Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Update Cities Skylines: Hubs & Transport - Pamiętnik Dev #1 Nowości w transporcie
#1
[Obrazek: zf4Xg5q.png]

Witajcie budowniczowie! Aby uczcić 8 urodziny Cities Skylines i dać Wam takie pożegnanie, na jakie zasługujecie, mamy dla was kolejny darmowy patch pełny prezentów, a ja jestem podekscytowany by pokazać wam wszystko co Hubs&Transport może zaoferować!
Aktualizacja wprowadza nową zawartość zarówno do podstawowej wersji gry jak i DLC takich jak: After Dark, Snowfall, Natural Disasters oraz Mass Transit, a wszystko to dostępne automatycznie już od 22 marca!

Jak sama nazwa wskazuje, update skupiony jest na rozszerzeniu istniejących opcji transportu publicznego o nowe huby, pojazdy, drogi i wiele więcej! Przygotowaliśmy również kilka nowości poprawiających jakość rozgrywki, ale o tym w kolejnym dzienniku developerskim.

Nowe Huby Transportowe:

Do Waszej dyspozycji oddanych zostanie łącznie 9 nowych hubów transportowych pozwalających na dodanie wielu linii a w niektórych przypadkach również zmiksowanie różnych środków transportu aby Waszym mieszkańcom podróżowało się jeszcze łatwiej. Dla każdego kto posiada podstawową wersję gry udostępniony zostanie nowy hub portowo-autobusowy oraz wielopoziomowy hub metra. Port jest większy niż ten, który dostępny był dotychczas i posiada 2 miejsca na statki wycieczkowe na raz, a także 5 przystanków autobusowych pozwalających zabrać waszych turystów wprost do centrum miasta. Natomiast jak z samej nazwy mogliście wywnioskować - wielopoziomowy hub metra łączy jego podziemne, naziemne oraz nadziemne wersje w jednym budynku.

[Obrazek: Kz9m9m2.jpg]
Przyjmij turystów nowym terminalem promowo-autobusowym oraz rozbuduj system metra jego wielopoziomowym hubem.

Jeżeli posiadacie dodatek Snowfall to przygotowaliśmy dla Was 2 nowe huby z wbudowanymi przystankami tramwajowymi. Połączcie wasze systemy tramwajowe z metrem nowym terminalem metro-tramwaj, opartym na połączeniu drogowym i oferującym peron wyspowy z bezpośrednim dostępem do podziemnego metra - perfekcyjny dla wszystkich dróg z centralnie umiejscowionymi torami tramwajowymi. Posiadacze dodatku Snowfall będą mogli skorzystać również z terminala Autobus-Pociąg-Tramwaj z nadziemnymi torami kolejowymi, naziemnym przystankiem tramwajowym i nie mniej niż 8 przystankami autobusowymi do wyboru. Dobra opcja do obsługi wielu pasażerów!

[Obrazek: ap6rgjB.jpg]
Terminale tramwajowe to nowy dodatek do gry ułatwiający łączenie tramwajów z innymi środkami transportu

W dodatku do jego aktualnych terminali DLC Mass Transit dostanie 2 nowe przystanie. Pierwsza z nich pozwala połączyć twój system promów z portem dla statków pasażerskich. Nie będzie już potrzeby aby turyści bądź mieszkańcy musieli przechadzać się pomiędzy dwoma budynkami, wszystko jest zamknięte w jednym obiekcie! Ale to nie koniec - duży terminal Port-Autobus-Monorail łączy statki, linie autobusowe oraz miejski system monorail. Podobnie jak hub promowo-autobusowy posiada miejsce dla dwóch statków na raz oraz 5 przystanków autobusowy wraz z dodatkowymi 2 postojami dla monoraila.

[Obrazek: POcm8Ok.jpg]
Rozszerz swoje przystanie nowymi terminalami!

Jeżeli posiadasz zarówno dodatek Snowfall jak i Mass Transit, dostaniesz dodatkowo 3 kolejne terminale. Pierwszy z nich pozwoli połączyć tramwaje bezpośrednio z systemem promów, pozwalając na szybką i wygodną wymianę pasażerów. Kontynuując linię tramwajową w głąb lądu będziecie mieli opcję połączenia jej z monorailem, poprzez kolejny z nowych hubów. Na zakończenie natomiast dostępny będzie ogromny terminal Metro-Kolej-Monorail-Tramwaj z połączeniem drogowym. Zaoferuje on zarówno nadziemne jak i naziemne przystanki metra i pociągów, 2 przystanki monoraila oraz 2 przystanki tramwajowe, sprawiając że będzie idealnym rozwiązaniem na połączenie wielu środków transportu.

[Obrazek: tLf1XfT.jpg]
Połącz swoje ulubione środki transportu z DLC Mass Transit i Snowfall tymi nowymi terminalami.

Nowe drogi

Jak możecie sobie wyobrazić na podstawie terminali na które dopiero co spojrzeliśmy, będziecie potrzebować kilku nowych dróg aby do nich dojechać - 15 aby być precyzyjnym! Ale zanim zagłębimy się w te, które łączą kilka rodzajów transportu, spójrzmy najpierw na te, które będą dostępne dla każdego w podstawowej wersji gry. Do dyspozycji mamy trzy pasmową, jednokierunkową drogę z buspasem, która sprawdzi się doskonale w każdej sieci autobusowej bądź przy terminalu lotniskowym. Jeżeli natomiast jesteś fanem szerokich chodników dostępne mamy trzy nowe średnie drogi z czteroma pasami ruchu i szerokimi chodnikami - z lub bez trawników i drzew!

[Obrazek: jf6sKYF.jpg]
Zredukuj liczbę samochodów i przeznacz więcej miejsca pieszym oraz autobusom z tymi nowymi drogami!

Dodatek Mass Transit dostanie 9 nowych dróg z nowymi opcjami dla autostrad, nową drogą asymetryczną, oraz - co oczywiste - więcej dróg z monorailem! Nowe autostrady pozwolą Wam rozszerzyć dwukierunkową drogę o asymetryczną, trzypasmową oraz czteropasmową, dwukierunkową autostradę. Obie z nich dostępne z lub bez ekranów dźwiękowych. Drogi asymetryczne nie są natomiast tylko dla autostrad, mamy bowiem również taką na 5 lub 7 pasów ruchu.

Dla systemu monoraila przygotowaliśmy 3 nowe drogi dodając nowe opcje i więcej pasów do twojego miasta. Tory monoraila na drodze czteropasmowej z drzewami uzupełniają istniejącą średnią drogę torami kolejki oraz pozwalają wprowadzić więcej zieleni na drogi. Jednak jeżeli 4 pasy nie będą wystarczające, mamy przygotowaną opcję również na 6 pasów, także z zadrzewioną wersją.

[Obrazek: xFoXgjO.jpg]
Modyfikuj swoje drogi z nowymi autostradami, asymetrycznymi jezdniami oraz z systemami monoraila.

Dla tych terminali, które łączą tramwaj z monorailem, będziecie potrzebować kilku dróg, które obsługują oba te systemy. Jeżeli posiadacie zarówno Snowfall jak i Mass Transit dostaniecie więc 2 dodatkowe drogi. Tory monoraila na dwupasmowej drodze z torami tramwajowymi mogą być znalezione w zakładce małych dróg lub zarówno w menu tramwajów oraz monoraila. Ale 2 pasy nie zawsze wystarczą, więc przygotowaliśmy również dużą, 6 pasmową drogę, która zaspokoi potrzeby najbardziej zatłoczonych części miasta.

[Obrazek: PbM0B5g.jpg]
Rozszerz swoją sieć transportową poprzez połączenie torów tramwajowych i monoraila.

Nowe pojazdy

Hubs & Transpor jest dobrą okazją dla nas, aby dostarczyć wam nowe pojazdy do uczczenia tych wspaniałych 8 lat jakie mieliśmy razem w Cities Skylines. Pamiętacie, gdy metro jeździło wyłącznie pod ziemią? Od tamtego czasu rozrosło się również nad jej poziom i myślimy, że kilka dodatkowych pojazdów przydałoby się temu transportowi. Jeżeli posiadasz podstawową wersję gry dostaniesz 6 nowych pojazdów z pojemnością pomiędzy 120 a 500 pasażerów. Dwa z nich dostępne będą zarówno w krótkiej jak i długiej wersji, by dać Wam więcej elastyczności zachowując ten sam styl.

[Obrazek: Ps0Ebkl.jpg]
Nowe pociągi metra będą prezentować kolor linii, który można zmienić w jej panelu.

Składy metra nie są jedynymi nowymi pojazdami do podstawowej wersji gry, mamy bowiem również nowe pociągi! Zabiorą 240 pasażerów jak poprzednie, ale oferują zupełnie nowy wygląd. Mogą zabrać pasażerów z połączeń międzymiastowych bądź obsługiwać miejskie linie, jeżeli tylko je wybierzesz.

[Obrazek: 4T7MrMU.jpg]
Nowy pociąg podczas jego podróży przez przedmieścia

Na początku wspomniałem o After Dark, i o ile rozszerzenie to zostało mocno dopieszczone przy wydaniu Roads & Vehicles, tak został jeden jego aspekt, który nie dostał żadnej nowości: taksówki! Wraz z Hubs & Transport dodajemy nowe czarne taksówki dla każdego, kto posiada Afer Dark. Natomiast fani Natural Disasters dostaną również dostaną nowe pojazdy pod postacią autobusów przegubowych, mieszczących nawet 100 pasażerów gdy w miasto uderzy katastrofa.

[Obrazek: VLjVkgP.jpg]
Czarna taksówka dostępna jest jeżeli posiadasz After Dark, natomiast Ewakuacyjny Autobus Przegubowy dostępny będzie przy dodatku Natural Disasters.

Ale czekajcie, to jeszcze nie wszystko! Z nowymi opcjami dla Mass Transit oczywiście potrzebujemy również nowych pojazdów. Dodajemy więc 2 nowe pociągi monoraila pozwalające transportować od 120 do 240 pasażerów oraz 4 nowe promy z pojemnością sięgającą od 10 do 40 osób. Wszystkie nowe promy mają niższy profil od oryginalnych, sprawiając że doskonale sprawdzą się pod niskimi mostami na miejskich kanałach.

[Obrazek: ekDpPPn.jpg]
Modyfikuj swoje linie promów lub monoraila nowymi pojazdami.

I to już wszystko co przygotowaliśmy dla was w tym dzienniku, ale to jeszcze nie koniec nowości w Hubs & Transports. W następnym wydaniu będziemy kontynuować świętowanie 8 urodzin Cities Skylines z nowymi dekoracjami i ulepszeniami. Bądźcie gotowi!
 Podziękowali: marcin.jaw
  Odpowiedz
#2
Czemu tego wszystkiego nie ma na Xbox Series X Frown
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości