Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Parklife Cities Skylines: Parklife - Pamiętnik Dev #2: Wycieczki
#1
Wracamy, tym razem po to, aby dać wam spojrzenie na inną nową płatną funkcję: Wycieczki.

Rozpocznijmy naszą wycieczkę od szybkiego wprowadzenia do dwóch najważniejszych funkcji w tym temacie: Wycieczki piesze i Wycieczki autokarowe, które mają zapewnić lepszą kontrolę nad tym, jak turyści i mieszkańcy poruszają się po mieście. Funkcje te pomagają kierować simami w rejonach parkowych oraz przez miasto zahaczając o jego różne ciekawe miejsca. Piesza wycieczka, działająca jak zaprogramowana ścieżka dla pieszych, przyciągnie również więcej turystów do różnych części miasta i zwiększy poziom atrakcyjności budynków wzdłuż trasy. Zwiedzanie wycieczek autobusowych daje nowe źródło dochodów w postaci biletów.

Nowe panele

Nowy widok Info Tours odblokowuje się w czwartym kamieniu milowym i zapewnia szczegółowe informacje na temat tras Walking Tour i Sightseeing Bus oraz wpływu różnych atrakcji, takich jak unikalne budynki, parki, place i obiekty terenu w całym mieście. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat linii, możesz sprawdzić Przegląd Linii Transportu Publicznego, który również zawiera informacje o wycieczkach Walking Tours i Sightseeing Bus w osobnych zakładkach. Nie powinniśmy również zapominać o szczegółach linii, w których można na przykład dostosować cenę biletu do poszczególnych wycieczek autobusowych, zobaczyć wartość uroku wycieczki i liczbę przystanków.
[Obrazek: Cities%202018-04-11%2016-38-31-83.png]
Wycieczka piesza do każdego obszaru parku (i kilka dodatkowych!)

Urok

Wartość uroku zależy od wartości atrakcji wszystkich unikalnych budynków i punktów orientacyjnych położonych wzdłuż trasy, wartości rozrywkowej parków i placów oraz długości trasy. Gracz może zobaczyć mapę cieplną miejsc i terenu wpływającą na wartość uroku podczas rysowania linii, aby pomóc stworzyć jak najbardziej atrakcyjną trasę wycieczki. Im wyższa wartość uroku, tym bardziej prawdopodobne jest, że turyści i obywatele wybiorą tę wycieczkę nad innymi atrakcjami. Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre cechy terenu, takie jak linie brzegowe, rekwizyty, drzewa i ruiny, również zwiększają wartość uroku!

[Obrazek: Cities%202018-04-12%2010-57-53-68.png]
Wygląda na to, że linia brzegowa jest idealna na pieszą wycieczkę! Potrzebuje jeszcze tylko paru budynków!

Wskazówki dotyczące rozgrywki

Skorzystaj z wycieczek, aby pomóc simom dotrzeć do odległych i odizolowanych miejsc dzięki wycieczkom autokarowym i przyciągnąć jeszcze więcej osób odwiedzających twoje Parki, aby zwiększać poziomy. Możesz poprowadzić swoich turystów na spacer po nowo wybudowanej ulicy handlowej i zachęć ich do wybrania nowej malowniczej linii brzegowej z powrotem na lotnisko.

Narzędzie Walking Tour (wycieczki piesze)

Narzędzie Walking Tour znajduje się w menu Transport pod nową zakładką Tours  i można z niego korzystać zarówno w parkach, jak i na zewnątrz ich, dzięki czemu można tworzyć trasy w dowolnym miejscu, w którym mogą iść piesi. Założenie pieszej wycieczki jest łatwe: wybierz narzędzie Piesza wycieczka i umieść swój pierwszy punkt zainteresowania jako punkt początkowy wycieczki. Wydłuż zwiedzanie, dodając więcej użytecznych miejsc (kierunek ruchu nie jest istotny). Zakończ wycieczkę, wybierając ponownie punkt początkowy.

[Obrazek: Cities%202018-04-12%2010-28-09-23.png]
Gotowe! Punkt szczególny jest oznaczony małymi znakami wzdłuż ścieżki.

Jeśli wycieczka piesza znajduje się w obszarze parkowym, odwiedzający mogą skorzystać z tej ścieżki, aby poruszać się po parku. Zauważ, że piesi mogą rozpocząć i zakończyć zwiedzanie z dowolnego punktu trasy wzdłuż linii, a zbyt długie linie będą miały zredukowane efekty, ponieważ turyści i obywatele wolą piesze wycieczki, które można ukończyć w rozsądnym terminie (ma to sens!)

Narzędzie Sightseeing Bus (wycieczki autokarowe)

Autobusy turystyczne to nowa funkcja transportowa, która działa jako nowa forma przyciągania turystów - a także dla okazjonalnego obywatela. Dzięki narzędziu Sightseeing Bus Tour Tool gracz może utworzyć linie autobusu wycieczkowego, po której będą kursować piętrowe autobusy. Dla większej wygody, narzędzie Sightseeing Bus Tour znajduje się w tym samym menu, co narzędzie Walking Tour Tool! Również tworzenie linii autobusowej Sightseeing Bus jest tak proste, jak pieczenie muffinka! Działa tak samo jak tworzenie zwykłej linii autobusowej. Najpierw gracz musi zbudować zajezdnię autobusu wycieczkowego, po czym tworzy trasę wycieczki. Wybierz narzędzie Sightseeing Bus Tour, ustaw pierwszy przystanek na poboczu drogi i przedłuż linię, dodając więcej przystanków. Aby zakończyć linię, wybierz ponownie punkt początkowy. Autobusy turystyczne są dodatkowym źródłem dochodu. Podobnie jak w przypadku wycieczek pieszych, zwiększają one efektywność parków, placów i unikalnych budynków na trasie! Aby uzyskać najlepsze wyniki, dobrym pomysłem jest utworzenie linii autobusowej Sightseeing Bus przebiegającej przez atrakcyjne miejsca.

[Obrazek: Cities%202018-04-11%2017-21-07-42.png]
Ta trasa jest z pewnością hitem!

Wiśnia na szczycie Miasta

Jako dodatkowy bonusowy sposób na zwiększenie turystyki i stworzenie ostatecznego sposobu zwiedzania, gracz może również tworzyć wycieczki balonem na gorące powietrze! Pole Hot Air Balloon znajduje się w tym samym miejscu, co inne narzędzia wycieczek.

W przeciwieństwie do innych nowych narzędzi do gry gracz nie tworzy własnych linii, ale zamiast tego balony automatycznie wędrują po Twoim mieście. Podobnie jak w przypadku korzystania z narzędzia Walking Tour i Sightseeing Tour, umieszczenie balonu na gorącym powietrzu w miejscu o wysokiej atrakcyjności daje lepsze wyniki.
[Obrazek: Cities%202018-04-11%2016-36-14-19.png]
Perfekcyjne miejsce na podziwianie wschodu słońca!

Z pozdrowieniami,


Zespół projektujący Cities: Skylines!
Autor: co_emmi [źródło]

Tłumaczenie by SZyMeX
  Odpowiedz
#2
Świetne tłumaczenie Smile. Z pewnością chodzi o zwiększenie poziomu atrakcyjności "*(...) promień "rozrywki", nie do końca wiem jak to przetłumaczyć (...)."
  Odpowiedz
#3
Dzięki Smile Poprawione.
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości