo budynki poustawiane w idealnej linii (co w tym konkretnym przypadku nie wyglądałoby zbyt ciekawie) albo Inne drogi o mniejszej randze, efekt wizualny byłby niemal taki sam.
gerth napisał(a):Tym bardziej zdziwiłem się że stosujesz jakąś komunikację miejską i poczwórne (sic!) tory kolejowe.
Żebyśmy się dobrze zrozumieli: "poczwórne tory" to dwie nitki a jak wiadomo na każdej rysowanej nitce są dwa tory. Tak to wygląda:
[Obrazek: q7f73lowqcmf.jpg]
gerth napisał(a):Nie mam teraz niestety czasu by grać ale może uda mi się za parę dni odpalić swoje miasto by zupełnie usunąć jedyną autostradę w mieście - a właściwie nie tyle w mieście co na skraju mapy - półobwodnicę (jej znaczenie jest właściwie marginalne) i pokazać że się da nie tylko wywalić autostradę tam gdzie jej miejsce - na obrzeża miasta, jako obwodnicę itp ale wręcz usunąć.
Ok a jaką masz w mieście relację rejonów mieszkalnych do rejonów handlowych, biurowych i przemysłowych? Ja mam ok 25k rejonów mieszkalnych i po ok 15k rejonów handlowych i biurowych i 5k przemysłu. Z tego co zdążyłem się zorientować to rejony handlowe (oprócz przemysłu) generują największy ruch w mieście. Widziałem miasta budowane w oparciu o biura i np. miasto ze 180k mieszkańców ma 40k rejonów mieszkalnych, tyle samo biurowych i 12k handlu czyli (mniej niż ja) a ruch uliczny praktycznie nie istnieje (wszystkie skrzyżowania białe Wink ). U mnie "wycięcie" autoban sprawiłoby masakrę drogową, zwłaszcza w rejonach przemysłowych. No chyba, że zaniecham rozwoju handlu na rzecz biur, to jest jakaś opcja Wink

gerth napisał(a):Te ronda zrobione z autostrady to też wirtualny koszmarek - w realu nie kojarzę, może w Stanach...
To rondo ma tylko sam ruch okrężny i wjazdy w postaci autostrad, jak zamieniłem je na 6-pasmówkę to się buguje i wygląda jak popękane:
[Obrazek: f1st4hz7ksuf.jpg]
gerth napisał(a):Poza miasto nawet OK, ale te autostrady w mieście to lipa.
Dzięki Smile
Skyfall napisał(a):Ja proponowałbym poprowadzić te tory po pasach zieleni między autostradą.
W kilku miejscach tak nawet mam z tymże stacje zlokalizowane obok autostrad obsługują niestety mniej pasażerów. Dzięki za feedback Duży uśmiech
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości