Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Botki nie chcą używać obwodnicy miasta
#1
Cześć!
Mianowicie mam taki problem i nie wiem jak go rozwiązać. Źle rozplanowałem drogi, przez środek dwie trzypasmówki jednokierunkowe bez żadnych sensownych zjazdów, kilka skrzyżowań, po kilku godzinach gry korki. Chciałem odciążyć trochę tą główną drogę robiąc eskapadę przez środek dla aut które i tak mijają te skrzyżowania na drugi koniec miasta tak aby miały prostą drogę. Zrobiłem to z drogi jednokierunkowej dwupasmowej. Ale boty wolały dalej jechać tą trzypasmową. Oczywiście wszystkie jednym czasem dwoma pasami. O co tu chodzi? Traffic menagera mam. Jak ustawiłem nakaz zjazdu na skrzyżowaniu to zaczęły używać także droga przejezdna jest. 
Pozdro
  Odpowiedz
#2
Po pierwsze - proszę, nie pisz "pozdro"... Naprawdę, proszę...

Jeśli źle rozplanowałeś, to napraw sytuację, inaczej układając siatkę dróg. Natomiast widzę, że problem rozwiązałeś. Więc nie rozumiem idei posta. Że prosto nie chciały jechać tamtą drogą?

No cóż, tak działa mechanika gry - drogi są podzielone na kategorię - "malutkie" (tylko gdy doinstalujesz jakieś czy tam z dodatków), małe, średnie (też z dodatku - Mass Transit i z modów), duże i autostrady. Jeśli stworzysz w sąsiedztwie drogi dwóch kategorii, będą auta tymi z wyższej kategorii jeździć. Przy tej samej kategorii, liczy się długość drogi oraz liczba pasów ruchu.
Wybierz narzędziem aktualizacji drogi te fragmenty boczne i zmień je na węższe, a tę po środku zamień na szerszą.

No i z opcji gry, kliknij na nazwę drogi, by ją edytować, możesz tą zieloną łamaną przeciągnąć po jej śladzie i ustawić jej status "droga priorytetowa", wtedy będzie miała pierwszeństwo automatycznie oraz właśnie ją będą wybierać samochody.
 Podziękowali: Dbanan992
  Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź!
Już wiem co było nie tak, po prostu tę obwodnicę zrobiłem drogą "gorszej kategorii". Po zaktualizowaniu do tego samego poziomu używają obu autostrad. Dzięki
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości