Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
A może Discord?
#6
(24-05-2019, 21:11)garfield napisał(a):
(24-05-2019, 20:33)Turel napisał(a): Nie myśleliście o założeniu własnego kanału na Discordzie? Wg mnie to lepsze niż forum. Fora sa już niemodne, chyba, że te duże. Discord jest na topie, ale nie ma tam o dziwo jeszcze serwera o Cities Skylines. Na doscordzie pisze się dynamicznie i lekko, plus sa powiadomienia o nowych wiadomościach na pulpicie i inne ficzery. Uważam, że będzie to ciekawa alternatywa dla forum, która jednak nie musi go zastępować, a być dodatkiem, choćby jakiś czas.

Co myślicie?

Uwazam ze to jest ewentualny dodatek, ktory nie jest w stanie zastapic forum. Kanalow discord o cities jest naprawde duzo praktycznie kazdy z youtuberow ma wlasny kanal na discord. Discord nie jest w stanie zastapic forum, na discordzie nie da sie zalozyc wlasnego tematu z wlasna tworczoscia i w uporzadkowany sposob prezentowac miasta. Nowsze formy internetowej komunikacji wcale nie sa lepsze niz te stare i sprawdzone, a na "mode" na okreslone media podatna jest okreslona grupa wiekowa, modny byl facebook, skype etc. Discord jako dodatek tak, zamiast forum - nie

No tak, jako dodatek. Smile kanałów discord o cities jest sporo? Ja nie znalazłem ani jednego. Dziwne. Właśnie dlatego i tylko dlatego zarejestrowałem się tu.

(24-05-2019, 21:52)SZyMeX napisał(a): Temat kiedyś był już poruszany. Generalnie discord nie jest jako tako złym pomysłem ale mam obawy, że może przenieść całe "życie" z forum właśnie tam.

Właśnie o to chodzi. Smile Nie no żartuję. Chodzi o to by było miejsce dla takich ludzi jak ja, by wejść, zapytać o coś i wyjść bez potrzeby rejestracji i szukania forum w necie.

(24-05-2019, 21:52)SZyMeX napisał(a): No bo w końcu komu będzie się chciało rejestrować na forum po to by napisać wątek odnośnie problemu z grą czy nawet z prezentacją swojego miasta skoro będzie mógł zrobić to w dużo prostszy sposób na discordzie.

O tym mówię.

(24-05-2019, 21:52)SZyMeX napisał(a): W dodatku to oczym wspomniał @garfield, discord daje bardzo małe możliwości kontroli i uporządkowania więc może panować na nim po prostu chaos. No i chyba najważniejsze. Forum ma tą zaletę, że wszystkie poruszane na nim tematy można bez problemu wyszukać w internecie. Jeżeli jakiś użytkownik będzie miał błąd który został już opisany na forum i rozwiązany to prawdopodobnie od razu w wyszukiwarce trafi na ten wątek. Poruszając wszystkie sprawy techniczne na discordzie nie ma możliwości by ktoś znalazł rozwiązanie danego problemu w internecie, więc musiałby po raz kolejny otwierać go na serwerze discord.

Ale na discordzie jest możliwość przypinania wiadomości, czy tworzenia np. pokoi tylko do czytania, w których umieszcza się regulaminy czy ogłoszenia, można by zrobić tam taki FAQ

(24-05-2019, 21:52)SZyMeX napisał(a): Może moje obawy nie są słuszne jednak nie oszukujmy się, aktualnie forum jest i tak daleko za swoimi latami świetności a założenie discorda może być przysłowiowym gwoździem do trumny.

To jest tylko moje zdanie na ten temat, nie mogę wam zabronić jego założenia, jednak sam na pewno tego nie zrobię jak i nie będę promował tego rozwiązania.

W życiu trzeba być elastycznym! Smile
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
A może Discord? - przez Turel - 24-05-2019, 20:33
RE: A może Discord? - przez Lcniko - 24-05-2019, 21:04
RE: A może Discord? - przez garfield - 24-05-2019, 21:11
RE: A może Discord? - przez Lcniko - 24-05-2019, 21:17
RE: A może Discord? - przez SZyMeX - 24-05-2019, 21:52
RE: A może Discord? - przez Turel - 24-05-2019, 22:47
RE: A może Discord? - przez SZyMeX - 24-05-2019, 23:06
RE: A może Discord? - przez garfield - 24-05-2019, 23:50
RE: A może Discord? - przez pixel - 12-07-2019, 13:43
RE: A może Discord? - przez Turel - 12-07-2019, 20:51
RE: A może Discord? - przez kabexxx - 22-07-2019, 19:42
RE: A może Discord? - przez SZyMeX - 22-07-2019, 19:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości