Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Campus Cities Skylines: Campus - Pamiętnik Dev #5: Mapy i przepisy
#1
Witajcie ponownie budowniczowie miast! Nadszedł czas, aby pokazać wam nowe mapy i zasady związane z dodatkiem Campus.

Mapy

Cities: Skylines - Campus oferuje pięć zupełnie nowych i ekscytujących map, na których możesz wybudować miasto marzeń.

Murky Coast dzieli dwie rzeki, które na krótko łączą się ze sobą i ponownie rozdzielają, aby wpłynąć do szerokich i otwartych wód przybrzeżnych. A może tutaj warto założyć miasteczko uniwersyteckie, gdzie króluje świeże, nieco słone powietrze? Być może jest to właśnie miejsce, na którym powstanie twój pierwszy w historii kampus? Kto to wie!
[Obrazek: dev_diary_05_murky_coast.png]     
Murky Coast.

Wolf Creek to mapa ulokowana na terenie górzystym z dala od reszty świata, z dogodnym połączeniem z pobliskimi miastami, zdaje się wyglądać na miejsce, gdzie dobrze byłoby stworzyć kwitnące miasto uniwersyteckie. Naturalne piękno mapy, strome klify i skandynawska atmosfera pozwolą wypełnić tę przestrzeń zupełnie nowymi pomysłami.
[Obrazek: dev_diary_05_wolf_creek.png]
Wolf Creek.

Northwood Hills sprawi, że historia naprawdę odżyje. Interesująca topografia terenu, stare, wyschnięte koryta rzek i pagórkowate wzgórza rzucą wyzwanie każdemu burmistrzowi, który chciałby założyć tutaj swoje pierwsze miasto. To miejsce charakteryzuje się niezwykłą siłą płynącą w tych naturalnie powstałych formacjach.
[Obrazek: dev_diary_05_northwood_hills.png]
Northwood Hills.

W Marin Bay rozbijesz się na wyspie pośrodku zatoki prowadzącej wprost do otwartych wód. Wyspa charakteryzuje się ograniczoną przestrzenią. Warto jednak rozpocząć rozbudowę swojego miasta wzdłuż przepięknej zatoki. Na południu będziesz miał stosunkowo płaską ziemię, zanim skierujesz rozbudowę miasta w kierunku wzgórz. Z kolei na północy natkniesz się na interesujące zatoki i rzekę, które dzielą ląd na mniejsze lokacje. Przy budowie nowych przedmieść i obszarów komercyjnych nie zapomnij o mostach.
[Obrazek: dev_diary_05_marin_bay.png]
Marin Bay.

Roslyn Peninsula to ogromny kontynent, który wyrasta z głównego lądu i biegnie z północy na zachód prosto do oceanu wzdłuż pasm górskich. Teren zalesiony małymi, ale bujnymi lasami, z piaszczystymi plażami zdobionymi palmami i kilkoma większymi wyspami u wybrzeży. Roslyn Peninsula jest doskonałym miejscem na założenie miasta i zbudowanie słynnego na całym świecie kampusu. Chciałbyś chodzić do szkoły w tropikalnym raju, czyż nie?
[Obrazek: dev_diary_05_roslyn_peninsula.png]
Roslyn Peninsula

Polityka ośrodku akademickiego

Każdy kampus może prowadzić swoją własną specyficzną dla danego ośrodka politykę, która przyniesie mu indywidualne profity.

Zdrowy student to szczęśliwy student! Istotne jest to, aby wspierać społeczność studencką na terenie kampusu, ponieważ jeśli studenci zachorują, nie będą w stanie tworzyć tych wszystkich wymyślnych prac naukowych, a tym samym przyniosą złą sławę twojemu kampusowi i miastu. Student Healthcare - polityka opieki zdrowotnej studentów pozwala zapewnić bezpłatne leczenie wszystkim studentom studiującym na terenie kampusu. Utrzymując kampus za drobną opłatą sprawisz, że studenci będą zdrowi jak ryba! Jakość szkolnej żywności jest zawsze gorącym tematem. Niezależnie od tego, czy stołówka ma zbyt dużo chleba, czy zbyt gumowate ziemniaki lub zdecydowanie za mało wariacji sałatkowych, zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Oferta bezpłatnego lunchu Free Lunch gwarantuje zadowolenie! A no tak! Zawsze lepiej studiować o pełnym żołądku niż pustym! Wprawdzie to spory koszt, ale podnosi jakość życia na terenie kampusu. To zdecydowana różnica.

Czy kiedykolwiek chciałeś pójść na wykład znanego akademickiego umysłu? Cóż, teraz masz taką okazję! Kiedy aktywujesz politykę Visiting Scholars, kampus zaprosi na uczelnię wielkich myślicieli, naukowców i specjalistów z różnych dziedzin życia. Dzięki temu wydziały będą mogły znacznie zwiększyć swoje premie w całym mieście. Z drugiej strony taka polityka może sporo kosztować. Nikt nie powiedział, że eksperci są tani, prawda? I wreszcie polityka kampusu to temat najważniejszy, niż cokolwiek innego w całej historii edukacji. Czy będziesz się trzymał na dystans, czy podejmiesz się ryzyka? Czy interesy twoich studentów są ważniejsze, niż interesy miasta? Czy wydolny budżet miasta jest bliżej twojemu sercu? Universal Education - uniwersalna edukacja jest ciekawą koncepcją. Z jednej strony każdy ma szansę na zdobycie najlepszego wykształcenia. Z drugiej strony, studenci nie będą płacić czesnego, co obciąży budżet miasta. Nie jest to działanie mające na celu osiągniecie zysków. Fajną sprawą jest to, że dzięki rozbudowie kampusu będziesz mógł wprowadzić dla wszystkich całkowicie bezpłatną edukację, jak i przekształcić kampusy w instytucje skupione na osiągnięcie sporych zysków, w których ich utrzymanie wynika z opłat za naukę. Ty decydujesz! Masz moc!

Polityka miasta

Cities: Skylines - Campus ma również kilka przepisów obejmujących całe miasto. For-profit Education - Edukacja dla zysku dotyczy wszystkich budynków, które świadczą usługi edukacyjne w całym mieście (lub dzielnicy). Kiedy potrzebujesz obniżyć koszty i chcesz obciążyć nimi obywateli, jest to zarządzenie, które należy wprowadzić. Kiedy jest aktywne, wszyscy uczniowie i studenci muszą płacić za naukę, nawet w szkołach podstawowych! Zmniejsza to o połowę koszty utrzymania budynku edukacyjnego, przy jednoczesnym utrzymaniu zdolności studenta na tym samym poziomie, co wcześniej. Niestety to sprawia, że obywatele są mniej szczęśliwsi. Dzięki zbudowaniu Biblioteki Publicznej, możesz zaprosić do miasta Targi Książek. Targi książek są zabawne! Tutaj odkryjesz ciekawych autorów i nabędziesz interesujące książki. Możesz tak bez końca dyskutować, czy książka była zdecydowanie lepsza od wersji filmowej. Targi książek zwiększają dobrobyt obywateli w okolicy Biblioteki Publicznej, a także podnoszą zadowolenie mieszkańców.

Co o tym sądzisz? Czy masz już jakieś plany dotyczące obszarów kampusu w swoich miastach? Czy będziesz kontynuował rozwój istniejących miast i zbudujesz w jednym z nich nowy kampus, czy pokusisz się na nowe mapy i rozpoczniesz budowę nowego miasta? Zapisz poniżej, jakie masz plany na przyszłość!

Do zobaczenia następnym razem, budowniczowie miast!

Zespół programistów Colossal Order


Tłumaczenie dla Cities Skylines Polska: Marov
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości