Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
2 w 1 - pytania o parki i pociągi.
#1
Witam.
Nie będę sztucznie rozciągał forum pisząc dwa odrębne tematy.
Jak już wspomniałem w innym temacie, wróciłem do gry po dłuższym czasie.
Mody jakich używam:
TM:PE
Move IT
Network Extensions
Harmony

Posiadane DLC:
Snowfall
After Dark
Masz Transit
Industries (od wczoraj)
Parklife (od przedwczoraj)

Sprawa dotyczy tego ostatniego. Wg opisu z sieci spodziewałem się, że tym razem mogę budować parki i atrakcje nie tylko przy drogach, ale i przy ścieżkach. Jednak nie mam takiej możliwości bo szablon obiektu ma kolor czerwony i nie da się go zbudować. Co trzeba jeszcze zrobić?

Drugie pytanie dotyczy pociągów, a na tą chwilę tylko koleji towarowej. Zbudowałem póki co trzy dworce towarowe, jeden przy przemyśle drzewnym, jeden przy standardowych fabrykach i jeden przy obiektach tylko handlowych. Na drzewnym zrobiłem pętlę zawracająca bezkolizyjną. Potem przeciągnąłem tory przez rzekę i tam zaraz zrobiłem rozgałęzienie na dwie linie torowe żeby się mogły pociągi mijać swobodnie i potem znowu przechodzi w jedną linię do na ostatniego dworca przy handlowym obszarze bo tu km koniec mapy póki co (brak możliwości odblokowania kafelek narazie).
Ustawiłem budżet na dworce minimalny, czyli 50% , a mimo to, pociągów się mnoży i np. w tej chwili dość nierealnie na tak małym dystansie nagromadziło się aż siedem składów i one się korkują. W pewnym momencie wszystko stanęło i zdane nie chciały jechać. Musiałem zburzyć tory żeby pociągi się wyzerowany i zniknęły. Odbudowalem linie, ale jeden pociąg zawisł w powietrzu i nie wiem jak go usunąć. Nie przeszkadza bo działa jak duch, ale brzydko to wygląda. Po drugie jak ograniczyć ilość tych pociągów bo to masakra i do tego jeżdżą niemal puste niekiedy. Nie mam narazie połączenia zewnętrznego.

Ogólnie zamysł zbudowania w koncu dworców pokierowany był poradami z sieci, że to ograniczy ruch drogowy w mieście. Cóż, ale za to czeka mnie teraz walka z korkami właśnie w obrębie dworców bo tu się robi masakra zaś.

Dzięki z góry za pomoc.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
2 w 1 - pytania o parki i pociągi. - przez humaQ - 11-03-2023, 15:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości