Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Campus Cities Skylines: Campus - Pamiętnik Dev #3: Rok akademicki, eventy, wydziały
#1
Witajcie budowniczowie! To ten moment, aby wyjaśnić Wam, na czym polega rok akademicki, jakie eventy się z tym wiążą, a także omówimy funkcjonowanie budynków unikalnych i ich wydziałów.

Rok akademicki jest nieodzowną częścią edukacji, co również ma wpływ na życie w kampusie dzięki dodatkowi Cities: Skylines – Campus. Większość eventów odbywa się przez okres roku studenckiego, a ich wyniki możemy przeczytać w specjalnym raporcie, który jest publikowany po każdym kolejnym roku akademickim zbiegającym się z ceremonią ukończenia studiów.
 [Obrazek: dev_diary_03_graduation_ceremony_animation_v2.gif]     
Rok akademicki

Rok akademicki trwa przez 40-tygodni do momentu ukończenia studiów przez studentów i po opublikowaniu nowych prac naukowych. Pod koniec roku akademickiego odbywa się ceremonia rozdania dyplomów, a gracz otrzymuje raport z roku akademickiego zawierający listę wszystkich osiągnięć studentów, drużyn sportowych, a także wszystkich tych wydarzeń, jakie odbyły się przez ten czas. W ciągu każdego roku gracz może zatrudnić kadrę nauczycieli akademickich, aby wraz z końcem roku zwiększyć szanse na stworzenie Prac Naukowych. Im szybciej zatrudni pracowników, tym większe ma szanse na wydanie Prac Naukowych. Pasek postępu z roku akademickiego ujrzymy w panelu „Informacje o kampusie”. Kiedy gracz na terenie kampusu zbuduje główny budynek administracyjny (Dziekanat), to po zakończeniu roku akademickiego, zobaczy przed tym budynkiem studentów rzucających w powietrze birety studenckie. Jeśli Twoje miasto ma wiele kampusów, cykl roku akademickiego synchronizuje się z pierwszym.

Raport z roku akademickiego

Raport zawiera wszystkie istotne szczegóły dotyczące roku akademickiego. Tutaj gracz przeczyta ile obecnie na wydziale studiuje studentów, jak zarządzanie kampusem wpłynęło na jego atrakcyjność, ile powstało prac naukowych, a także sprawdzi aktualny i poprzedni poziom reputacji.
 [Obrazek: dev_diary_03_academic_year_report_v4.png]
Raport z roku akademickiego zawiera szczegółowe informacje na temat roku akademickiego, liczbę studentów i ilość napisanych prac naukowych.

Wszystkie prace, które zostały utworzone pod koniec roku akademickiego, będą wymienione w statystykach wraz ze szczegółowym opisem, kategorią oraz rodzajem dzieła.

Jeśli twoja studencka drużyna sportowa odniosła sukces w ciągu roku, wygrała większość meczów, to pod koniec roku otrzyma trofeum. Nagrody są wpisywane do raportu według kategorii sportu. Każdy wygrany mecz przez następne dwa lata zwiększa poziom atrakcyjności kampusu.

Wydarzenia szkolne

W okresie i po roku akademickim kampus przeżywa kilka wydarzeń. Te najważniejsze to ceremonia ukończenia studiów, po którym studenci uzyskują stopień naukowy i ogromne pożyczki studenckie. Po odebraniu raportu udaj się do głównego budynku administracyjnego i przyjrzyj się młodym ludziom, gotowym stawić czoła nowym wyzwaniom!
 [Obrazek: dev_diary_03_graduation_ceremony.png]
Grupa studentów odbierających stopnie naukowe podczas ceremonii ukończenia studiów przed głównym budynkiem administracyjnym (Dziekanatem).

Czym byłoby greckie życie bez bractwa? Przygotuj się na fantastyczną zabawę w togach! Co jakiś czas studenci organizują „przyjęcia w todze”, zamieniając cały kampus uniwersytecki w strefę imprezową. Możesz zobaczyć ludzi chodzących w togach wokół kampusu. Oczywiście później mogą pojawić się pewne skutki uboczne, takie jak niszczenie kwietników, masa rozbitych butelek na terenie kampusu itd. Bez obaw - odpowiednie służby działające na terenie kampusu będą pracowały bez wytchnienia, aby zwiększ utrzymanie kampusu na czas trwania zabawy. Wszystko jest jednak dla ludzi, więc niech się bawią!

Jeśli twój kampus sfinansuje uniwersytecką spartakiadę, wówczas możesz zorganizować mecze ligowe, rywalizując z drużynami z innych miast uniwersyteckich. Oprócz organizowania meczów ligowych na terenie własnego kampusu, twoja drużyna będzie mogła podróżować do innych miast i grać w meczach wyjazdowych. Najpierw upewnij się, czy połączenia drogowe z innymi arenami mają odpowiednie połączenia. Zapewni to twoim gościom przybywającym do twojego miasta swobodnie podróżować z punktu do punktu i kibicować swojej ulubionej drużynie. Im więcej odwiedzających, tym więcej szans na zwycięstwo twojej drużyny.

Unikalne wydziałyWydziały są nowym rodzajem unikalnych budynków. Te ogromne obiekty są podzielone na trzy typy kampusów. Każdy ma swój indywidualny charakter. Wyróżniają je kilka kierunków i są wizualnie różne od siebie.Wydziały Szkoły Handlowej obejmują Akademię Policyjną, Szkołę Turystyki i Rekreacji oraz Szkołę Inżynierii.

[Obrazek: dev_diary_03_trade_pol.png] [Obrazek: dev_diary_03_trade_tou.png]

[Obrazek: dev_diary_03_trade_eng.png]

Wydziały Szkoły Handlowej: Akademia Policyjna, Szkoła Turystyki i Rekreacji oraz Szkoła Inżynierii.

Akademia Sztuki jest ściśle związana z naukami humanistycznymi. Należą do nich Wydział Pedagogiki, Wydział Ochrony Środowiska i Wydział Ekonomii.
   [Obrazek: dev_diary_03_lib_edu.png]

[Obrazek: dev_diary_03_lib_env.png]

[Obrazek: dev_diary_03_lib_eco-png.480388]
Wydziały Akademii Sztuki: Wydział Pedagogiki, Wydział Ochrony Środowiska i Wydział Ekonomiczny.

Wydziały uniwersyteckie
skupiają się na podniesieniu świadomości społeczeństwa i dzięki Wydziałowi Prawa możemy zmniejszyć skalę przestępczości, za pomocą Wydziału Medycznego podniesiemy poziom opieki zdrowotnej, a Wydział Nauki sprawi, że bardziej rozwiniemy technologię w naszym mieście.
   [Obrazek: dev_diary_03_uni_law.png]

[Obrazek: dev_diary_03_uni_med.png]

[Obrazek: dev_diary_03_uni_sci.png]
Wydziały uniwersyteckie: Wydział Prawa, Wydział Medyczny i Wydział Nauki.

Wydziały to przede wszystkim budynki kampusowe. Funkcjonują jako budyn
ki oświaty, ale także zwiększają atrakcyjność kampusu. Ich najbardziej wyjątkową cechą jest jednak premia, którą miasto otrzymuje po wybudowaniu wydziału. Każdy wydział wpływa na jeden aspekt zarządzania miastem, od zwiększania edukacji, po wpływanie na przestępczość, zwiększanie dochodów z różnych stref i nie tylko. Wydziały są dużymi i drogimi budynkami, ale zdecydowanie wartymi zainwestowania. Są również wspaniałe wizualnie i podnoszą prestiż miasta.

Co myślicie o roku akademickim i unikalnych wydziałach? Bonusy są
dosyć sute i mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój miasta. Niestety ich odblokowanie wymaga sporo czasu i wysiłku, zaś utrzymanie równoważy siłę, jaką dają. Czy wytypowaliście już wasz ulubiony typ wydziału? Napisz poniżej i przyłącz się do dyskusji!

Do zobaczenia następnym razem, budowniczowie miast!


Zespół programistów Colossal Order


Tłumaczenie dla Cities Skylines Polska: Marov
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości