Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Campus Cities Skylines: Campus - Pamiętnik Dev #4 Sporty uniwersyteckie
#1

Witajcie z powrotem, budowniczowie miast! Tym razem zajmiemy się sportem!

Nic nie łączy całego ciała studentów i buduje ducha zespołu tak, jak dopingowanie szkolnej drużyny do zwycięstwa w meczu sportowym. Varsity Sports są ważnym aspektem życia w kampusie, określającym całe greckie doświadczenie życiowe dla wielu uczniów. W Cities: Skylines - Campus, zespół uniwersytecki jest główną drużyną sportową reprezentującą kampus w różnego rodzaju sportach. Zespoły te rywalizują z podobnymi drużynami z innych instytucji edukacyjnych z innych miast i przynoszą sukces miastu i szkole.

Sezon sportowy zbiega się z rokiem akademickim, w którym drużyna uniwersytecka kampusu gra w wielu meczach zarówno na arenach domowych, jak i na wyjeździe. Jeśli drużyna odniesie sukces, zostanie nagrodzona trofeum pod koniec roku akademickiego.

Areny sportowe

Sporty uniwersyteckie nie byłyby niczym bez odpowiednich aren sportowych. W rozszerzeniu kampusu znajduje się 5 różnych aren: Aquatics Centre, Basketball Arena, Stadion lekkoatletyczny, Baseball Park i American Football Stadium. Zespół kampusu może reprezentować go w każdym z tych typów sportowych, jeśli arena znajduje się na terenie kampusu.


[Obrazek: dev_diary_04_baseball.png]     
Trwa mecz baseballowy, a trybuny pełne są podekscytowanego tłumu.


Areny sportowe są wspaniałymi budynkami i chociaż niektóre są arenami wewnętrznymi, niektóre są w rzeczywistości stadionami na wolnym powietrzu. Kiedy mecz jest w toku, możesz przyjrzeć się bliżej i zobaczyć zawodników rywalizujących na tych arenach. A jeśli przeznaczysz odpowiednie środki, możesz nawet zobaczyć cheerleaderki wykonujące swoją rutynę, zwiększając szanse gospodarzy na wygraną. To jest świetne!

Areny sportowe można również umieścić poza terenami kampusowymi. Jednak gdy są umieszczane na zewnątrz, gospodarzami nie są drużyny uniwersyteckie, a jednaą z możliwych drużyn sportowych miasta, podobnie jak stadion piłkarski z rozszerzenia Dzień Meczu. Areny sportowe nie są unikatowe i mogą zostać zbudowane po kilka razy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz kampusów.

Dostosowywanie zespołu uniwersyteckiego

Po umieszczeniu jednej z aren sportowych w kampusie możesz przejść do panelu Informacje o kampusie. Stamtąd wybierając zakładkę „Sporty uniwersyteckie” możesz dostosować drużynę swojego kampusu do swoich potrzeb. Możesz wybrać tożsamość zespołu, kolor koszulki, cenę biletu na mecze, a także środki finansowe dla personelu cheerleaderek i trenerów.

Tożsamość zespołu odnosi się do nazwy zespołu i dołączonej do niego maskotki. Do wyboru jest 7 tożsamości, takich jak Spartanie, Chirpers i Eagles. Każda tożsamość ma również wpływ na billboardy na arenach sportowych varsity, zmieniając grafikę logo tak, aby pasowała do wybranej tożsamości zespołu. Logo zespołu jest również obecne na billboardach w całym mieście, jeśli polityka sportowa dla reklam jest włączona. Po wybraniu tożsamości zespołu otrzymasz również maskotkę. Te maskotki można zobaczyć spacerując po obszarach kampusu. Na przykład, wybierając tożsamość Spartan, przedmiotowa maskotka jest ubrana w spartański mundur żołnierza. Wybranie tożsamości Chirpers zmienia maskotkę w niebieskiego ptaka, którego wszyscy tak bardzo kochają!

Co bardziej łączy w sporcie niż reprezentowanie kolorów twojego zespołu? Dlatego też wybór koloru koszulki drużynowej wpływa również na kolor ubrań ludzi na trybunach, którzy dopingują gospodarzy.


[Obrazek: dev_diary_04_vs_team_logo.png]

Logo Chirpers. Do wyboru jest siedem różnych tożsamości drużyn sportowych. Tożsamość zawiera również logo, maskotke i koloru koszulki (który możesz dostosować według własnych potrzeb).

W customizacji swojej drużyny możesz także wpływać na cenę biletu. Im niższa cena, tym więcej osób chętnie odwiedza areny podczas dni meczowych. Przeznaczenie środków finansowych na cheerleaderek i zatrudnienie większej liczby kadry trenerskiej zwiększa szanse zespołu na wygranie meczów. Polityka sportów uniwersyteckich również odgrywa swoją rolę w meczach.


[Obrazek: dev_diary_04_vs_tab.png]
Panel Sportów Uniwersyteckich, w którym możesz dostosować zespół i sprawdzić różne statystyki na jego temat.

Mecze drużyn uniwersyteckich

Jak wspomniano powyżej, drużyna uniwersytecka gra zarówno w meczach domowych, jak i wyjazdowych.

Mecze domowe gromadzą obywateli na arenach, którzy przyszli oglądać i kibicować drużynie chcąc doprowadzić ją do zwycięstwa. Dochód z biletów jest przyznawany graczowi (czyli Tobie), a liczba gości na arenach bezpośrednio wpływa na szanse wygranej gospodarzy. Oczywiście imprezy sportowe są popularne w mieście, więc bądź przygotowany na zarządzanie ruchem i tworzenie dobrych połączeń z arenami, aby na areny dotarło jak najwięcej osób. Jeśli masz areny na wolnym powietrzu na swoich kampusach, możesz zobaczyć zespoły rywalizujące w tych sportach podczas dni meczów drużyn uniwersyteckich, a także cheerleaderki prowadzące tłum w radości. Bardzo ekscytujące!

Niektóre opcje nie wpływają na wynik meczów wyjazdowych. Na przykład cheerleaderki nie mają wpływu na mecze wyjazdowe, ponieważ to cheerleaderki drugiej drużyny wykonują to co do nich należy, na swojej arenie domowej. Również dochód z biletów na mecze wyjazdowe nie jest przyznawany graczowi, a liczby gości nie zwiększają szans na wygranie meczu wyjazdowego, ponieważ większość odwiedzających pochodzi z rodzinnego miasta. Jednak kadra trenerska jest równie ważna jak podczas meczów domowych, podobnie jak wsparcie fanklubu drużyny uniwerek.

Trofea

Czym są sporty bez trofeów? Dość kiepskie, co nie? Ale nie martw się, zajęliśmy się tym!

W roku akademickim odbywa się wiele meczów. Niektóre z nich to mecze domowe, niektóre mecze wyjazdowe. Jeśli drużyna wygra 80% lub więcej z tych meczów, otrzyma trofeum. Jak jeden z tych, które dają mistrzom playoff. Trofea są nie tylko przyjemne. Zapewniają także kampusowi atrakcyjność. Jednak wzrost nie jest trwały i z czasem ulega degradacji. Kto chce być zwolennikiem drużyny, która i tak zdobyła trofeum? Aby więc wygrywać w życiu kampusu, musisz wygrywać w sportach uniwersyteckich! Każdy typ sportu ma swoją szansę na wygranie trofeum, więc możesz mieć trofeum pływackie, trofeum baseballowe, trofeum koszykówki i tak dalej, z których każdy przyczynia się do sławy Twojego kampusu.

Pamiętaj, że każdy kampus może mieć własne zespoły, więc istnieje możliwość wygrania kilku trofeów!

Polityka sportów uniwersyteckich

Jak wspomniano powyżej, sporty uniwersyteckie mają własne przepisy. Zasady te mają na celu umożliwienie większej kontroli w celu osiągnięcia najlepszych wyników w różnych kampusach sportowych w trakcie roku akademickiego. Różne przepisy mają różne efekty, a niektóre działają tylko podczas meczów domowych.

Wsparcie Fan Club-ów brzmi dokładnie tym, czym w rzeczywistości jest. Zespół uniwersytecki współpracuje z fanami i dzięki dofinansowaniu z kampusu (czyli ciebie) może rozdawać fanom darmowe gadżety, aby zwiększyć ich ducha i kontynuować wsparcie zespołu podczas meczów. Fanklub organizuje również wycieczki dla najbardziej oddanych fanów na mecze wyjazdowe, dzięki czemu zespół kampusu ma wsparcie fanów nawet, gdy podróżują bardzo daleko.

Celem kampanii reklamowej jest przyciągnięcie jak największej liczby osób na areny w dni meczowe. Kampus płaci za reklamę na billboardach, a gdy ta polityka jest aktywna, można zobaczyć logo zespołu kampusu, które ozdabia wiele budynków w strefie komercyjnej.


[Obrazek: dev_diary_04_vs_team_billboard.png]
Gdy polityka kampanii reklamowej jest aktywna, można zobaczyć billboardy drużyny uniwersyteckiej w strefach komercyjnych.

Oferty sponsorskie to chleb powszedni każdej drużyny sportowej: kilka reklam w koszulkach tu i tam oraz kilka billboardów sprzedających pączki i zupy z makaronem rozwieszonych na całej arenie. Nie ma sprawy! Dzięki tej polityce mnogość billboardów dekorujących areny za pomocą logo zespołu jest przekształcana w billboardy reklamowe z grafiką marki lokalnych firm. W zamian za wynajem powierzchni reklamowej dla różnych firm, firmy są skłonne zrekompensować część wydatków zespołu uniwersyteckiego. Nieźle, jeśli od czasu do czasu możesz obejrzeć reklamę BigBite i Go Nuts Donuts!

[Obrazek: dev_diary_04_vs_arena_team_billboard.png] [Obrazek: dev_diary_04_vs_arena_sponsor_billboard.png]
Polityka umowy sponsoringowej zmienia billboardy na arenie z logo zespołu na różne marki w grze, od pączków, orzechów, aż po makaron Yakisoba.

Zespół trenerski i cheerleaderki

Drużyna uniwersytecka ma bazową szansę 30% na wygranie meczu, zarówno jako gospodarz, jak i na wyjeździe. Oprócz liczby odwiedzających i niektórych zasad wpływających na wynik meczu, również personel trenerski odgrywa ważną rolę w zwiększaniu szans na wygraną. Możesz użyć suwaka na karcie Varsity Sports, aby zatrudnić (i zwolnić) sztab szkoleniowy, jeśli uznasz to za stosowne, i jeśli odpowiada to twojemu obecnemu budżetowi miasta. Coaching pracowników zwiększa kursy o 1% na pracownika. Jednak podobnie jak w przypadku kadry akademickiej, efekt zatrudniania trenerów nie jest natychmiastowy. Trenerzy potrzebują czasu, aby poczuć się jak w domu z nowym zespołem, a gdy zespół spotyka się, efekt członków sztabu szkoleniowego wzrasta. Oznacza to, oczywiście, że będą mecze, w których trenerzy nie są w doskonałej formie, ponieważ mechanika meczów uniwersyteckich trwa przez cały rok akademicki.

Finansowanie cheerleaderek zwiększa szanse gospodarzy na wygranie meczów. Cheerleaderki kibicują drużynie i poprowadzą tłum we wspomagającym śpiewie, aby zwiększyć morale zespołu. Im wyższe jest finansowanie, tym lepsze są cheerleaderek w ich wydajności i tym większy jest impuls dla zespołu. Dobrze jest pamiętać, że cheerleaderki mogą wpływać tylko na gry "u siebie". Oprócz zwiększonej szansy na wygranie spotkania, cheerleaderki zwiększają również  atrakcyjność kampusu.

[Obrazek: dev_diary_04_cheerleading_animation.gif]
Cheerleaderki wykonujące swoją rutynę.

Jak tam z nowymi funkcjonalnościami? Muszę wam powiedzieć, że uwielbiam opcje customizacji, które mamy w drużynach uniwersyteckich. Fajnie jest zobaczyć logo swojego zespołu na billboardzie w mieście! Nie wspominając już o widzeniu maskotek chodzących po kampusie. Wspaniałe! Co o tym myślicie? A co z tymi nowymi arenami? Myślę, że moim ulubionym jest park baseballowy lub stadion piłkarski. Wspaniale jest zobaczyć trybuny pełne ludzi kibicujących drużynie podczas meczów! Niesamowite!

Do następnego razu budowniczowie miast!

Zespół developerski Colossal Order

Tłumaczenie dla Cities Skylines Polska: SZyMeX
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości