Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Campus Cities Skylines: CAMPUS - Pamiętnik Dev #2 Reputacja kampusu
#1
Witajcie budowniczowie! Tym razem porozmawiamy o reputacji!

Reputacja obszaru kampusu jest ważnym aspektem zarządzania kampusem. Poziom reputacji decyduje o budynkach kampusowych, o tym ile czesnego płacą studenci oraz ilu studentów z wymiany obecnie odwiedza miasto.

Rosnąca reputacja

Na reputację składają się trzy elementy: prace akademickie, atrakcyjność kampusu oraz liczba studentów studiujących na terenie kampusu, a każdy kolejny poziom reputacji ma wyższe wymagania, które muszą zostać spełnione, aby kampus awansował w reputacji. Ponadto, po raz pierwszy w Cities: Skylines kampus może również stracić reputację, jeśli nie spełnisz wymagań obecnego poziomu kampusu! Dzieła akademickie są tworzone przy użyciu pewnych szans statystycznych zależnych od liczby studentów i wielkości kadry akademickiej. Atrakcyjność kampusu zwiększa się poprzez jego rozbudowę i umieszczenie różnych budynków kampusowych, takich jak budynki edukacyjne (sale szkoleniowe, audytoria i laboratoria), budynki dodatkowe (domy klubowe, posągi, kawiarnie i biblioteki) oraz wydziały. Na ilość studentów mają wpływ budynki edukacyjne, a liczba uprawnionych studentów jest bezpośrednio związana z wielkością miasta. Aby upewnić się, że nie przesadzisz, rozwijając się zbyt szybko, dobrze jest mieć na uwadze liczbę kwalifikujących się uczniów w Twoim mieście, dzięki czemu po osiągnięciu określonego poziomu reputacji będziesz mieć wystarczającą liczbę studentów na twoim kampusie.

Premie z rosnącej reputacji kampusu

Poziomy reputacji odblokowują nowe budynki kampusowe, a wyższy poziom reputacji zwiększa również wysokość opłat za naukę, które uczniowie płacą szkole (to znaczy TOBIE!) - chyba że zdecydujesz się na politykę Uniwersalnej Edukacji, w której uczniowie nie ponoszą żadnych opłat. Opłata za naukę wzrasta w zależności od poziomu reputacji, a jeśli mądrze zarządzasz swoim kampusem i dodajesz nagrody za trofeum od zespołu uniwersyteckiego, możesz nawet przekształcić swój kampus w rentowną instytucję, w której dochód przekracza wydatki! Wspaniale!

Wyższe poziomy zwiększają również liczbę studentów studiujących w mieście, a następnie przyczyniają się do ogólnego wzrostu turystyki w mieście w strefach handlowych.


[Obrazek: dev_diary_02_reputation_level_campus_info_v3.png]     
Wymagania dotyczące podniesienia poziomu reputacji kampusu. W panelu Informacje o kampusie wyświetlana jest również kwota czesnego, jaką płacą studenci. Wielkość czesnego jest powiązana z poziomem reputacji kampusu.

Dzieła naukowe

Dzieła akademickie są pożądanym produktem końcowym studiów na terenie kampusu i stanowią część wymagań dotyczących podniesienia poziomu reputacji kampusu. Każdy typ kampusu ma własne prace akademickie odzwierciedlające charakter kampusu. Prace akademickie Trade school koncentrują się na rzemiośle, hotelarstwie, informatyce oraz inżynierii, natomiast Liberal Arts College zajmuje się produkcją literatury, kinematografii i dzieł muzycznych. Rozprawy, odkrycia i badania naukowe to chleb powszedni kampusu uniwersyteckiego. Kiedy tworzona jest praca naukowa, jej typ jest definiowany przez typ kampusu, a kategoria jest wybierana losowo z wymienionych powyżej.

Dzieła naukowe są tworzone pod koniec roku akademickiego. Podczas gdy tworzenie jest procesem automatycznym, ty, gracz, masz możliwość wpływu na szanse na stworzenie Dzieła Akademickiego. Kampus ma bazową szansę 30% na stworzenie pracy akademickiej pod koniec roku akademickiego. Ten procent może zostać zwiększony poprzez zatrudnienie większej liczby pracowników akademickich, aby pomóc uczniom w napisaniu prac i poprowadzeniu ich ku ukończeniu studiów i tworzeniu ich najbardziej wpływowych dzieł. Również niektóre budynki kampusowe zwiększają szanse. Liczba prac akademickich rocznie jest związana z liczbą studentów studiujących na terenie kampusu pod koniec roku akademickiego. Na każde 500 studentów kampus ma szansę stworzyć jedną pracę akademicką, a maksymalnie 4 prace akademickie rocznie.

Zatrudnianie pracowników akademickich odbywa się w panelu Informacje o kampusie. Tutaj możesz skorzystać z suwaka personelu akademickiego, aby zatrudnić dodatkowych pracowników, którzy zwiększają szanse na tworzenie dzieł akademickich o 2% na członka personelu (kampus składa się z 5 pracowników naukowych bez dodatkowych kosztów). Należy jednak pamiętać, że efekt nie jest natychmiastowy. Efekt wzrasta z 0% do 2% w miarę upływu czasu, a jeśli zwolnisz kadrę akademicką, a następnie ponownie ją zatrudnisz, proces rozpocznie się od początku. Aby więc uzyskać maksymalną szansę na stworzenie Dzieła Akademickiego, zatrudnij pracowników na początku roku akademickiego!


[Obrazek: dev_diary_02_academic_works_campus_info_v2.png]
Prace akademickie utworzone na terenie kampusu są wyświetlane na karcie Prace akademickie na panelu Informacje o kampusie. Tutaj możesz również zatrudnić dodatkowych pracowników akademickich, aby zwiększyć szanse na tworzenie Dzieł Akademickich i przyznawać granty badawcze na określone rodzaje prac.

Oprócz maksymalnie 4 prac akademickich w roku akademickim, możesz udzielić również dotacji na badania w celu sfinansowania utworzenia jeszcze jednej dodatkowej pracy naukowej. Ta praca naukowa ma 100% szansy na stworzenie a Ty możesz również wybrać jej kategorię. Na przykład, jeśli w swoim mieście masz kampus Liberal Arts College, możesz wybierać między literaturą, kinematografią lub muzyką.

Prace akademickie można przeglądać w panelu Informacje o kampusie w zakładce Prace akademickie. Każda praca jest tutaj wymieniona z opisem charakterystyki pracy. Później, gdy twój kampus osiągnie najwyższy poziom reputacji „Prestiż”, odblokujesz unikalne muzeum, w którym będą wyświetlane prace naukowe.


Muzea

[Obrazek: dev_diary_02_museum_3.png]
Centrum Nauki to muzeum kampusu uniwersyteckiego. Tutaj są przechowywane i wyświetlane wszystkie prace naukowe stworzone na jego terenie.

Muzea to nowe unikalne budynki. Każdy typ kampusu ma własne muzeum, ale w przeciwieństwie do budynków kampusu, muzea można budować w dowolnym miejscu, wewnątrz i na zewnątrz ich obszarów . Kiedy kampus osiągnie najwyższy poziom reputacji „Prestiż”, jego muzeum zostanie odblokowane. Muzea można znaleźć na ich własnej karcie w menu budowania -> edukacja.

Podobnie jak inne unikalne budynki, Muzea zwiększają atrakcyjność miasta. Dzieła akademickie stworzone w kampusie tego samego typu i eksponowane w muzeum zwiększają atrakcyjność bazy muzeum. Na przykład rozprawy, odkrycia i badania naukowe stworzone na terenie kampusu uniwersyteckiego i prezentowane w Centrum Nauki zwiększają atrakcyjność Centrum Nauki po jednym punkcie na pracę akademicką, co z kolei zwiększa ogólną atrakcyjność miasta.

[Obrazek: dev_diary_02_museum_panel_v2.png]
Panel Informacje o muzeum pokazuje wszystkie prace akademickie wyświetlane w muzeum.


Studenci z wymiany

Ilość studentów z wymiany odwiedzających miasto zależy od poziomu reputacji kampusu. Jeśli w mieście znajduje się wiele kampusów, ich wpływ na ilość studentów z wymiany łączy się zależnie od ich poziomu reputacji. Studenci wymiany są częścią ogólnej populacji turystycznej odwiedzającej miasto. Możesz sprawdzić ilość studentów z programu wymiany spośród wszystkich turystów, przeglądając panel informacyjny Turystyki. Tacy studenci przyczyniają się do pozytywnego efektu ekonomicznego turystyki w strefach handlowych.

[Obrazek: dev_diary_02_exchange_students-png.480244]

W widoku informacji o turystyce można teraz zobaczyć również procent studentów z wymiany z pośród ogólnej ilości turystów.

Po raz kolejny dotarliśmy już do końca pamiętnika developerskiego. Ale kontynuujmy dyskusję! Co myślicie o pracach akademickich? A co o muzeach i wpływowi prac akademickich na nie jak i na całe miasto? Uważamy, że reputacja kampusu jest interesującą i dynamiczną funkcją, która utrzymuje gracza w pełnej gotowości na kolejne wyzwania. Gdy DLC zostanie wydane, będziemy zainteresowani, jak twoje kampusy ewoluowały i awansowały (oraz niekiedy spadały) w reputacji w miarę rozwoju miast!

Do następnego razu budowniczowie miast!

Zespół programistów Colossal Order

Tłumaczenie dla Cities Skylines Polska: SZyMeX
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości