Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Parklife Cities Skylines: Parklife - Dziennik Dev #3 - Nowe przepisy miejskie i budynki
#1
Wprowadzenie do przepisów miejskich, utrzymania parku i nowych budynków


Zapraszamy ponownie do przeczytania kolejnego dziennika. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, jakie byłoby Cities: Skylines bez polityki, usług komunalnych i budynków? Nie bez powodu o tym opowiemy.


Przepisy miejskie


Rozpocznijmy od trzech nowych przepisów miejskich, które pojawią się w płatnym DLC Parklife: zachęcanie do odwiedzin w parkach (preferencje parku, czy przeznaczenie parku), częstsza konserwacja parków, lepsze połączenia z parkami (chodzi o infrastrukturę). Oczywiście można je wprowadzić w życie ze znajomego panelu zarządzeń. Wybranie przepisu zachęcanie do odwiedzin w parkach (preferencje parku, czy przeznaczenie parku) sprawi, że turyści częściej je odwiedzą, niż inne miejsca. Z kolei zarządzenie lepsze połączenia z parkami (chodzi o infrastrukturę) sprawdzi się w większych miastach, co przełoży się na większą liczbę turystów w twoim mieście! Totalny odjazd!


Parklife dodatkowo wprowadzi nas w płatną funkcję przepisów parkowych, które można zastosować wyłącznie w obszarze parkowym. Obejmą również ogólne zasady parkowe jak i te określone z rodzajem parku (jednakże nadal będą działać w każdym parku, ponieważ możesz mieszać ze sobą nowe budynki). Te przepisy zmienią sposób pracy parków poprzez możliwość ustanowienia dodatkowych reguł w wybranym przez nas obszarze parkowym. Na przykład uruchomienie kampanii reklamowej przyczyni się do zwiększenia popularności parku w całym mieście. Wskazówka! Osoby o bardziej wyostrzonym wzroku mogą zauważyć bilbordy reklamowe pojawiające się w mieście. Natomiast regulacje dotyczące ochrony praw zwierząt ogrodu zoologicznego wymuszą na ich rzecz, wsparcie lepszych działań i zwiększoną opiekę. To zapewni zwierzętom radość i rozrywkę, a tym samym uszczęśliwi odwiedzających gości. Do wyboru mamy też inne regulacje jak pokaz sztucznych ogni, czy przepis o czystych parkach, będą receptą na wybudowanie wymarzonego parku.


[Obrazek: Cities%202018-04-12%2013-13-30-57.png]
Czyż nie są szczęśliwi?


Wskazówki dotyczące gry


Korzystaj z zarządzenia preferencje parku, aby nadać im niesamowitego wyglądu i osiągnąć kolejny poziom. Wspaniałe wieści? Przepisy wpływają również na istniejące parki. Zwiększ liczbę turystów i gotówki dzięki lepszym połączeniom. Polityka parków pozwala rozwinąć obszary parkowe i dać ci pełną kontrolę, dokładnie tam gdzie tego potrzebujesz. Kiedy w końcu uda ci się stworzyć to idealne miejsce, wówczas możesz oznaczyć je jako główny park i przyciągnąć bogatych turystów.


Konserwacja parku przez służby komunalne


Dodatek Parklife to przede wszystkim cudowny sposób na upiększanie, uatrakcyjnienie i ożywienie twojego miasta. Zatem dlaczego by nie skupić się bardziej na lepszej zabawie w parku?


Konserwacja parku to nowa usługa miejska, która pozwoli lepiej zadbać o wybudowane parki w obszarze parkowym, ale również tych istniejących poza. Dzięki tej usłudze psy z radości zamerdają ogonem Smile Hau-hau!


Istniejące parki to teraz najmniejsze zmartwienie, ponieważ służby komunalne są po to, aby podnieść ich dodatkową atrakcyjność i efekt szczęścia. Postanowiliśmy graczom pójść na rękę i ułatwić obsługę parków poprzez panele informacyjne. Z nich dowiemy się jakie parki możemy bardziej rozwinąć oraz, gdzie aktualnie odbywa się impreza.


[Obrazek: Cities%202018-04-13%2010-24-01-12.png]
Hej ho, hej ho do pracy by się szło!


Gdzie w takim razie odszukać budynek służb komunalnych parku? Otóż znajdziesz go w menu parki i place.


Po wybudowaniu wspomnianego budynku służby automatycznie rozpoczną swoją pracę. Swoją pracę wykonują raz na dwa tygodnie lub wtedy, kiedy jest to optymalny czas na wizytę w parku. Jeśli parki osiągnęły najwyższy poziom awansu, wówczas pracownicy służ komunalnych częściej będą konserwować te parki. Kiedy już je odwiedzą, parki otrzymają 20% efektu szczęścia i zwiększą promień zadowolenia. Pojazdy służ komunalnych dbających o parki będą miały charakterystyczny wygląd, co wpłynie na ich szybką lokalizację w naszym mieście.


Och, zapomnieliśmy wspomnieć o jeszcze jednym zarządzeniu miejskim. Mianowicie chodzi o zwiększoną konserwację parków. Za niewielką opłatą pracownicy służ parkowych będą pracowali na dwie zmiany i bardziej wydajnie. To zdecydowanie podniesie radość w parkach.


Nowe budynki


Skupiając się na temacie parków mieliśmy poważny problem jakie budynki powinny się znaleźć w tym dodatku.


W płatnej części oferujemy 6 unikalnych budynków. Każdy z nich ma swoją własną specyfikę np.: niezwykły posąg w bohaterskiej pozie górujący nad miastem – Posąg Colossalusa (hihi!). Ten unikalny budynek można odblokować w chwili osiągnięcia szóstego poziomu kamienia milowego. Do wybudowania Statuy Colossalusa wymagana jest linia brzegowa. W efekcie budowy tak majestatycznego posągu, turyści zatrzymają się w twoim mieście o 20% dłużej. Szczerze, jest to z pewnością najlepsze powitanie dla turystów przybywających do portu waszego miasta.


[Obrazek: Cities%202018-04-12%2015-29-43-18.png]
Gigantyczny posąg dumnie witający turystów w porcie waszego miasta.


I nie ma lepszego budynku niż...


Nowy monument / Zamek Lorda Chirpwicka


...potężny Zamek Lorda Chirpwicka! Jest to ogromny i fantastyczny zamek z dużą ilością wież i schodów. Z pewnością mieszkańcy innych miast będą wam zazdrościć takiego monumentu. Oczywiście będzie to świetny wabik na turystów.


Oprócz tego, że wygląda imponująco, co wieczór zapewni wam pokaz sztucznych ogni. Zamek ma globalną wartość rozrywkową i zwiększa atrakcyjność wszystkich unikalnych budynków o 25%. Aby odblokować ten budynek, gracz musi zbudować wszystkie unikatowe budynki z Parklife.


[Obrazek: Cities%202018-04-13%2010-03-54-76.png]
Kiedy Lord Chirpwick nie spaceruje po ogrodzie, uwielbia wpatrywać się w zatokę Chirpshore.


Nowe budynki parkowe i ścieżki


Jeśli chodzi o budynki zbudowane w parku, dobrze byłoby, aby gracz zadbał o ich różnorodność. Niczym niewyróżniające się obiekty parkowe zmniejszają atrakcyjność obszaru parkowego. W związku z tym udostępniamy wam mnóstwo nowych budynków, ścieżek i rekwizytów. Pamiętaj! Budynki parkowe można umieszczać w dowolnym miejscu, ale największą wartość mają w obszarze parkowym. Dzięki temu otrzymasz premię w postaci awansu do kolejnego poziomu parkowego. Ponadto darmowa aktualizacja zawiera zbiór rekwizytów, które wcześniej były dostępne tylko w edytorach.

Autor: co_emmi [Źródło]
Tłumaczenie by Marov
 Podziękowali: SZyMeX
  Odpowiedz

Witaj na Cities Skylines PL!
Aby dodać odpowiedź zaloguj się, lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą odpowiadać w wątkach

Szybka rejestracja

Możesz także skorzystać z opcji szybkiej rejestracji za pomocą facebooka.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości