Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
A może Discord?
#7
Szczerze? Jak dla mnie jedyny "+" używania discorda jako swego rodzaju "forum" to brak konieczności rejestracji. Jednak nie ukrywajmy, że discorda nie da się uporządkować w taki sposób jak forum, no i to o czym mówiłem, a jest chyba największą zaletą internetowego forum - szybka i łatwa możliwość znalezienia rozwiązania swojego problemu. Prosty przykład - wpisz w wyszukiwarkę "Cities Skylines out of memory". Wątek z naszego forum wyskoczy gdzieś na 3-4 miejscu. Po dodaniu do wyszukiwania "pl" bądź ustawienia z "dowolny język" na "tylko język polski" temat pokazuje się jako pierwsza pozycja na liście. A co znajduje się w nim? Dokładne rozwiązanie opisanego problemu.
NIE ma możliwości, aby gracz szukający rozwiązania w internecie znalazł wyniki wyszukiwania z discorda... A przypominam że na obecną chwilę jesteśmy JEDYNĄ taką stroną w Polsce. (pomijam pojedyncze wątki na reddit-cie, wykopach itp.) Odcinając nasze forum odcinamy możliwość niesienia pomocy graczom. Pomijam już fakt, że nawet jeśli uznalibyśmy discord za formę wsparcia technicznego, to jak byś takowy wypromował aby świeży gracz nie będący w temacie na niego trafił? Tak jak wspomniałem nigdzie w wyszukiwarce się nie pojawi. W jaki zatem sposób ktoś miałby w ogóle wiedzieć o istnieniu takiego serwera aby poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu? A tak, po wpisaniu "Cities Skylines Forum" strona wyświetla się na pierwszym miejscu i po rejestracji (która nie oszukujmy się, zajmuje ile? 1 minutę?) jest w całości dostępna. (co więcej, przypominam że często aby znaleźć rozwiązanie danego błędu wcale nie trzeba się rejestrować. Wystarczy skorzystać z forumowej bądź internetowej wyszukiwarki)

Discord jako forma komunikatora - okej, chociaż mamy SB i nie widzę w zasadzie żadnego innego zastosowania dla discorda. W dodatku patrząc po pewnym innym forum mogę już teraz powiedzieć że nikomu nie wyjdzie to na dobre.

Z discorda nie da się uczynić forum wsparcia technicznego gry a to właśnie głównie w tym celu istnieje ta strona.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
A może Discord? - przez Turel - 24-05-2019, 20:33
RE: A może Discord? - przez Lcniko - 24-05-2019, 21:04
RE: A może Discord? - przez garfield - 24-05-2019, 21:11
RE: A może Discord? - przez Lcniko - 24-05-2019, 21:17
RE: A może Discord? - przez SZyMeX - 24-05-2019, 21:52
RE: A może Discord? - przez Turel - 24-05-2019, 22:47
RE: A może Discord? - przez SZyMeX - 24-05-2019, 23:06
RE: A może Discord? - przez garfield - 24-05-2019, 23:50
RE: A może Discord? - przez pixel - 12-07-2019, 13:43
RE: A może Discord? - przez Turel - 12-07-2019, 20:51
RE: A może Discord? - przez kabexxx - 22-07-2019, 19:42
RE: A może Discord? - przez SZyMeX - 22-07-2019, 19:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości