Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Stacja uzdatniania wody - prawidłowe podłączenie.
#3
(08-01-2022, 23:33)SZyMeX napisał(a): Rozumiem, że chodzi o ten budynek?
[Obrazek: T1xYIOS.png] (sorry za jakość, wycinek jakiegoś screenu z neta)

Generalnie podłączasz go do sieci wodociągowej jak każdy inny tego typu. Sieci wodociągowej w mieście nie rozdzielasz na dwie rury, te dostępne w grze równocześnie obsługują ścieki i wodę. A sam budynek umieszczasz najlepiej gdzieś na rzece, tylko pamiętaj by znajdował się dużo poniżej (w dół rzeki) poboru wody pitnej, bo inaczej zatrujesz syfem pół społeczeństwa Wink 

Dokładnie o ten budynek chodzi. Nie można postawić go nawet częściowo na wodzie, można umieścić go tylko na lądzie. 
Ja podłączyłem go do rzeki(jako odpływ) i do sieci wodociągowej. Widać to był błąd.

Teraz budynek nie jest mi już teoretycznie potrzebny i zastanawiam się, nad sensem jego budowania.
Chciałem go postawić, ponieważ chorowało mi całe miasto, a woda była niezdatna do picia i kąpieli. Sytuacje ratowałem stawiając szpitale i kliniki + stacja uzdatniania wody.
Problem okazał się inny. Stawiając 4tą pompę wody(3 miały za małą wydajność), zamiast 4tego odpływu ścieków, postawiłem pompę wody, w lokalizacji gdzie były 3 odpływy ścieków(w dole rzeki). Wystarczyło że wyburzyłem tą pompę i postawiłem odpływ.
Teraz problemu z chorowaniem i wodą nie ma, więc nie wiem czy ma sens budowania tej stacji uzdatniania. Nie wiem też co ze szpitalami które wybudowałem - ta ilość jest niepotrzebna, a zapewne ma to wpływ na ekonomie.

 
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
RE: Stacja uzdatniania wody - prawidłowe podłączenie. - przez tomula74 - 09-01-2022, 14:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości