Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Cities: Skylines - polska wersja językowa
#1
Nie wiem na ile oficjalna jest ta informacja, ale prawdopodobnie nie będzie polskiej wersji językowej podczas premiery gry (mimo, że w FAQ na stronie skylinescity.com informacja mówi, że takowa będzie). Taką uzyskałem odpowiedź od producentów. Mimo, że pewnie wielu z nas zna angielski mniej lub lepiej i rozgrywka w tym języku raczej nie sprawi problemów, to jednak zdaje sobie sprawę, iż jest/będzie grono graczy, którzy chcieliby budować swoje miasta w oparciu o język ojczysty. W związku z tym deweloperzy poinformowali, że liczą na pomoc fanów w tłumaczeniu gry i po premierze pojawią się rozszerzenia o kolejne języki. Zastanawiam się czy chciałby ktoś ewentualnie pomóc w tłumaczeniu i w jakis sposób zwrócić się do producentów z taką informacją, Nie wiem na jakiej zasadzie to wygląda, czy producenci wysyłają jakiś plik z tekstem, który się tłumaczy i odsyła czy jakoś inaczej. Co o tym sądzicie?
  Odpowiedz
#2
Może uda się przekonać naszym zaangażowaniem i ilością aby w dniu premiery pojawiła się Polska wersja, nawet przetłumaczona przez nas. Myślę że bdzie wielu chętnych na forum.
  Odpowiedz
#3
Tylko, że to może być bardziej problematyczne. O ile jestem coś w stanie przetłumaczyć o tyle chyba bałbym się brać za tłumaczenie gry. A trzeba by to zrobić profesjonalnie. Ciężka sprawa. mam nadzieję, że uda się z tym coś zrobić.
  Odpowiedz
#4
Myślę, że uda nam się zebrać ekipę. Jestem dobrej myśli. Nie będzie to duzo tekstu. Jak forum zacznie tętnić życiem, rozpoczniemy poszukiwania tłumaczy.
  Odpowiedz
#5
Z tym na pewno nie będzie problemu. Zobaczymy też jak się to wszystko ułoży. Dziwię się, że nie znalazł się w tej chwili polski wydawca gry. Gra przecież ma potencjał.
  Odpowiedz
#6
Być może po premierze znajdzie się polski wydawca. Tak jest np z Train Fever. Gra juz wyszła jakiś czas temu ale dopiero w listopadzie ukaże się w polskiej wersji językowej (pudełkowej). Szczerze to wolałbym aby gra była dostępna w polskiej wersji na Steam, bo jak będzie w pudełkowej tylko to nie kupię. Będe wolał angielską na steam z tego względu, że jak producenci zaczną wypuszczać dodatki, one będa dostępne chyba tylko tam, tak jak do Cities in Motion 2. Wolałbym mieć wszystko " w jednym miejscu".
Warto zadac pytanie ludziom z Colossal jaka jest szansa przy naszym wsparciu o wydanie gry po polsku już podczas premiery.
  Odpowiedz
#7
zaczekajmy z tym jak forum się zmieni, zdobędziemy wtedy mocną kartę przetargową.
  Odpowiedz
#8
Jednak to nie wszystko Pawle. Oczywiście jak się zmieni forum to jest to plus dla nas. Natomiast niekoniecznie to może być wyznacznikiem dla wydania polskiej wersji językowej. Myślę, że trzeba by też pogadać z ludźmi z Colossal jak to wspomniał chwilę temu Bartek. Wierzę jednak, że nasza akcja może być tu ważnym czynnikiem do rozpoczęcia rozmów. A nowe forum takim być powinno Smile Trzymam kciuki za to!!
  Odpowiedz
#9
Miałem na myśli to, że skoro dostosujemy styl do forum, to znaczy że poważnie podchodzimy do tematu
  Odpowiedz
#10
I dokładnie o to się Pawle rozchodzi Smile. Podchodzimy bardzo poważnie do tak istotnej sprawy. Nie jesteśmy bierni. Działamy. Nie mamy tego w nosie. Zresztą widać nasze zaangażowanie i myślę, że widzą to też ludzie z Colossal. Smile
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości