Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Campus Cities Skylines: CAMPUS - Pamiętnik Dev #1 Obszar kampusu uniwersyteckiego
#1
Witajcie ponownie, budowniczowie miast! Cities: Skylines - Campus, najnowszy dodatek do gry, został ogłoszony 9 maja, a teraz nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej jego funkcjom. Poprzedni dziennik Dev był szybkim wprowadzeniem do nowego DLC. Sprawdź go, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a dowiesz się o co w tym wszystkim chodzi!

Tak więc, obszary kampusu. O co z tym chodzi? Chodzi o edukację! Wielkie miasto potrzebuje równie wspaniałego i niesamowicie wyglądającego kampusu. Obszary kampusu korzystają z mechaniki tworzenia znanej już z dodatków Parklife i Industries. Możesz dosłownie "namalować" obszar kampusu uniwersyteckiego za pomocą narzędzia Obszar kampusu i przypisać mu wybrany przez siebie typ, umieszczając budynki kampusu na jego terenie. Do wyboru masz różne rodzaje budynków administracyjnych, akademików, gabinetów, domów klubowych i unikalnych wydziałów. Istnieją trzy typy kampusów: Trade School, Liberal Arts College i University, każdy z własnym, odrębnym stylem wizualnym i unikalnymi wydziałami, które zapewniają miastu różne bonusy.

Tworzenie obszaru kampusu


Nowe budynki można znaleźć w rozszerzonym menu Edukacja, gdzie każdy typ kampusu (tak samo jak obiekty sportowe i muzea) ma własne podmenu. Każdy typ kampusu ma kolekcję budynków, które można podzielić na 4 kategorie: budynek administracyjny, który definiuje typ kampusu, budynki edukacyjne, budynki dodatkowe i wydziały unikalne. Budynki edukacyjne głównie zwiększają możliwości studentów w rejonie kampusu. Niektóre budynki uzupełniające zwiększają również pojemność uniwersytetu, ale także wpływają na wartość gruntów i zwiększają atrakcyjność kampusu, atrakcyjność turystyczną oraz prace akademickie tworzone na terenie kampusu. Wreszcie, wydziały unikatowe, dają specjalne premie dla całego miasta, a jednocześnie zwiększają możliwości studentów w kampusie.

Budynek kampusu nie "spawnuje" się, ale stawiany jest obok drogi lub ścieżki na terenie kampusu. Możliwość umieszczania budynków kampusowych wzdłuż ścieżek zapewnia dodatkową swobodę tworzenia ładnie wyglądających kampusów, w których tereny zielone i różne budynki łączą się w jedną całość. Kampusowy budynek administracyjny działa jak węzeł komunikacyjny dla wszystkich usług miejskich (straż, policja itp.) i dlatego jest jedynym budynkiem, który musi być umieszczony obok drogi, aby służby miejskie mogły do niego dotrzeć.

Tworzenie kampusu rozpoczyna się od narzędzia Obszar kampusu. W ten sam sprawdzony sposób malowania dzielnic, parków i obszarów przemysłowych malujesz obszar kampusu w wybranym przez siebie kształcie. Narzędzie Obszar kampusu można znaleźć w menu Dzielnice i obszary. Nowo utworzony obszar kampusu nie ma typu, jest to po prostu ogólny „obszar kampusu”. Aby to zmienić i uczynić obszar funkcjonalnym, musisz umieścić budynek administracyjny. Każdy typ kampusu ma swój własny budynek administracyjny, który określa typ obszaru kampusu. Po jego umieszczeniu obszar kampusu ma typ i zaczyna funkcjonować jako instytucja edukacyjna na poziomie uniwersyteckim.

[Obrazek: dev_diary_1_campus_area_painting.png]     
Malowanie nowego obszaru Kampusu Uniwersyteckiego

Od tego momentu możesz zacząć umieszczać budynki specyficzne dla danego kampusu, aby zwiększyć pojemność i atrakcyjność kampusu dla studentów, a także korzystać z zasad kampusu, aby jeszcze bardziej dostosować sposób działania kampusu i stworzyć prace akademickie. Ponieważ twój kampus spełnia wymagania dotyczące podniesienia reputacji, odblokowujesz więcej różnych budynków kampusowych.

Rodzaje kampusów

Istnieją trzy typy kampusów: Trade School, Liberal Arts College and University (Szkoła handlowa, Akademia Sztuki, Uniwersytet). Podstawowa funkcjonalność dla wszystkich trzech jest taka sama; wszystkie kształcą młodych i dorosłych w wysoko wykształconych obywateli. Jednak każdy typ kampusu ma własne unikalne wydziały, które zapewniają miastu różne bonusy. Każdy typ kampusu tworzy również własne Dzieła Akademickie i odblokowuje własne unikalne muzeum, w którym można wyświetlać prace akademickie utworzone na terenie kampusu.

Trade School zajmuje się praktycznymi studiami, takimi jak informatyka, inżynieria, gościnność i rzemiosło. Kiedy potrzebujesz czegoś do zrobienia, tu znajdziesz ludzie, którzy wykonują tę pracę. Jeśli odzież, moda, gry wideo i cyfrowa rozrywka w ogóle, jak również nowe i ekscytujące usługi i technologie są dla Ciebie najważniejsze, Trade School jest najlepszym rozwiązaniem. Uczniowie koncentrują się na poprawie jakości życia, tworzeniu nowych, ekscytujących projektów, takich jak nowe sposoby budowania budynków (chodzi o drukowanie 3D!) i dostarczanie smacznych potraw na wynos.

[Obrazek: dev_diary_1_trade_school.png]
Kampus Szkoły Handlowej. Budynek administracyjny o szklanych kopułach nawiązuje do starożytnego projektu panteonu, podczas gdy większość innych budynków reprezentuje modernistyczną architekturę z połowy XX wieku.

Liberal Arts College to miejsce, w którym kwitnie artysta. Kampus koncentruje się na twórczych przedsięwzięciach, takich jak produkcja filmowa, literatura i muzyka z pedagogiką, ekonomią i naukami o środowisku połączonymi z dobrą miarą. Czy następny wielki pisarz lub filmowiec będzie pochodził z twojej uczelni? Czy kolejną platynowa płytą zostanie nagrodzony album skomponowany w tych murach? Jednak Liberal Arts College to nie tylko kreatywność i kultura. Dzięki swoim zdolnościom możesz wpływać na wiele aspektów swojego miasta, od opodatkowania po recykling.

[Obrazek: dev_diary_1_liberal-arts.png]
Kampus Liberal Arts College. Inspiruje się stylem klasycznego odrodzenia połączonym z nutami nowoczesnego minimalizmu, a także amerykańskiego renesansu, a nawet romańskiego odrodzenia.

Uniwersytet jest domem badań naukowych i odkryć. Studenci uniwersytetu tworzą i stosują wiedzę myśląc i pracując, przygotowując się do przywództwa poprzez rygorystyczną pracę klasową w duchu eksploracji, w szybko zmieniającym się świecie. Personel jest prowadzony przez profesorów, którzy są liderami w swoich dziedzinach, tworząc kursy dostosowane do wyjątkowych potrzeb uczniów. Być może twój uniwersytet odkryje kolejną teorię naukową, która będzie rywalizować z teorią ogólnej względności. A może uczniowie wymyślą nową sztuczną inteligencję, która jest w stanie skuteczniej obliczyć właściwą ścieżkę.

[Obrazek: dev_diary_1_university.png]
Kampus uniwersytecki. Na jego styl architektoniczny wpłynął francuski neoklasycyzm z elementami gotyckimi i renesansowymi.

Widok informacyjny obszaru kampusu

Nowy widok obszaru kampusu znajduje się w panelu informacyjnym Edukacja. Stamtąd możesz łatwo sprawdzić aktualny status uprawnionych studentów uniwersytetu w Twoim mieście, a także pojemność obszarów kampusu.

[Obrazek: dev_diary_1_campus-infoview_v2.png]
Widok informacyjny obszaru kampusu

Budżet kampusu


Budżet kampusu można podejrzeć z panelu Informacje o kampusie, klikając na nazwę kampusu. Tutaj możesz sprawdzić wydatki z różnych funkcji kampusu, a także sprawdzić, czy twój kampus przynosi zyski. Na budżet kampusu składają się utrzymania budynków kampusu, polityka kampusu, wynagrodzenia pracowników akademickich oraz wydatki na sporty uniwersyteckie. W budżecie uwzględniono również ewentualne nagrody pieniężne z trofeów sportowych i zebraną opłatę za naukę od studentów, chyba że włączyłeś politykę „Uniwersalnej edukacji”, która sprawia, że edukacja na kampusie jest bezpłatna dla wszystkich studentów i nie przynosi żadnych opłat za studia. Wraz ze wzrostem reputacji kampusu zyskujesz więcej czesnego na studenta, a jeśli ostrożnie i przemyślanie planujesz swój kampus, możesz nawet przekształcić swój kampus w instytucję nastawioną na zysk.

Każdy kampus ma podstawową liczbę pracowników akademickich. Kadra akademicka działa jako podstawa do nauczania studentów i tworzenia dzieł akademickich. Możesz zatrudnić więcej pracowników akademickich, aby zwiększyć szanse na utworzenie prac akademickich pod koniec roku akademickiego. Zatrudnianie personelu jest dość drogie, a premia od zatrudnionego personelu nie jest natychmiastowa, ale zwiększa się z czasem, aż osiągnie maksymalny efekt. Pamiętaj o tym, zatrudniając i / lub zwalniając pracowników!

[Obrazek: dev_diary_1_campus-panel_v3.png]
Budżet kampusu można sprawdzić w panelu Informacje o kampusie. Najechanie na ikonę „i” spowoduje bardziej szczegółowy podział wydatków. Varsity Sports mają swój własny, bardziej szczegółowy podział na własnej karcie.

Obszary kampusu a Twoje miasto

Obszary kampusów i "stare" uniwersytety mają tę samą podstawową mechanikę i statystyki dotyczące kwalifikujących się studentów i zdolności uczniów, ponieważ obydwa kształcą młodych dorosłych w wysoko wykształconych obywateli. Ale główna różnica polega na tym, że obszary kampusu można w pełni rozbudowywać i dostosowywać do własnych upodobań oraz zapewniać różne bonusy miastu, gdy osiągną swój pełny potencjał.

Kampusy są bezpośrednią kontynuacją podstawowego systemu edukacji i mogą współpracować z istniejącymi typami i poziomami szkół. Kampusy zaprojektowano tak, aby znajdowały się na tym samym poziomie edukacji, co uniwersytet z gry podstawowej, a zatem mogą być używane do całkowitego zastąpienia uniwersytetu, jeśli tak zdecydujesz. Zamiast umieszczać wiele budynków uniwersyteckich w Twoim mieście, możesz teraz rozbudować jeden kampus z wystarczającą liczbą studentów, aby pokryć wszystkie twoje wysokie potrzeby edukacyjne.

[Obrazek: dev_diary_1_campus_area_v2.png]
Obszary kampusu mogą stać się dość duże, dlatego ważne jest, aby nie zabrakło miejsca, gdy zaczniesz rozbudowywać kampus!

To wszystko na tą chwilę! Czy masz już plany na nowy kampus w jednym ze swoich miast? Który typ kampusu jest twoim ulubionym? Planujesz stworzyć jeden ciągły obszar kampusu, w którym wszystko znajdzie się blisko siebie? A może zdecydujesz się na bardziej rozległy typ, gdzie różne budynki kampusu, akademiki i wydziały mieszczą się w obszarach mieszkalnych i handlowych? Opowiedz nam o swoich planach w komentarzach poniżej!

Do następnego razu budowniczowie miast!

Zespół developerski Cities: Skylines

Tłumaczenie dla Cities Skylines Polska: SZyMeX
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości