Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Gra się crushuje.
#1
Witam serdecznie. Odkąd przeszedłem rok temu z win7 na win10 gra stała się dla mnie niemalże niegrywalna, ale dziś przeszła samą siebie wywalając się po drugim automatycznym zapisie (kilka razy pod rząd). Gra się ładuje jakieś 7-10 min, nie przeszkadza mi to już bardzo, taki urok, no chyba, że co chwila się wywala. Przed zmianą systemu rzadko miałem tak, żeby wywalała się podczas całodniowego grania, nawet jak miałem miasto na 80 kratkach i 600 tysięcy mieszkańców. Teraz nie dobija mi do 200 tysięcy, jak już wywala kilka razy, muli, zapisy trwają kilkadziesiąt sekund, albo po prostu właśnie w którymś momencie gra się buntuje i co ten zapis-dwa się wywala.

Jestem niemal pewien, że problemem jest za mała ilość ramu. Albo zdecydowanie za dużo modów (57 modów, 1100 assetów). Niestety robiłem już kilka razy przegląd modów i nie mogę się pozbyć nawet najmniejszego. Nowych modów nie mam od dawna, ostatni mod jest z września, czasem tylko szukam nowych ulic, albo rico-budynków. 

Dodatkowa specyfika mojego grania: posiadam trzy monitory, do grania killowałem przez menadżera zadań wszystko biorące pamięć powyżej 1 MB, a do Internetu jednocześnie używałem opery, zamiast chrome'a. 

Moje pytanie, skoro w sumie znam powód problemów, jest jak to rozwiązać. Czy jednak powinienem wyłączać wszystkie pozostałe monitory? Przeglądałem forum tutaj w poszukiwaniu rozwiązań, odkryłem że chociażby pamięci wirtualnej i tak zużywam już maksymalne zasoby. Czy jedynym rozwiązaniem jest zakup nowego większego ramu? 32, 64 gb? Czy jednak też może, że mam tylko i3, to wypadałoby zbudować kompa pod jakąś i5 10 generacji? Pytam też w kontekście opłacalności, niestety jak budowałem kompa x lat temu, to nie brałem pod uwagę grania w gry większe niż Europa Universalis II, zależało mi tylko już wtedy na wielu monitorach. Więc mam mini płytę główną, która ma tylko dwa miejsca na ram, więc jakbym chciał zwiększać, to wymienić, a nie tylko dokupić.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
Gra się crushuje. - przez MichauK13 - 03-02-2021, 14:06
RE: Gra się crushuje. - przez SZyMeX - 03-02-2021, 14:25
RE: Gra się crushuje. - przez MichauK13 - 03-02-2021, 14:34
RE: Gra się crushuje. - przez SZyMeX - 03-02-2021, 14:55
RE: Gra się crushuje. - przez MichauK13 - 03-02-2021, 15:16
RE: Gra się crushuje. - przez SZyMeX - 03-02-2021, 15:55
RE: Gra się crushuje. - przez MichauK13 - 03-02-2021, 16:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości