Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Stacja uzdatniania wody - prawidłowe podłączenie.
#9
(13-01-2022, 12:44)SZyMeX napisał(a): Stacja uzdatniania wody w dalszym ciągu produkuje ścieki, które muszą być gdzieś wyrzucane - albo do rzeki albo morza, nigdy do zamkniętego zbiornika wodnego (bo po prostu go przelejesz). Ten obiekt to tak naprawdę coś w stylu oczyszczalni ścieków, ale też nie pełnej. O ile dobrze pamiętam to być może część wody ściekowej (już oczyszczona oczywiście) wraca do obiegu wody pitnej i stąd może ta lekko myląca nazwa. W każdym razie, w całym mieście masz jedną sieć kanalizacyjną, nie rozdzielasz tego na wodną i ściekową. To będzie po prostu źle działać. Ten budynek, tak jak już mówiłem, stawiasz najlepiej na brzegu rzeki tak, aby ścieki nie zanieczyszczały pomp, i do tego podpinasz sieć kanalizacyjną z miasta. Tylko tyle i aż tyle.

Już to ogarnąłem. Stacja uzdatniania wody, jest tak naprawdę rurą ściekową, z funkcją czyszczenia. należy ją podłączyć identycznie, jak rurę ściekową - tylko do systemu wod-kan. Odpływ skierowany do rzeki. Tu też sam, odpowiem sobie na swoje wcześniejsze pytanie, może komuś raczkującemu w Cities, się przyda. Stację uzdatniania wody, warto stawiać, nawet gdy nie ma problemu z wodą. Rury ściekowe, mocno zanieczyszczają ścieki. Zastąpiłem rury ściekowe, stacjami uzdatniania, po czasie, czystość rzeki, wróciła, do pierwotnego stanu.

(13-01-2022, 05:18)kabexxx napisał(a): No dziwię się, bo to proste. Jednocześnie do rur i rzeki xD
 Dziwiłeś się wszystkiemu, tylko nie mojemu pytaniu.
A co do podłączenia, to jednak nie należy go podłączać i do rzeki i do systemu wod-kan. Niby proste, ale takie podłączenie, może spowodować, zalanie miasta.
A odnośnie tych prostych pytań. Wydawało mi się, że to forum i ten dział, po to właśnie jest, aby na takie proste pytania, raczkujący i zieloni jak ja, mogli znaleźć odpowiedź.
Jak się mylę, to mnie popraw.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.



Wiadomości w tym wątku
RE: Stacja uzdatniania wody - prawidłowe podłączenie. - przez tomula74 - 13-01-2022, 20:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości